RED HOT CHILI PEPPERS - GIVE IT AWAY

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA ACID DRINKERS - PEEP SHOW

Acid Drinkers to jeden z najbardziej kultowych zespołów polskiej sceny heavy i trash metalowej, na której istnieją już 3 dekady! Grupa powstała w 1986 r. z inicjatywy Tomasz „Titusa” Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta „Litzy” Friedricha (gitara, wokal). W tym czasie zdążyli wydać aż 15 longplay’ów, z „P.E.E.P. Show” włącznie.

Zespół zagrał setki koncertów, supportowali między innymi takie grupy jak Deep Purple, Megadeth, Slayer, Sepulture czy Paradise Lost. Koncerty Acid Drinkers to zawsze mnóstwo niezastąpionej energii i ciężkiego, bezlitosnego, metalowego brzmienia.

„Całkowicie nie bierzemy jeńców, ten album to będzie po prostu kop w papę!” – tak płytę zapowiadał Titus. I trzeba przyznać mu rację. Tytuł „P.E.E.P. Show” w rozwinięciu oznacza Paralysing, Expansive, Energetic Power Show. „Zawsze chciałem nagrać płytę, która byłaby wypadkową trzech naszych albumów – „Are You a Rabel”, „Infernal Connection” i „Verses of Steel” Peep Show to właśnie takie 3 w 1” – mówi Ślimak, perkusista Acid Drinkers.

Album miał być najcięższa, najbardziej brutalną produkcją Acidów i choć przekonania może nie do końca się spełniły, bo w dyskografii grupy możemy znaleźć nieco mocniejsze pozycje, to płyta zdecydowanie ma w sobie pazur i daje porządnego brudnego, metalowego kopa energii!

SWIERNALIS - DZIKIE PALMY

Swiernalis to nowy pseudonim Pawła Swiernalisa, który wcześniej tworzył jako „Lord & the Liar”. Projekt powstał pod koniec 2012r. w Poznaniu, a singiel „Dzikie palmy” jest ósmą pozycją na debiutanckim albumie Swiernalisa i jednocześnie drugim singlem promującym krążek. Kawałek opowiada historię niezwykłej, toksycznej fascynacji dwojga ludzi. Artysta tworzy zupełnie sam, gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, a w domu ma także dwa akordeony i trąbkę.

GHOST - SQUARE HAMMER

„Papa Emeritus” – tym pseudonimem posługuje się wokalista zespołu, natomiast instrumentaliści określani są mianem „The Nameless Ghouls”. Zespół stał się rozpoznawalny głównie dzięki wizerunkowi scenicznemu oraz utrzymywaniu w tajemnicy personaliów muzyków. Nowy kawałek „Square Hammer” bardzo szybko wpada w ucho, jest pierwszym utworem na wydanej niedawno EP-ce zatytułowanej „Popestar” i jedyną autorską kompozycją Papy i jego Bezimiennych Zjaw na mini albumie, który składa się głównie z coverów.

CATFISH & THE BOTTLEMAN - TWICE

Grają nonszalanckiego indie rocka. Catfish and The Bottlemen to brytyjska grupa założona w Północnej Walii przez Australijczyka Van McCanna. Nazwa formacji pochodzi od imienia ulicznego grajka, którego spotkał kiedyś młody Van. W tym roku zdobyli statuetkę Brit Awards za najlepszy debiut, a na koncie mają już dwa albumy. Kawałek „Twice” pochodzi z drugiego krążka Catfish and the Bottlemen zatytułowanego „The Ride”.

GROBERSKA - PRAGNĄC SNÓW

Groberska to młoda, 23-letnia artystka. Poza muzyką pisze też teksty, komponować zaczęła w szkole średniej, a swoje utwory publikowała w sieci pod nazwą „Closeinsound”. „Pragnąc snów” to pierwszy utwór, który ukazał się po wydaniu EP-ki „Fake Stars” i z pewnością pojawi się na przyszłym albumie – mówi Grobeska. Młody wiek nie przeszkadza artystce, występowała u boku między innymi Skubasa, Selah Sue czy anneke van Giersbergen.

PELVIS - EASILY

Pelvis to solowy projekt Mateusza Błaszaka kojarzonego z zespołem Kumka Olik, który wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami stworzyli coś, co nieczęsto zdarza się na polskiej scenie muzycznej. Chwytliwe refreny, organiczne brzmienia - wydobyte z analogowego sprzętu - wszystko to można znaleźć na nowych nagraniach zespołu zrealizowanych w Vintage Records Studio. W 2016 roku ukazała się debiutancka EPka zespołu, a drugim singlem promującym to wydawnictwo jest utwór "Easily".

KENSINGTON - DO I EVER

28 października 2016 roku na sklepowe półki trafi czwarty studyjny album najpopularniejszego obecnie holenderskiego zespołu rockowego, grupy Kensington. Zespół z Utrechtu międzynarodową sławę zdobył dwa lata temu za sprawą singla "War". Teraz muzycy spróbują powtórzyć ten sukces wraz z utworem "Do I Ever" - pierwszym singlem z płyty "Control".

KULT - MADRYT

Co dzieje się za drzwiami madryckich mieszkań? Kazik Staszewski wyjawia sekrety hiszpańskiej stolicy. Zespół Kult za pomocą nowego singla "Madryt" przedstawia nadchodzące wydawnictwo. Płyta "Wstyd" będzie już 15. studyjnym albumem jednej z najważniejszych polskich grup rockowych. Następca albumu "Prosto" z 2013 roku ukaże się już 14 października.

KINGS OF LEON - WASTE A MOMENT

Kings Of Leon z pewnością kochają polską publiczność, bo to właśnie oni jako pierwsi usłyszeli ich nowy singiel „Waste a Moment”. Zespół zagrał premierowo swój nowy utwór podczas koncertu w Krakowie. Jest to pierwsza ujawniona piosenka z nowego albumu zatytułowanego „Walls”, którego premiera odbędzie się 14 października. Za pomocą słów piosenek, Kings Of Leon poruszają na „Walls” swoje bardzo osobiste historie.
Entertainment Weekly nazwał ten album „ich najśmielszym nagraniem do tej pory”.