MUCHY - NIE PRZESZKADZAJ MI, BO TAŃCZĘ

Uspokajanie ruchu w centrum Poznania

KATEGORIA: Poznań

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu zaprasza na spotkanie z cyklu „Towarzyskie Urbanistów Pogawędki”. Gościem będzie członkini Oddziału TUP w Poznaniu – Katarzyna Bolimowska, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Ulica miejska jest przestrzenią publiczną służącą realizacji różnych celów i pełniącą różne funkcje niejednokrotnie sprzeczne ze sobą.  Realizacja tych celów oraz funkcji poprzez wykorzystanie narzędzi inżynierii ruchu jest zadaniem niezwykle trudnym, lecz niezbędnym  zarówno w świetle dążenia do „równowagi” w transporcie, ale też w świetle aktywizacji i poprawy estetyki przestrzeni.

Bazując na poznańskich doświadczeniach, podjęta zostanie próba znalezienia odpowiedzi m.in. na następujące pytania: Jak realizować politykę parkingową przy znaczących ograniczeniach przestrzennych i finansowych? Co zaproponowano w ramach poprawy sytuacji związanej z parkowaniem w świetle obecnych przepisów? Czy strefowanie prędkości w zależności od charakteru i funkcji ulic można, czy też należy stosować jako wstęp do rewitalizacji obszaru?

Cafe Misja, poniedziałek 18 września g.18.00.
Wstęp wolny.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK