CURLY HEADS - DIADRE

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA BRODKA - MTV UNPLUGGED

Album „MTV Unplugged: Brodka” to zapis wyjątkowego, akustycznego koncertu, który odbył się 12 kwietnia 2018 w lubelskim Centrum Spotkania Kultur w ramach kultowego formatu MTV. Brodka to kolejna polska artystka zaproszona do wykonania swoich największych przebojów „bez prądu”, dotychczas byli to tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O. S. T. R.

Podczas koncertu Brodka wykonała utwory z „Clashes”, „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 roku. Zgodnie z tradycją artystka zaprosiła na scenę gości specjalnych – Dawida Podsiadło, który wraz z Brodką wykonał utwór „Santa Muerte” oraz Krzysztofa Zalewskiego, który zaśpiewał w utworze „Syberia”. Na scenie wybrzmiał również cover „Heart-Shaped Box” Nirvany.

MØ - BLUR

Od czasu wydania debiutanckiego krążka 4 lata temu MØ stała się jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie muzyki pop. Aż trudno uwierzyć, ale po latach wydawania przebojowych singli MØ wraca z dopiero drugą własną płytą studyjną. Album "Forever Neverland" ukazał się 19 października. Na płycie możemy usłyszeć utwory nagrane wspólnie m.in. z Diplo, Charlie XCX czy Foster the People. Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest piosenka "Blur".

VÖK - NIGHT & DAY

Niezwykle lubiana w Polsce islandzka grupa Vök anonsuje nowy album „In The Dark”. Po świetnie przyjętych koncertach u boku Editors i Goldfrapp, zespół z Reykjaviku obwołano jedną z największych nadziei europejskiej sceny. Niedawno uhonorowano ich Icelandic Music Award, a londyński magazyn „Notion” pisze o nich wprost: „Vök to najbardziej ekscytująca nowa grupa z Islandii”! „In The Dark” wbrew tytułowi brzmi niezwykle witalnie oraz, w porównaniu z debiutem, zaskakująco popowo. Vök nie stracili jednak swojego unikalnego charakteru - nadal doskonale stopniują napięcie i kontrolują emocje, umiejętnie utrzymując równowagę między sugestywnym klimatem, nowoczesnym brzmieniem i mocnym głosem Margrét Magnúsdóttir.

NATAN ZALE - SO CLOSE

Natan Zalewski – tak brzmi pełne imię i nazwisko Natana Zale – to rozpoczynający przygodę z muzyką wokalista, który urodził się i dorastał na Warmii. Jego największą pasją jest śpiewanie, dzięki któremu łatwiej wyrażać mu emocje, uczucia, stany ducha oraz wrażliwość. Muzyka spełnia ponadto jeszcze jedną ważną funkcję - pomaga mu sukcesywnie pokonywać wrodzoną nieśmiałość. Debiutanckim utworem artysty jest piosenka „So Close”. Jest to bardzo osobista piosenka, która opowiada o miłości, rozczarowaniu i pytaniach pozostawionych bez odpowiedzi. Za warstwę muzyczną zadbał kompozytor i producent Mateusz Krautwurst, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Kayah, Sobota, Kaen czy Adam Sztaba.

THE BULLSEYES - RESTLESS MIND

The Bullseyes to okropnie chwytliwy alt-rock będący owocem dwóch hałaśliwych par rąk: Mateusza Jarząbka (wokal, perkusja, instrumenty klawiszowe) i Dariusza Łukasika (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe). Twórczość zespołu to skoczna mikstura Brytyjskiej Inwazji, szaleństwa The Cramps, wczesnego Black Sabbath oraz garażowego brzmienia wielkich indie rockowych duetów takich jak Black Keys, White Stripes czy The Kills. Zespół zadebiutował w 2017 roku, a ich najnowszy utwór nosi tytuł "Restless Mind".

MJUT - NIE ZAPOMNIJ

Grupa MJUT zadebiutowała płytą „Akcją ratowania ślimaków" (2011), która przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Drugi album - „9" (2015) to dla odmiany zestaw całkiem przebojowych piosenek, przy czym zespołowi udało się zachować własne brzmienie, a takie utwory jak: „Wszyscy ludzie i ja" czy „Puść go" były grane w wielu stacjach radiowych. Kolejny album grupy zaplanowany jest na przyszły rok, a piosenka „Nie zapomnij" jest drugim zwiastunem tego wydawnictwa. Producentem utworu jest Paweł Cieślak, znany ze współpracy z m.in. z takimi artystami jak: Coma czy Ted Nemeth.

HOPE - MIŁO

HOPE jest zespołem bardzo dobrze znanym polskiej scenie muzycznej. Przez cały okres swojej działalności odniósł wiele sukcesów, między innymi był wielokrotnie obecny na scenach Przystanku Woodstock, LuxFest oraz wielu mniejszych festiwali. Występował u boku takich gwiazd jak (hed) P.E, Limp Bizkit, Body Count, Suicidial Tendencies, Hactivist. 18 stycznia ukaże się kolejny album poznańskiego zespołu. Kolejnym zwiastunem płyty "Name It" jest piosenka "Miło".

IMAGINE DRAGONS - MACHINE

Imagine Dragons prezentują kolejny singiel z albumu „Origins”, który ukazał się 9 listopada. „Machine” to mocny utwór opowiadający o odwadze, by żyć poza ramami, w które chcą wciskać nas ludzie dookoła. W tekście utworu Dan Reynolds pyta: „Kiedy zauważysz, że nie jestem na sprzedaż? Zastanawiam się, kiedy dostrzeżesz, że nie jestem częścią twojej maszyny?”. Okładka „Machine” to nawiązanie do albumu „Division Bell” Pink Floyd.

WHITE LIES - FINISH LINE

Album „Five” będzie mieć swoją premierę 1 lutego 2019 r. Proces pisania i nagrywania płyty odbywał się po obydwu stronach Atlantyku. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Ed Buller, który współpracował z zespołem przy debiucie „To Lose My Life”  oraz „Big TV”. Bardziej złożony i odważniejszy od swoich czterech poprzedników krążek „Five”, z dodatkiem osobistych i intymnych tekstów basisty i pierwotnego autora tekstów Charlesa Cave'a, stanowi pewny krok naprzód. „Finish Line” to kolejny zwiastun najnowszego krążka White Lies.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK