WHITE LIES - BELIEVE IT

Esben and the Witch

KATEGORIA: Muzyka

Już niebawem w Poznaniu odbędzie się  koncert wyjątkowo mrocznego, a zarazem bajkowego trio z Brighton - ESBEN AND THE WITCH! Ten zespół to hipnotyzująca mieszanka post-punka z post-rockiem okraszona wciągającym, damskim wokalem. Ktoś już nawet określił ich muzykę, jako "pop wprost z koszmaru”. Brytyjczycy zagrają 24.09 w poznańskiej Scenie na Piętrze, promując wciąż swoje zeszłoroczne wydawnictwo „Older Terrors” wydane przez Season of Mist.


 
Projekt narodził się w 2008 roku w angielskim, nadmorskim kurorcie Brighton, aby już rok później rozpocząć aktywne koncertowanie. Daniel Copeman wraz z Thomasem Fisherem długo i bez efektu szukali wokalisty, kiedy pewnego dnia Fisher spotkał swoją wieloletnią przyjaciółkę Rachel Davies, która okazała się idealnym dopełnieniemdla Esben And The Witch.
 
Nazwa zespołu została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Po chwili przesłuchań ich twórczości wcale to nie dziwi,ponieważ utwory tego trio łączą w sobie pewną bajkowość z mroczną i niezwykle wciągającą otoczką. Ich muzyka to wypadkowa post punka z post rockiem,
momentami zahaczając nawet o experimental czy indie. Ozdobą zespołu jest bez wątpienia charakterystyczny, damski wokal Rachel Davies, porównywany m.in. do Siouxsie Sioux, PJ Harvey czy nawet Bat For Lashes. The Quietus nazwał ich „perfekcyjnym, gotyckim popem”. Do dziś jednak trio z Brighton, mimo licznych porównań, stara się unikać klasyfikacj igatunkowej tego co tworzą.
 
W 2016 roku muzycy dołączyli do francuskiej wytwórni Season of Mist, specjalizującejsię w takich mrocznych dźwiękach, co powinno okazać się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę ich portfolio artystów (Crippled Black Phoenix,Solstafir czy też Abbath, Septicflesh, Rotting Christ). W tym samym roku wydali swój ostatni album studyjny „OlderTerrors”.
 
Trio z Brighton zaprezentowało się już szerszej publice w Polsce, supportując Sólstafir, a także występując na Asymmetry Festival we Wrocławiu.W zeszłym roku wystąpili w Warszawie, ale każdy kolejny koncert Esben And The Witch to zawsze mroczna niespodzianka i bajkowa tajemnica oraz wielkie oczekiwanie na potężną dawkę emocji.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK