EDDIE VEDDER - END OF THE ROAD

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA KAZIK & KWARTET PROFORMA - WIWISEKCJA

Płyta Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma zatytułowana „Wiwisekcja" zawiera m.in. utwory z najpopularniejszych albumów w dyskografii Kazika Staszewskiego. Mowa tu o utworach z jego solowych płyt, piosenkach Stanisława Staszewskiego, jak również o innych z twórczości zespołu Kult, których zespół nie wykonuje zazwyczaj na koncertach.

Album składa się z dwóch krążków. Pierwszy to zapis koncertu, który odbył się 13 września 2014 w warszawskim Teatrze WARSawy, drugi zawiera nagrania studyjne zarejestrowane w styczniu 2015.

MUSE - DEAD INSIDE

Siódmy studyjny album grupy Muse będzie nazywał się "Drones", a jego premiera przewidziana jest na 7 czerwca. "Dead Inside" to kolejny po "Psycho" utwór, który zespół udostępnił przedpremierowo do odsłuchu.

THE PRODIGY - WALL OF DEATH

To już czwarty singiel The Prodigy z ostatniego, długo wyczekiwanego przez fanów, nowego albumu "The Day is my Enemy".

APOCALYPTICA - COLD BLOOD

Nowy, studyjny album formacji Apocalyptica będzie zatytułowany „Shadowmaker" i znajdzie się na półkach sklepowych 20 kwietnia. Na płycie zaśpiewa Franky Perez, który pojedzie także z zespołem w trasę koncertową. Do produkcji krążka zespół zaprosił Nicka Raskulinecza, który ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Foo Fighters, Deftones czy Mastodon. Eicca Toppinen opowiada: „Nie mogło przytrafić nam się nic lepszego niż Nick na naszym pokładzie. Czas spędzony z nim w sierpniu przy preprodukcji albumu dał nam dużo zaufania i doskonały start przy pracy nad utworami. Jesteśmy podekscytowani i zniewoleni jego energią i kreatywnością". Do utworu „Cold Blood" został nakręcony również klip, który można obejrzeć klikając na okienko obok.

STAGE66 - L.A.

Zespół Stage 66 powstał w roku 2008 z zamiarem grania muzyki będącej mieszanką dynamicznego hard rocka, bluesa i punka. Inspiracjami grupy są klasyczne rock'n'rollowe utwory wzbogacone świeżym brzmieniem i niebagatelnymi pomysłami. "L.A." to kawałek pochodzący z debiutanckiego albumu poznańskiej kapeli, zatytułowanego "Time for Boom".

HOSZPITAL - ANULUJ

Prawdą jest, że trio z Poznania pokazuje, iż o miłości, samotności i bólu istnienia ciągle można zaśpiewać w sposób świeży i bezpretensjonalny, co więcej, czyniąc to w języku polskim. Znakiem rozpoznawczym grupy są rozmarzone, nieco senne gitary i ciepły głos Michała Bielawskiego, który z pewnością ma jakieś właściwości terapeutyczne. Hoszpital uformował się w marcu 2012 roku w stolicy Wielkopolski. Trio jak dotąd ma na koncie EP-kę „Szmutno” opublikowaną w 2014 roku. Debiutancki longplay zatytułowany dla odmiany „Weszoło” ukazuje się 24 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni Thin Man Records. "Anuluj" to pierwszy singiel zwiastujący to wydawnictwo.

RAMAS - THINK

Ramas to znany poznański wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. W latach '90 był gitarzystą nieistniejącego już zespołu CAPITO..L, po którego rozpadzie założył do dziś działającą na rynku rockowym formację HEAD HUNTERS. Współpracował z takimi zespołami jak PIVO, CANDIDA, THE THING, BAG - NET.

Obecnie Ramas jest w trakcie nagrywania swojej drugiej solowej płyty, która będzie połączeniem wielu muzycznych gatunków. Na powstający nowy album składają się autorskie kompozycje Ramasa, który jednocześnie pozostaje jedynym instrumentalistą projektu. "Think" jest jednym z pierwszych utworów szykowanych na tę płytę.

BLUR - LONESOME STREET

Drugi singiel, reaktywowanej przed paroma laty grupy Blur, który zapowiada nową płytę zatytułowaną "The Magic Whip". Album ukaże się 27 kwietnia.

GHOSTPOET - X MARKS THE SPOT

„X Marks The Spot” to tytuł trzeciego singla Ghostpoet. Utwór pochodzi z wydanego 2 marca albumu „Shedding Skin”. Piosenka to opowieść o strachu i sposobach radzenia sobie z nim. Gościnnie w utworze usłyszymy głos Nadine Shah.

„Lęk to stan umysłu, czasami trzeba go schować do pudełka, tak by zniknął z pola widzenia, by wyparował z naszej głowy...” – mówi Obara Ejimiwe.

„Shedding Skin” to trzeci longplay brytyjskiego artysty, następca „Some Say I So I Say Light” z 2013 r.