DARIA ZAWIAŁOW - SZARÓWKA

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA VOO VOO - ZA NIEBAWEMPo spokojnej, klimatycznej płycie „7” Voo Voo wraca z nowym albumem „Za niebawem”. Premierowy materiał stawia na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty.  Więcej też tym razem odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję człowieka w tych pogmatwanych czasach.

Gościnnie na płycie wystąpiły Natalia i Paulina Przybysz, razem ze swoją mamą Anną. Pojawił się także  27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco.

Za muzykę i słowa jak zawsze odpowiada Wojciech Waglewski natomiast miksem i produkcją muzyczną płyty zajął się Piotr EMADE Waglewski. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest piosenka „Się poruszam 1”. Powstał do niej teledysk z udziałem Nadii Vadori-Gauthier, francuskiej doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

DARIA ZAWIAŁOW - SZARÓWKA

„Szarówka” to drugi singiel promujący nowy album Darii Zawiałow. Płyta „Helsinki” ukaże się na rynku 8 marca. "Szarówka" to bardzo smutna opowieść naszych czasów. Opowieść o zepsutym świecie, pełnym nienawiści, egoizmu i pychy. Tekst mówi o tym, w jakiej rzeczywistości dzisiaj musimy żyć. – opowiada o utworze Daria. Niestety z szarą i smutną codziennością muszą się zmierzyć również zwierzęta. Każdego roku wiele psów na skutek porzucenia traci dom. Porzucenia zdarzają się przez cały rok, ale w okresie wakacyjnym liczba osieroconych psów wzrasta nawet o 40%. To bardzo poważny problem, z którym nie tylko Polska, ale również innej kraje borykają się od lat. Stąd właśnie pomysł na ukazanie tego problemu w teledysku – dodaje artystka.

SONBIRD - NIEPOWAŻNY

"Niepoważny" to najnowszy singiel zespołu Sonbird, który promuje ich debiutancki album "Głodny" (premiera 22.02.2019). Nadchodzący album jest muzycznym zapisem dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem, tworzących album, do którego będzie chciało się wracać. Na płycie znajdą się znane do tej pory single "Ląd", "Hel" czy tytułowy "Głodny" oraz nowe piosenki, których część można było już usłyszeć podczas koncertów.

REBEKA - FALE

Zespół Rebeka powraca z nowym, gitarowym i polskim singlem „Fale". Po dwóch latach od wydania „Davos", Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny wychodzą z materiałem, który przypomni wszystkim marzycielom o tym, że istnieje świat równoległy, a dzięki tej płycie będziemy mogli się w niego zagłębić. Premiera albumu "Post Dreams" odbędzie się 22 lutego. Będzie to prawdopodobnie najbardziej piosenkowa płyta Rebeki.

ELEANOR GRAY - 234

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Inspiracje czerpią ze wszystkiego co powoduje u Nich ciary. Nie chcą kopiować, naśladować, dążą do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl. Koncerty m.in. z I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers czy Luxtorpedą potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu. „K-R-Y-S-T-Y-N-A", bo tak nazywa się ich debiut, ukazała się 20.10.2016. Teraz powracają z nowym kawałkiem zatytułowanym "234".

CLOCK MACHINE - NOC

Clock Machine to jedno z odkryć ostatnich lat, które na każdym kroku stara się zaskoczyć fanów. Po świetnie przyjętych rockowych krążkach, skręcają na nieznane do tej pory muzyczne terytoria. "Noc" jest wszystkim, co kojarzy nam się z tym słowem - zmysłowością, tańcem, niepokojem, tajemnicą i mrokiem. Wszystkie te aspekty można znaleźć w klipie do utworu, który zahipnotyzuje Was swoim klimatem. Niedługo będzie można zobaczyć zespół na koncertach w 11 miastach w Polsce. W Poznaniu wystąpią 14 marca w Klubie u Bazyla.

CAGE THE ELEPHANT - READY TO LET GO

Cage The Elephant ogłosili plan wydania swojego piątego albumu "Social Cues". Płyt aukaże się 19 kwietnia i wyprodukuje ją John Hill (Florence + The Machine, Portugal. The Man). "Ready To Let Go" to pierwszy singiel z płyty. Dotychczas 11 singli zespołu trafiło do pierwszej dziesiątki listy Billboardu. Dyskografię amerykańskiej grupy zamykają obecnie "Tell Me I'm Pretty" z 2015 i koncertowy album "Unpeeled", który ukazał się w 2007 roku.

KRZYSZTOF ZALEWSKI - KURIER

15 marca do kin trafi najnowszy film twórcy „Psów”, „Pokłosia” czy „Jacka Stronga”. Władysław Pasikowski wziął tym razem na warsztat historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Głównym tematem muzycznym filmu „Kurier” jest premierowy utwór Krzysztofa Zalewskiego o tym samym tytule. Artysta zainspirowany tą szpiegowską historią stworzył mocny utwór o uniwersalnym przesłaniu, takim, które można odnieść do wydarzeń z tamtych lat, jak i obecnych nam czasów.

SWIERNALIS - BLIZNY

„Blizny”, to po „Pergaminie” kolejny utwór zapowiadający drugą płytę Swiernalisa. Tym razem artysta zaprosił do produkcji Kubę Karasia znanego z The Dumplings, który to dodał do całości swoje elektroniczne trzy grosze. Mariaż syntezatorów, klarnetu i gitary sprawił, że „Blizny” nabrały wyjątkowego taneczno-melancholijnego nastroju. "„Blizny” otwierają nowy etap, do którego dojrzewałem przez ostatnie 2 lata. To otwarcie się na nową energię, połączenie sił z moim wspaniałym zespołem i współpraca z Kubą Karasiem, który doskonale wyciągnął z piosenki to, co najlepsze. Dla mnie to mocno osobisty utwór, rozliczenie się ze smutkami, które zostały już pokonane, ale pozostawiają resztki śladów na ciele i w pamięci" - mówi Paweł Swiernalis

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK