PROLETARYAT - NIE WYRAŻAM ZGODY

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA MIN T - ASSEMBLAGE

Po  niespełna  trzech  latach  koncertowania  w  Europie  i  w  całej  Polsce oraz wydanym w 2016 własnym sumptem “Turn the Lights Down EP”, wrocławska kompozytorka, producentka, pianistka i wokalistka MIN t (Martyna Kubicz) podejmuje najważniejszy w swojej dotychczasowej karierze krok. 24 listopada ukazał się debiutancki długogrający album artystki zatytułowany “Assemblage”.

Ten niepowtarzalny  materiał  to  niezwykle  dojrzały  i  niezrównanie  bogaty kolaż przejmującego neo-soulu, hipnotyzującego downtempo, eksperymentalnego  hip-hopu,  mrocznej  elektroniki  głęboko  zakorzenionej  w  IDM-owej tradycji, żywych bębnów i przesterowanych, wyjących gitar. Komponowana sumiennie na przestrzeni ponad dwóch lat pełna genialnych klawiszowych harmonii płyta powstała we współpracy z uznanymi międzynarodowymi muzykami. O konceptualną oprawę graficzną wydawnictwa  zadbały  Dorota  Kaczmarek  i  Barrakuz,  jedne  z  czołowych  współczesnych polskich artystek wizualnych.

GRETA VAN FLEET - SAFARI SONG

Mówi się o nich, że zmienią oblicze dzisiejszego rocka! Greta Van Fleet to czteroosobowa grupa rockowa, której muzyczne aspiracje wykraczają znacznie poza amerykańską prowincję z której pochodzą. Prezentują zaskakującą mieszankę stylistyczną – odważnie łączą rock'n'roll z metalowymi, popowymi, bluesowymi i grunge'owymi smaczkami, zręcznie lawirując między ponadczasowością a nowatorskim brzmieniem. Utwór "Safari Song" znalazł się na obu wydanych przez zespół EPkach, "Black Smoke Rising" (kwiecień 2017) oraz "From the Fires" (listopad 2017).

MANIC STREET PREACHERS - INTERNATIONAL BLUE

'International Blue' to pierwsza nowa muzyka od Manic Street Preachers od 4 lat. Utwór zapowiada 13. studyjną płytę formacji 'Resistance Is Futile', która ukaże się 4 kwietnia 2018 roku. Brzmienie utworu to klasyczni Manic Street Preachers a piosenka zainspirowana jest zimowym słońcem w Nicei i dziełami francuskiego artysty nowego realizmu Yvesa Kleina. Riffy w refrenie nie ustępują niczym największym hitom zespołu – takim jak 'Generation Terrorists' czy 'Everything Must Go'. Nowy krążek Manic Street Preachers promować będą trasą koncertową wraz z formacją The Coral.

LIST OTWARTY - GARŚĆ SŁÓW O PRZYSZŁOŚCI

List Otwarty to zespół powstały w Szczecinie w drugiej połowie 2014 roku. Ich muzykę, która wykiełkowała z nasion porozrzucanych po skrajnie różnych gatunkach trudno zamknąć w jednej szufladzie. List Otwarty łączy brzmienia jazz-hopu z rockiem progresywnym, funku z trip-hopem. Wszystko to domknięte inteligentnymi, nierzadko publicystycznymi tekstami pełnymi metafor, ocierającymi się o poezję. Połączenie ogromnych emocji przekazywanych w tekstach, wyrafinowanie kompozycyjne i niesamowita energia na koncertach daje mieszankę, która musi zwrócić uwagę. W październiku 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "Bałagan".

RYBA AND THE WITCHES - SEX AND BRIGHT

„Sex And Bright” to kolejna (po "Ginny" i "Times of Trouble") pozycja promująca album „Spell” wydany w kwietniu 2017 r. Jest to klimatyczna, zmysłowa kompozycja przy minimalnym instrumentarium, w której nastrój buduje niepowtarzalny wokal Bartosza „Muchy” Muszyńskiego. To utwór pełen miłosnej emocji, energii i rockowej nostalgii. Do piosenki powstał także teledysk w reżyserii Anny Myśliwczyk.

SUPERHALO - ZIMNY

"Zimny" to nowa propozycja od formacji Superhalo. Grupa oscyluje między psychodelicznym a rock’n’rollowym brzmieniem czerpiąc inspiracje porażyńskiej przyrody. Od czasu wydania pierwszej płyty w 2013 roku zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów na festiwalach w kraju oraz za granicą. Supportowali także takie zespoły jak Triggerfinger czy Stoned Jesus. "Zimny" to pierwszy singiel zapowiadający nadchodzący, trzeci już w dorobku album wielkopolskiego zespołu.

ALGIERS - CRY OF THE MARTYRS

Algiers to zespół, którego nie da się zaszufladkować w konkretnym gatunku muzycznym. Działając na pograniczu rocka, post-punku, industrialnej elektroniki, a nawet wpływów gospel i soulu, tworzą niepowtarzalne produkcje. Już pierwszym krążkiem zespół pokazał, że prócz ambitnej muzyki do przekazania mają coś jeszcze – teksty, które bezkompromisowo poruszają temat rasizmu, religii, ekonomii i etyki. Obecnie Algiers promują swój drugi album „The Underside of Power”, z którego pochodzi utwór "Cry of the Martyrs".

STONE TEMPLE PILOTS - MEADOW

Nieżyjący już, charyzmatyczni Scott Weiland i Chester Bennington, pełnili rolę wokalistów w legendarnej grupie Stone Temple Pilots. Formacja z Kalifornii znalazła kolejnego frontmana i zdążyła z nim zarejestrować oraz opublikować singla. Wokalista nazywa się Jeff Gutt, a nowa piosenka nosi tytuł "Meadow". Piosenka jest zapowiedzią nowego albumu Stone Temple Pilots, następcy znakomitego, imiennego wydawnictwa z 2010 roku, które dotarło do drugiej pozycji na "Billboardzie". Niezatytułowana jeszcze płyta ma się ukazać wiosną 2018 roku.

BLOKI - MIDNIGHT TALES

Bloki tworzą wokalistka Paulina Michnikowska i producent Piotr Kowalski. Zespół zadebiutował w 2015 roku albumem pt. "Dance that!" utrzymanym w stylistyce alternatywnej muzyki elektronicznej. Artyści mają na swoim koncie występy na takich festiwalach jak Enea Spring Break, Plaster czy Gamma Festival. Obecnie duet jest na etapie nagrywania drugiej płyty zatytułowanej Bipolar. Pierwszą zapowiedzią płyty jest piosenka "Midnight Tales".

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK