Closterkeller "VIRIDIAN"

KATEGORIA: Muzyka

Sześć lat musieliśmy czekać na nowe, dziesiąte już studyjne wydawnictwo Anji Orthodox i spółki. Po kilku burzliwych, zmianach składu (co jest  niewątpliwą „specyfiką” tej formacji) zaserwowano nam kolejną „kolorową” płytę, w odcieniu pomiędzy zielenią i błękitem, czyli taką jaką ma barwę kolor Viridian

Przyznam się, że bałem się tej płyty. Obawiałem się jak zespół sobie poradzi bez Mariusza Kumali, moim zdaniem genialnego gitarzysty, który swobodnie odnajdywał się zarówno w stylistyce metalowej jak i progresywnej. To właśnie jego umiejętności spowodowały, że płyty AURUM i BORDEAUX lśniły pięknem niczym najdroższy diament, przede wszystkim dzięki jego zjawiskowym solówkom.Okazało się, że nowy gitarzysta Michał Jarominek warsztatowo godnie zastąpił Mariusza. Co więcej VIRIDIAŃ dzięki jego umiejętnościom jest równie piękną płytą jak wspomniane przeze mnie wcześniej  jej poprzedniczki.

Najnowsze dzieło to płyta zawierająca utwory bardzo różnorodne. Znajdują się tam utwory skomponowane niedawno, już w obecnym składzie („Strefa Ciszy”, "Inkluzja") jak i rzeczy wykonywane na koncertach od lat ("To albo to", ”Król jest Nagi”). Dzięki temu mamy mieszankę wszystkiego co najlepsze w Closterkellerze. Długie ciężkie utwory z klimatyczne utwory o miłości i śmierci [„Viridiana”,Inkluzja”] jak i sporą dawkę krótkich „przebojowych” kompozycji [„Kolorowa Magdalena”, "Król jest nagi, czy ”Matka Ojczyzna" z tekstem nawiązującym do hitu "W moim kraju”.].Do tego Anja Orthodox wokalnie śpiewa z zaangażowaniem niespotykanym u niej od lat („Studnia tajemnic”).

Płyta godna polecenia. Będziemy mogli usłyszeć ją na żywo dokładnie za dwa miesiące podczas corocznej trasy ”ABRACADABRA GOTHIC TOUR” 3 grudnia w poznańskim klubie Blue Note.

CLOSTERKELLER -VIRIDIAN – Universal Music Poland 2017
1. TRACKLISTA
01. Viridiana
02. To albo to
03. Król jest nagi
04. Marcja
05. Pokój tylko mój
06. Inkluzja
07. Matka Ojczyzna
08. Nocne polowanie
09. Kolorowa Magdalena
10. Studnia tajemnic
11. Strefa ciszy
2. SKŁAD:
Anja Orthodox [wokal]
Michał „Jaro” Jarominek [gitara]
Michał „Rollo” Rollinger [klawisze]
Aleksander Gruszka [bas]
Adam Najman [perkusja]

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK