SONBIRD - GŁODNY

Czy uniwersytety powinny włączać się do polityki?

KATEGORIA: Studia

IV Debata Akademicka została zatytułowana "Uniwersytet a polityka".

Padną ważkie pytania o apolityczność uczelni: niezależność od państwa i różnych grup interesu, obojętność wobec spraw publicznych i neutralność w sporach publicznych. Czy uczelnie w demokratycznych państwach są apolityczne?Czy uczeni powinni zabierać głos w sprawach publicznych? W jakiej roli (obywatela, eksperta, intelektualisty)? Czy głos w sprawach publicznych powinny mieć władze uczelni (rektorzy, senaty, rady wydziałów)? Jakie są granice publicznego zaangażowania uczonych i uczelni?

W trakcie Debat Akademickich naukowcy rozmawiają  o aktualnych „gorących” tematach w sposób merytorycznie pogłębiony, racjonalny i wyważony.
Debaty są adresowane do środowiska akademickiego, ale także do wszystkich, którym zależy na wymianie poglądów, stawianiu pytań i szukaniu odpowiedzi. Jak podkreślają organizatorzy, są otwarci także na inne środowiska, w szczególności na osoby, których tematyka spotkań dotyczy. Podczas każdej z debat, w dyskusji bierze udział także publiczność.

Debata odbędzie się w 16 października 2017 r. o godz. 17:00 w CEUE (sala 4.1.).

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK