JACK PENATE - BE THE ONE

Kredyty zwane frankowymi

KATEGORIA: Poznań

W rozwiązaniu problemu kredytów "frankowych" kluczowe jest  dziś to, czy ludzie zaczną korzystać z praw, które już mają. Oczekiwanie na ewentualne nowe rozwiązania ustawowe może być niekorzystne dla większości frankowiczów - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich.

Jak napisać reklamację i na jakich zasadach złożyć ją w banku?

Kiedy i dlaczego można zgłosić się do Rzecznika Finansowego?

Czy – w przypadku gdy bank nie da się przekonać do argumentów Rzecznika Finansowego – nie warto rozważyć skierowania sprawy do sądu?
     

Kiedy można wystąpić o bezpłatną ekspercką opinię o umowie kredytowej do Rzecznika Finansowego lub Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta?

Na jakim etapie postępowania sądowego Rzecznik Praw Obywatelskich ma prawo się do niego przyłączyć, by wspomóc obywatela?

Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź na spotkaniu z ekspertami Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Finansowego oraz poznańskiego Rzecznika Konsumentów w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 9 listopada, początek g. 16.00

Więcej informacji: https://www.rpo.gov.pl/pl/sprawa/kredyty-frankowe 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK