THE BULLSEYES - RESTLESS MIND

21. MFFD OFF CINEMA

KATEGORIA: Kultura

21. MFFD OFF CINEMA 18-22.10.2017


Od środy do niedzieli w Poznaniu gości 21. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA.
W tym roku o Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek walczy 28 filmów konkursowych z całego świata (m.in. Uzbekistanu, Iranu, Białorusi, Rosji, Brazylii, Chile, Niemiec i oczywiście z Polski). Ocenia je jury pod przewodnictwem operatora, Jacka Petryckiego, który na festiwalu zostanie uhonorowany nagrodą specjalną – Platynowym Zamkiem. W skład jury wchodzą także: producentka Dorota Paciarelii, reżyser filmów dokumentalnych Andreas Voigt, filmoznawca Krzysztof Gierat i zwyciężczyni 20. MFFD OFF CINEMA, Emi Buchwald.

Serce MFFD OFF CINEMA bije w Centrum Kultury ZAMEK, ale na festiwalowe wydarzenia możecie trafić także w innych miejscach Poznania. Po raz pierwszy festiwal zawitał do Słodowni w Starym Browarze na sekcję „Taniec w dokumencie" oraz do Domu Tramwajarza na dokumenty animowane i filmy zaangażowane. Kolejna nowość to pokazy konkursowe w kinach: Rialto i Malta. Muzyczne projekcje już po raz drugi opanowują klub Pies Andaluzyjski. W tym roku możecie zobaczyć tam filmy o Patti Smith czy zespole The Doors. W programie także: pokazy najlepszych filmów z ostatnich miesięcy w sekcji Światowy Dokument, retrospektywy jurorów i austriackiego dokumentalisty Michaela Glawoggera, spotkania z twórcami i reportażystami oraz silent disco!

Szczegółowy program na http://offcinema.ckzamek.pl

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK