KONGOS - TAKE IT FROM ME

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA RADIOHEAD - A MOON SHAPED POOL

“A Moon Shaped Pool” to dziewiąty album angielskiej grupy rockowej Radiohead. Swoją premierę miał        8. maja tego roku w sieci, a promowały go single o tytułach “Burn The Witch” i “Daydreaming”. W płycie słychać starannie ułożone aranżacje, w których dominującą rolę przejęły instrumenty smyczkowe. Wpłynąć na to mogły silne inspiracje muzyką filmową gitarzysty zespołu, Jonny’ego Greenwooda, który współpracował między innymi z Krzysztofem Pendereckim. W pracy nad albumem uczestniczyła London Contemporary Orchestra. Na płycie „A Moon Shaped Pool” znalazło się ostatecznie 11 utworów, z których część fani mogą kojarzyć z koncertów grupy na żywo. Producent płyty, Nigel Godrich, tak się o niej wypowiada:

“(...)Tworzenie tego albumu było dla mnie niezwykle intensywnym przeżyciem. W międzyczasie straciłem ojca... Toteż jest w nim zawarta duża część mojej duszy. Jestem dozgonnie wdzięczny moim braciom z Radiohead za całą miłość, którą w to włożyli. I za ich wsparcie. Miłego słuchania!”

MARY KOMASA - LOST ME

Mary Komasa podzieliła się klipem do utworu “Lost Me”. Opowiada on o rozstaniu, o świadomym dokonywaniu wyborów i jednoczesnej chęci pójścia własną drogą. Teledysk wyreżyserował filmowiec i brat Mary, Jan Komasa. Wystąpiła w nim Ania Rubik, modelka i przyjaciółka piosenkarki.

FLORENCE + THE MACHINE - THIRD EYE

"Third Eye" to kolejny singiel promujący wydany przed rokiem album "How Big, How Blue, How Beautiful". To trzecia płyta studyjna w karierze brytyjskiej grupy. W utworze Florence namawia bliską osobę, by wyszła z zamknięcia i ponownie nauczyła się kochać. Na końcu jednak okazuje się, że wokalistka przeżywa ten sam problem.

JAMES BLAKE - I NEED A FOREST FIRE

James Blake w zeszłym tygodniu niespodziewanie opublikował swoją nową płytę “The Colour In Anything”, a teraz dzieli się klipem “I Need A Forest Fire”. Teledysk wyreżyserował Matt Clark i został utrzymany w minimalistycznym klimacie, zgodnym z oszczędną kompozycją piosenki. Utwór powstał w kolaboracji z Bonem Iverem.

8 LAT W TYBECIE - PO CO TYLE SŁÓW

8 lat w Tybecie to polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. 7. maja zespół wypuścił singiel o tytule “Po co tyle słów”, a utwór opisuje tak: “Pozorant Klaun rozpoczyna swoją błazenadę. Wyrachowany Jegomość mami fałszywym gestem, a lekkim, przyjemnym słowem łechta Twoje ego. Przyciąga swoim łagodnym bajdurzeniem, odciągając od prawdy. Przyjazna maska skrywa demoniczne oblicze fałszerza i nałogowego kłamcy.”

THE DUMPLINGS - ODDYCHASZ

Utwór ‘Oddychasz’ w wykonaniu zespołu The Dumplings powstał po usłyszeniu przez artystów audiobooka do książki S. Kinga ‘Lśnienie’. Nowy singiel inspirowany jest książką, audiobookiem oraz kultowym filmem z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. O to co Justyna Święs i Kuba Karaś mają do powiedzenia o tym utworze: "Lubimy posiłkować się mrocznymi tekstami kultury, wiele wnoszą one do naszych tekstów i muzyki. Pierwsza jak i druga płyta oparte są o bardzo ciężkie filmy, książki i teksty. Kiedy dostaliśmy propozycje napisania muzyki do audiobooka ‘Lśnienia’ bardzo się ucieszyliśmy. Nasza wyobraźnia miała duże pole do popisu"

STONE ROSES - ALL FOR ONE

Legendarni Stone Roses wydają pierwszy od 21 lat singiel zatytułowany "All for One". Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w dziejach muzyki popularnej. Oasis, U2, The Chemical Brothers, MGMT, Blur, Klaxons... Lista artystów, w tym wielkich zespołów, które zawdzięczają karierę byłaby niemiłosiernie długa. Wydany w 1989 roku debiutancki album grupy zatytułowany po prostu „The Stone Roses", łączący alternatywny rock z psychodelią i muzyką taneczną zrewolucjonizował muzyczną scenę na Wyspach. Przyozdobiona na okładce plasterkami cytryny stała się jedną z ikon nie tylko brytyjskiej, ale też światowej popkultury. Dziś ta sama cytrynka widnieje  na okładce nowego singla „All For One", który zapowiada zupełnie nowy rozdział w karierze ekipy z Manchesteru!

RED HOT CHILI PEPPERS - DARK NECESSITIES

Już jest! Nowy singiel Red Hot Chili Peppers. Piosenka nosi tytuł "Dark Necessities" i zapowiada pierwszy po prawie pięcioletniej przerwie studyjny album grupy. Płyta zatytułowana "The Getaway" ukaże się 17 czerwca.  Album "The Getaway" będzie następcą wydanego w 2011 roku "I'm With You", który w 18 krajach zdobył szczyt notowań. Przypomnijmy, że zespół będzie gwiazdą festiwalu Open'er 2016. Obecny skład formacji tworzą: Anthony Kiedis (wokal), Flea (bas), Chad Smith (perkusja) i Josh Klinghoffer (gitara)

BE.MY - TIME

Zespół Be.My tworzą dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. Wiosną 2015 roku przystąpili do nagrywania debiutanckiego albumu, pod czujnym okiem wybitnego producenta Bogdana Kondrackiego. 22 kwietnia 2016 ukazał się debiutancki album Be.My z 11 piosenkami w języku angielskim, zatytułowany „Grizzlin’”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Time”.