Znajdź wspólny mianownik między Twoim fyrtlem a Europą

KATEGORIA: Poznań

Czy istnieje związek pomiędzy najbliższą okolicą a europejską wspólnotą – jej tradycją i wartościami? Z takim zadaniem może zmierzyć się młodzież szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski w konkursie organizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży oraz Fundację Liberalna Edukacja.

Temat może wydawać się skomplikowany, ale to tylko pozory! Gdy sięgniemy głębiej okazuje się bowiem, że ślady naszej wspólnej europejskiej teraźniejszości i przeszłości widoczne są nawet w najmniejszych miejscowościach, że w europejskiej wspólnocie jesteśmy bardziej zakorzenieni niż nam się wydaje
– mówi Maria Holzer, Dyrektorka Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zebrać grupę od 4 do 6 osób i przesłać do 22 listopada opis (szkic) pomysłu, w którym zawarta zostanie opowieść o wspólnocie jaką widzimy pomiędzy Europą a najbliższą okolicą. Może to być projekt edukacyjny, społeczny lub badawczy, film, makieta, słuchowisko radiowe, cykl artykułów prasowych. Każdy pomysł i forma są w cenie. 
Najwyżej ocenione prace przejdą do drugiego etapu, czyli realizacji projektu. Jury weźmie pod uwagę jego aktualność, umiejętność pracy w grupie, a także atrakcyjność formy prezentacji i możliwość przedstawienia działań we własnych środowiskach.

Nagrodą dla zwycięskiego zespołu będzie wizyta w Brukseli, poznanie instytucji europejskich oraz spotkanie z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego.

Zgłoszenia i szczegóły: Konkurs Europa z naszej ulicy

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK