REBEKA - PERFECT MAN

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA PABLOPAVO I LUDZIKI - LADINOLA

"Ladinola" to godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej. Tytuł jest trochę zwodniczy, choć sporo piosenek nawiązuje do muzyki latynoskiej, ale takiej już oprowadzonej po Warszawie. Nieco się zmęczyła, a smog ją upudrował po naszemu. Na płycie zmieściło się 15 utworów, które skomponował zespół Ludziki, a słowa do nich napisał Pablopavo (i trochę Earl Jacob). Gościnnie na Ladinoli pojawili się: Ola Bilińska, Grzegorz Rytka i Lena Romul. To popowa płyta, zamieściliśmy na niej wiele melodii, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za ładne. "Gdyby wokalista umiał śpiewać, bylibyśmy od teraz popularni jak Eleni".

Nagrania zostały zrealizowane przez Dj Zero i Karola Dobrowolskiego (AgroRecording) w bieszczadzkiej Zagrodzie Magija i na warszawskiej Pradze.

"Ladinola" to czwarty album projektu Pablopavo i Ludziki. Płyta ukazała się 30 marca 2017 roku. Album promuje utwór "Ostatni dzień sierpnia".

SMOLIK/KEV FOX - QUEEN OF HEARTS

Singiel "Queen of Hearts" zapowiada drugi album duetu Smolik/Kev Fox. Debiutancki album artystów uzyskał status platynowej płyty i został nagrodzony m.in Fryderykiem 2016 za Najlepszy Album Roku w kategorii Elektronika i Alternatywa. Utwór "Queen of Hearts" został przedpremierowo zaprezentowany podczas Kayax Session w YouTube Space w Berlinie w marcu 2017 roku.  "Chcieliśmy przenieść trochę naszej koncertowej witalności i energii na nowy album. Dlatego nowy singiel ma szybsze tempo niż jakikolwiek utwór z naszej  pierwszej płyty. Jest bardziej energetycznie i nieco mniej mrocznie." - opowiada Andrzej Smolik

DARIA ZAWIAŁOW - LWY

Daria Zawiałow to 24-letnia wokalistka z Koszalina. W czerwcu 2016 roku ukazał się jej debiutancki singiel „Malinowy Chruśniak”. Utworem tym Daria wyśpiewała sobie „Opolską Karolinkę” wygrywając konkurs Debiuty w Opolu. Debiutancki album artystki to jedenaście kompozycji utrzymanych w klimatach indie popu i rocka, którymi wokalistka inspiruje się od zawsze. Do swoich tekstów artystka czerpie inspiracje zarówno od klasyków, jak Słowacki i Leśmian, ale i najwybitniejszych XX-wiecznych polskich poetek. Jednym z utworów promujących płytę "A Kysz!" jest piosenka "Lwy" inspirowana utworem „Tainted Love” z repertuaru Glorii Jones (i coverowana np. przez Marylina Mansona).

ME AND THAT MAN - NIGHTRIDE

Choć Nergala i Johna Portera nie trzeba nikomu przedstawiać, to duet Me And That Man na muzycznej scenie dopiero niedawno zaliczył swój płytowy debiut. Płyta "Songs Of Love And Death", która ukazała się 24 marca to swoisty hołd idolom muzycznym twórców - przez Nicka Cave', Johnny'ego Casha czy Marka Lanegana, ale jednocześnie niesamowity powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Twórczość muzyków można by scharakteryzować jako dark country z wpływami bluesa, co stanowi wypadkową dotychczasowych klimatów lidera blackmetalowego Behemotha i blues-rockowego zacięcia John'a Portera. Kolejnym singlem z albumu jest piosenka "Nightride".

UNDERTHESKIN - BURN

Debiutancki album projektu undertheskin zebrał doskonałe recenzje, a tydzień po premierze znalazł się na pierwszej pozycji serwisu bandcamp, pośród najlepiej sprzedających się albumów alternatywnych na świecie. Od strony kompozycyjnej i instrumentalnej za projektem undertheskin stoi jedna osoba – Mariusz Łuniewski (znany także z Deathcamp Project). Od samego początku najważniejszym aspektem undertheskin była chęć uchwycenia chwili i spontanicznego przelania emocji na dźwięki, a każdy z utworów i tekstów powstawał jednego dnia – pod wpływem impulsu. Nowy album projektu ma ukazać się jesienią 2017 roku, a promuje go singiel "Burn".

FUTURE ISLANDS - CAVE

7 kwietnia 2017 roku ukazał się "The Far Field", piąty album Future Islands. Płyta jest niczym uszlachetniona wersja przełomowego albumu "Singles" z 2014 roku, zbudowanego wokół niezwykle przebojowych melodii i rozbrajająco szczerych tekstów, stworzonych przez Samuela T. Herringa (śpiew), Williama Cashiona (bas, gitara) i Gerrita Welmersa (klawisze). Drugim singlem promującym płytę jest utwór "Cave".

GORILLAZ - WE GOT THE POWER

Po 6 latach Gorillaz powróciło z impetem, udostępniając niedawno 5 utworów i tym samym zapowiadając piąty album formacji - Humanz, który ukaże się już 28 kwietnia. Kolejna zmiana klimatu (jak to ma miejsce przy każdej płycie Gorillaz) tylko utwierdza w przekonaniu, że Damon Albarn to artysta kompletny odnajdujący się w każdym stylu muzycznym. W utworze "We got the Power" muzyków Gorillaz wspomagają Jehnny Beth (Savages) oraz Noel Gallagher (Oasis).

ROYAL BLOOD - LIGHTS OUT

Najnowsza piosenka grupy Royal Blood nosi tytuł „Lights Out" i zapowiada drugi album zespołu. Wydawnictwo "How Did We Get So Dark?" będzie mieć premierę jeszcze przed wakacjami, 16 czerwca 2017 roku. Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, a efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. Przypomnijmy, że Royal Blood znów zagrają na festiwalu Open'er w Gdyni, a stanie się to 28 czerwca 2017 roku. Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną.

SNOWMAN - SPADAM Z NIEBA

Nowy album Snowmana „Gwiazdozbiór” to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego co prawdziwe. Tytuł ostatniej płyty "The Best Is Yet To Come" można powiedzieć okazał się proroczy. To na pewno najlepsza w dorobku zespołu płyta. Uznany za jeden z najbardziej oryginalnych i intrygujących tym razem powraca z płytą w całości polskojęzyczną. Nowy repertuar to kompozycje które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie, intrygujące teksty, rewelacyjny wokal Michała Kowalonka. Piękna muzyka na niepewne czasy. Drugim singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Spadam z nieba".