LUXTORPEDA - W CIEMNOŚCI

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA PABLOPAVO I LUDZIKI - MARGINAL

"Marginal" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować.

"Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa. A jak wyszło, to już proszę posłuchać. Tańczmy!" - mówi o albumie Pablopavo.

ROSALIE. - WIĘCEJ

Rosalie. powraca z nowym utworem! „Więcej” to efekt współpracy z gdańskim producentem Stendkiem, współtworzącym duet LASY, który już wcześniej spotkał się z wokalistką przy okazji jej debiutanckiego albumu „Flashback”. Premiera singla zbiega się z początkiem jesiennej trasy koncertowej. Rosalie. to młoda, poznańska wokalistka urodzona w Berlinie, której charakterystyczny głos w połączeniu z nowoczesnymi beatami tworzy niesamowitą mieszankę współczesnego R&B i elektroniki. 19 stycznia tego roku ukazał się jej debiutancki album „Flashback”.

GRETA VAN FLEET - LOVER, LEAVER

Utwór "Lover, Leaver" to kolejna odsłona nadchodzącego albumu Greta Van Fleet pt. „Anthem of The Peaceful Army”. Krążek trafi do sklepów oraz serwisów cyfrowych 19 października. Jake Kiszka, Sam Kiszka, Josh Kiszka oraz Danny Wagner, czyli muzycy zespołu Greta Van Fleet, wspólnie napisali wszystkie 10 utworów na debiutancki album. Piosenki opowiadają o nowych początkach, miłości, uczciwości, niewinności, przygodach, różnorodności oraz prawdzie. Mocarny wokal, płomienne riffy, majestatyczna perkusja i kołyszące linie basu na „Anthem of The Peaceful Army” tworzą wybuchową mieszankę rocka, soulu i bluesa.

BOY PABLO - FEELING LONELY

Boy Pablo to projekt 19-letniego Norwega chilijskiego pochodzenia Pablo Muñoza. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy artysta przyciągnął uwagę wielu poważnych mediów muzycznych, nie unikając porównań do Maca DeMarco czy Mild High Club. Mimo zaledwie dwóch mini albumów i kilku singli na koncie, Muñoz udowodnił, że mamy przed sobą wyjątkowy talent, który w najbliższych latach będzie trząsł sceną indie. Wydaną 5 października EPkę zatytułowaną 'Soy Pablo' promuje kawałek 'Feeling Lonely'.

BLAUKA - ZAWZIĘCIE

Blauka to polski zespół alternatywny, tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Pomysłodawcami i założycielami projektu jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk - autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka - basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość. „Zawzięcie” to drugi singiel zespołu Blauka, będący zapowiedzią debiutanckiej płyty, która ukaże się wiosną 2019 roku. Piosenka opowiada o problemach i wypaleniu w związku, ubranych w przekorną zabawę słowem i skojarzeniami. Bo kocha się zawzięcie, czy zażarcie…?

RUST - ORDER

Formacja RusT, która jako laureat eliminacji wystąpiła w tym roku na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival, po czterech latach przerwy powraca z nowym studyjnym materiałem. Krążek zatytułowany "Night Will Fall" jako pierwszy zapowiada klip do utworu "Order". "Night Will Fall" ukaże się w piątek 26 października, a już dzień później zespół rusza w trasę koncertową. Pierwszy przystanek w poznańskim CK Zamek na koncercie odbywającym się w ramach 28. urodzin Radia Afera!

SMOLIK/KEV FOX - ON THE QUIET

Po znakomicie przyjętym albumie z 2015 roku Smolik i Kev Fox powracają z nowym wydawnictwem! 28 września ukazała się mini album "Queen of Hearts" w postaci 4-utworowej EP-ki. Singlem promującym wydawnictwo jest piosenka "On the Quiet". Do utworu powstał także teledysk w reżyserii Bo Martina. "Chcieliśmy, żeby klip miał mroczny klimat zaczerpnięty z kina noir i dobrze ilustrował atmosferę naszej piosenki." - mówi Smolik.

DAWID PODSIADŁO - NIE MA FAL

Dawid Podsiadło prezentuje drugi singiel! Do premiery dania głównego „przyrządzonego” przez Dawida Podsiadło pozostało niecałe 2 tygodnie! Artysta nie zwalnia jednak tempa i serwuje nam już teraz przedsmak nadchodzącego albumu! Kolejną przystawką, po energicznym i tanecznym kawałku  „Małomiasteczkowy”, jest singiel  „Nie ma fal” - utwór wypełniony po brzegi wibrującymi syntezatorami, przeplatającymi się nawzajem instrumentami perkusyjnymi oraz mocnym i poruszającym wokalem Dawida. Premiera albumu „Małomiasteczkowy” już 19 października!

DARIA ZAWIAŁOW - NIE DOBIJĘ SIĘ DO CIEBIE

Niedawno Daria Zawiałow zapowiedziała, że pracuje nad swoim drugim albumem, a już teraz uchyla rąbka tajemnicy i prezentuje pierwszy singiel oraz teledysk zwiastujący nowe wydawnictwo! Synth-popowe i surowe brzmienie utworu „Nie dobiję się do Ciebie” to zapowiedź nowego rozdziału w życiu artystycznym Darii. Pierwszy album artystki, płyta "A Kysz!" z 2017 roku została nagrodzona dwoma Fryderykami w kategorii Debiut Roku oraz Album Roku – Alternatywa.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK