Muzyka

PŁYTA TYGODNIA DEPECHE MODE - SPIRIT

Depeche Mode – jeden z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych zespołów w historii muzyki – wydaje nową, 14. w karierze studyjną płytę 'Spirit'. Jest to efekt współpracy z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys) i pierwsza nowa muzyka zespołu od czasu świetnie przyjętej płyty Delta Machine (2013), która zadebiutowała na 1. miejscu oficjalnych zestawień sprzedaży płyt w 12 krajach, także w Polsce.

Album zbiera znakomite noty od wszystkich, którzy mieli okazję się z nim zapoznać – Magazyn Q uznał go za „jeden z najmocniej naładowanych energią albumów Depeche Mode od lat”. Promuje go singiel "Where’s The Revolution", udostępniony we fragmencie na konferencji prasowej zespołu w Mediolanie jesienią 2016, gdzie zespół poinformował o zakończeniu pracy nad płytą i ogłosił europejską część trasy koncertowej. Potężnie brzmiący i wyjątkowo aktualny pod względem tekstowym utwór odznacza się pulsującym rytmem i groźną energią, którą podkreśla wokal Dave'a Gahana śpiewającego "Where's the Revolution? Come on people you're letting me down".

Okładka i wszystkie elementy graficzne do 'Spirit' są dziełem stałego współpracownika kreatywnego zespołu - a także uznanego filmowca - Antona Corbijna.

W ramach promocji płyty Depeche Mode wystąpią 21 lipca 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.  

KASABIAN - YOU'RE IN LOVE WITH A PSYCHO

"You’re In Love With A Psycho” to singiel promujący najnowszą, szóstą płytę Kasabian - „For Crying Out Loud”. Według zapowiedzi jest to najlepszy materiał nagrany przez niepokornych Anglików w ich dotychczasowej karierze – zuchwały, buńczuczny, z przebojowymi melodiami! Płyta ukaże się 28 kwietnia. Po bardziej elektronicznym kierunku obranym na poprzednim albumie „48:13”, zespół postanowił nagrać prawdziwie gitarowy krążek. „Naszą ambicją było uratowanie muzyki gitarowej od tego, w jakim kierunku się teraz zmienia. Staramy się uchronić ją przed szufladkowaniem jej, jako stara muzyka.” – mówi Serge Pizzorno, gitarzysta zespołu.

ALT-J - 3WW

„RELAXER”  to tytuł trzeciego wydawnictwa brytyjskiej formacji alt-J! Płyta ukaże się na rynku 9 czerwca. Będzie to następca nominowanego do nagrody Grammy oraz BRIT Awards albumu „This Is All Yours”. Nowy materiał został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem producenta Charliego Andrew, który współpracował z zespołem po raz trzeci. „3WW”  to premierowy zwiastun najnowszego wydawnictwa.

PABLOPAVO I LUDZIKI - OSTATNI DZIEŃ SIERPNIA

Do premiery najnowszego albumu Pablopavo i Ludzików zatytułowanego "Ladinola" coraz bliżej! Premiera płyty 30 marca, a już teraz posłuchać można nowego utworu zatytułowanego "Ostatni dzień sierpnia". "Ladinola to godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej. Tytuł jest trochę zwodniczy, choć sporo piosenek nawiązuje do muzyki latynoskiej, ale takiej już oprowadzonej po Warszawie. Nieco się zmęczyła, a smog ją upudrował po naszemu." - mówi o płycie Pablopavo.

DANKO JONES - MY LITTLE RNR

„My Little RNR" to rock'n'rollowy kawałek z najnowszego albumu Danko Jones, który nosi tytuł „Wild Cat". Premiera krążka miała miejsce 3 marca. Kanadyjscy rockmani po 20-tu latach nie zwalniają tempa, a nowy album jest dowodem na to, że grupa pod wodzą charyzmatycznego Danko Jonesa nadal żyje rock n'rollem i dobrą zabawą. Grupa słynie też z bardzo żywiołowych koncertów, o czym będzie można przekonać się już 23 i 24 marca, kiedy to Danko Jones wystąpi na klubowych sztukach w warszawskiej Proximie, oraz w krakowskim klubie Kwadrat.

TOM GRENNAN - PRAYING

Tom Grennan to młody i utalentowany brytyjski wokalista i songwriter pochodzący z Bedford. Obecnie mieszka i tworzy w Londynie, a jego muzyka to połączenie bluesa, soulu i indie. Artysta został uznany za stacje BBC jedną z największych muzycznych nadziei roku 2017, a szerszej publice dał się poznać dzięki współpracy z drum and bassowym duetem Chase & Status w ich kawałku „All Goes Wrong”. Muzyk ma na swym koncie dwie epki - „Something in the Water” wyprodukowane przez Charliego Hugalla znanego ze współpracy m.in. z Florence and the Machine oraz „Release the Brakes” promowaną przez singiel „Praying”.

PIOTR ZIOŁA - SAFARI

Od ukazania się debiutanckiej płyty Piotra Zioły „Revolving Door”, której premiera miała miejsce 22 kwietnia 2016 roku minął prawie rok. W tym czasie artysta zdążył wystąpić na kilku festiwalach oraz podjąć współpracę m.in. z Wojtkiem Mazolewskim czy duetami Rysy i Filtrini, a także zdobyć nominacje do Fryderyków 2017. Teraz znów przypomniał światu o swym debiucie za sprawą teledysku do utworu „Safari”. Za reżyserie i zdjęcia do klipu odpowiada Bart Pogoda. Warto nadmienić, ze artysta jest obecnie w drugiej części swej klubowej trasy podczas której już 23 marca zawita w poznańskim klubie Blue Note.

KRZYSZTOF ZALEWSKI - JAK DOBRZE

„Jak dobrze” to trzeci singiel pochodzący z trzeciej solowej płyty Krzysztofa Zalewskiego „Złoto”, którego premiera miała miejsce 18 listopada zeszłego roku. W utworze gościnnie zaśpiewała Natalia Przybysz, a stylistyka utworu oscyluje pomiędzy rockiem, a … rapem. Do utworu został nagrany teledysk w którym artysta poddaje się zabiegowi akupunktury. "W piosence co prawda proponuję prostszą metodę na poprawę samopoczucia, ale jesteśmy ambitni. Jak wiele człowiek jest w stanie znieść, żeby było mu dobrze. I jak to jest widzieć siebie jak psa. Zdaje się, że przygwoździliśmy temat. Nie próbujcie tego sami w domu..." - mówi o kawałku Krzysztof Zalewski.

PAPA ROACH - HELP

Po wydanym w 2015 roku albumie „F.E.A.R.” grupa Papa Roach nie zwalnia tempa i już pracuję nad kolejnym krążkiem. Szczegóły płyty nie są jeszcze znane, lecz zespół przygotowania do albumu rozpoczął od zbiórki crowdfundingowej. Nowy album ma zawierać odniesienia do poprzednich płyt kapeli, lecz zespół nie zamierza odcinać kuponów i dalej chce szukać nowych rozwiązań. Pomóc w tym mają mu młodzi producenci – Nicholas „Ras” Furlong i Colin Brittain. „Definitywnie czuję, że na tym albumie jest więcej zmian w brzmieniu niż to robiliśmy w przeszłości. Naszym celem było wstrząśnięcie tego nagrania. Jest to nasz 9 czy 10 album - nawet nie wiem dokładnie który - i chcieliśmy po prostu poszaleć.” - mówi o płycie lider i wokalista zespołu Jacoby Shaddix.