Muzyka

PŁYTA TYGODNIA FAITH NO MORE - SOL INVICTUS

"Sol Invictus" jest pierwszą po 18 latach nową płytą Faith No More. Ostatni album formacji „Album Of The Year” ukazał się w 1997 r. Najnowszy krążek zespołu trafił na półki sklepowe 18 maja. Jego produkcją zajął się założyciel i basista zespołu Bill Gould. Z całą pewnością jest to jeden z najbardziej oczekiwanych krążków tego roku.

"Myślę, że nasz nowy materiał w pełni odzwierciedla drogę jaką przeszliśmy od nagrania naszego ostatniego albumu do obecnego momentu. Utwory są bardzo mocne, niektóre zawierają dużo „przestrzeni”. Wszystko co robimy, sposób naszej gry, zawsze będzie brzmieć jak Faith No More. Po prostu czujemy się z tym dobrze" – mówi Bill Gould.

8 czerwca Faith No More wystąpi w Krakowie na jedynym polskim koncercie promującym nowy album! Wejściówki do zdobycia na antenie Afery!

EVERYTHING EVERYTHING - REGRET

Trzeci album Everything Everything „Get To Heaven” to koniec epickiej trylogii rozpoczętej debiutancką płytą z 2007 roku, kiedy charakterystyczny styl EE nazywano wręcz ‘pop-prowokacją’. Po sukcesie ostatniego albumu, „Arc” (hity „Cough Cough" i "Kemosabe") wokalista Jonathan Higgs, basista Jeremy Pritchard, gitarzysta Alex Robertshaw i perkusista Michael Spearman, zaszyli się w opuszczonym domu w Ancoast pod Manchesterem, aby napisać i nagrać „Get To Heaven”.

Nowy album jest z jednej strony poważny i szyderczy, z drugiej pełny nadziei i harmonii. Zdecydowanie wyróżnia się z mdłości, w jakiej ostatnio popada trochę brytyjska muzyka. Drugim singlem promującym krążek jest piosenka „Regret”.
„Get To heaven” ukaże się 16 czerwca w formie cyfrowej, na płycie CD i winylu.

MARY KOMASA - COME

"Come" to singiel promujący debiutancki album imienny Mary Komasy, mieszkającej w Berlinie artystki, siostry reżysera Jana Komasy oraz byłej modelki. W klipie gościnnie wystąpili Helena Norowicz, Andrzej Konopka, Mateusz Kościukiewicz, Józef Pawłowski, Filip Pławiak i Jędrek Taranek.

THE CHEMICAL BROTHERS - GO

Słynny duet elektroniczny The Chemical Brothers po raz kolejny połączył siły z raperem Q-Tipem z A Tribe Called Quest, którego wokal mogliśmy usłyszeć w wyróżnionym nagrodą Grammy przeboju „Galvanize”. W nowym singlu pt. „Go” chłopaki są w wyśmienitej formie – zestawiają energetyczny rap Q-Tipa z bezlitosnym i pulsującym bitem. Piosenka znajdzie się na albumie „Born in the Echoes”, który ukaże się 17 lipca na całym świecie.

STEREOPHONICS - C'EST LA VIE

11 września ukaże się nowa płyta Stereophonics – „Keep The Village Alive”. Pierwszy singiel z nadchodzącego albumu nosi tytuł „C’est La Vie”. To energetyczny, tchnący świeżością i radością rockowy numer. Klip do piosenki wyreżyserował lider formacji, Kelly Jones.

LAO CHE - WOJENKA

„Wojenka" to drugi singiel promujący album Lao Che „Dzieciom", który ukazał się w marcu. Najnowszy krążek jest najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzoną płytą w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjną i śpiewną.

Teksty zawarte na płycie prezentują głęboką problematykę codzienności w zatroskanym tonie, z pewną dozą dydaktyzmu - co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. Płytę wyprodukował Piotr „Emade" Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Milwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik).

OF MONSTERS AND MEN - CRYSTALS

Nowy singiel islandzkiego zespołu Of Monsters and Men. Utwór zapowiada nowy album "Beneath The Skin", który ukaże się 9 czerwca.

JAMIE XX - LOUD PLACES

Piosenka pochodzi z drugiego albumu Jamiego XX. Płyta ukaże się 1 czerwca i będzie się nazywać "In Colour". W utworze "Loud Places" gościnnie zaśpiewała Romy Madley Croft, która współpracuje na co dzień z Jamiem XX w projekcie The XX.

SMOLIK/KEV FOX - RUN

Pierwszy singiel projektu Smolik / Kev Fox -  utwór "Run" zapowiada wspólny album Smolika i Keva Foxa, który ukaże się jesienią tego roku.