Muzyka

PŁYTA TYGODNIA TAME IMPALA - CURRENTS

To już trzeci studyjny album Australijczyków z formacji Tame Imapala. Płyta ukazała się 17 lipca.

LEONARD COHEN - NEVERMIND

Fani serialu “True Detective” od momentu zakończenia pierwszego sezonu zadawali sobie dwa pytanie: pierwsze z nich – co dalej z losami głównych bohaterów, a drugie – kto zaśpiewa piosenkę przewodnią do nowego sezonu? Na odpowiedź nie musieli długo czekać – w nowej czołówce telewidzowie mogli usłyszeć samego Leonarda Cohena.

W serialu „True Detective” wykorzystano utwór  „Nevermind”, który pochodzi z wydanej w 2014 roku płyty „Popular Problems”.  Na pierwszy rzut oka, utwór brzmi bardzo smutno, pogrywając z nihilizmem i teoriami o bezsensowności istnienia: „Jest prawda, która żyje / I prawda, która umiera / Nie wiem, która / Więc to nie ważne”.

STEREOPHONICS - I WANNA GET LOST WITH YOU

BELLE AND SEBASTIAN - PERFECT COUPLES

NEW ORDER - RESTLESS

To pierwszy singiel zwiastujący najnowsze wydawnictwo New Order „Music Complete”, które trafi do sprzedaży 25 września. Na krążku będzie można usłyszeć wokal nietuzinkowych artystów takich jak Brandon Flowers, Iggy Pop czy Elly Jackson (La Roux).

BRING ME THE HORIZON - HAPPY SONG

Premierę „Happy Song” poprzedziła tajemnicza kampania. Internet oraz duże miasta na całym świecie, także Warszawę, zaczęły zalewać czarne plakaty, zdjęcia oraz naklejki z białą parasolką i kroplami deszczu. Ta prosta grafika stała się symbolem niespodzianki od Bring Me The Horizon. Tajemnica została rozwiana – zespół pracuje nad nową płytą studyjną! Album "Taht's the Spirit" ukaże się 11 września.

GEORGE EZRA - BARCELONA

„Barcelona” to najnowszy singiel George’a Ezry z jego debiutanckiej płyty „Wanted On Voyage”.  Krążek przyniósł Ezrze już 3 duże hity -  „Did You Hear The Rain?”, „Cassy O’” i „Budapest”. Artysta, uznawany jest przez niektóre media za "19-latka o głosie 50-latka".

"Wanted On Voyage" nagrany został na pomiędzy listopadem 2013 a styczniem 2014 w Clapham w południowym Londynie, pod okiem producenta Cama Blackwooda. Ezra sam zagrał wszystkie partie gitary, basu i klawiszy. Utrzymana w dużej mierze w klimatach akustycznych płyta zawiera sporo zaskoczeń: czasem są to motywy elektroniczne, a czasem bluesowe.

FOALS - MOUNTAIN AT MY GATES

Nowa płyta Foals pojawi się już 28 sierpnia i będzie nosić tytuł "What Went Down". "Mountain at my Gates" to już drugi singiel zapowiadający to wydawnictwo.

ALT-J - LEFT HAND FREE

"Left Hand Free" to kolejny singiel z drugiego albumu Brytyjczyków "This is All Yours".