JAKE BUGG - LIGHTNING BOLT

Maupal tworzy w centrum Poznania

KATEGORIA: Kultura

Mauro Pallotta, tworzący pod pseudonimem Maupal, jeden z najciekawszych twórców włoskiego streetartu, przyjechał do Poznania,  gdzie w ciągu tygodnia stworzy unikatowy mural.

Maupal od kilku lat komentuje aktualne kwestie społeczno-polityczne tworząc murale. Największą sławę przyniosły artyście obrazy z wizerunkiem papieża Franciszka. Pierwszy portret, namalowany i naklejony na jednym z murów w Rzymie w 2014 roku, przedstawia papieża lecącego w pozie Supermana. W 2016 roku w sąsiedztwie placu św. Piotra, przedstawił papieża Franciszka, który stoi na drabinie i maluje pędzlem na ścianie grę w kółko i krzyżyk, kółko zamienił na „pacyfkę". Choć po kilku godzinach usunęły go służby komunalne, w pamięci miasta, internautów i turystów obraz utrwalił się na stałe – od niedawna dostępne są koszulki przedstawiające Franciszka w roli Superpope. O Maupalu zrobiło się głośno na arenie międzynarodowej.

Wiosną artysta przyjrzał się z bliska miejskim przestrzeniom i zadecydował, że mural powstanie przy ul. Nowowiejskiego. Zakończenia prac możemy spodziewać się pod koniec tygodnia.

  ZOBACZ zdjęcia, jak powstaje mural.

Wydarzeniem towarzyszącym wizycie Maupala będzie niedzielny spacer (1.10) z przewodniczką śladem poznańskich murali na Starym Mieście. Będzie można zobaczyć dzieła stare – pozostałości po epoce PRL-u, jak i najnowsze powstałe w ostatnim czasie m.in. w ramach festiwalu Outer Spaces. Spacer zakończy się  w Fundacji Malta, w której o godz. 18:00 rozpocznie się otwarte spotkanie z Mauro Pallottą. Będzie to wyjątkowa okazja do zabrania głosu w sprawie wielkoformatowej pracy artysty.

Start spaceru przy muralu Kenora, ul. Grobla 18, 1.10, godz. 16:00
Spotkanie w Fundacji Malta, ul. Ratajczaka 44, 1.10, godz. 18:00

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK