Muzyka

PŁYTA TYGODNIA ELEANOR GRAY - K-R-Y-S-T-Y-N-A

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista, Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl." Wzajemna przyjaźń muzyków oraz totalnie różne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie na koncertach daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków.

Eleanor Gray koncertuje gdzie i kiedy tylko się da i jest przyjmowany entuzjastycznie przez publiczność. "Każdy koncert jest dla nas tak samo ważny. Na scenie zawsze dajemy z siebie 120%, a poza nią dbamy o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to nasz sposób na życie, scena to nasze środowisko naturalne.  Koncerty m.in.  z I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą, happysad, Muchami, Hunterem, Proletaryatem, Bednarkiem, czy Comą potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu.

„K-R-Y-S-T-Y-N-A”, bo tak nazywa się debiutancki album zespołu który została nagrana w gdańskim Custom 34 pod okiem Piotra Łukaszewskiego (IRA, PTAKY). Za  mix i mastering odpowiedzialny był Jacek Miłaszewski (w CV między innymi płyty Acid Drinkers), producentem został Marcin Łatko.

Krążek planowo miał ukazać się 21.03.2013 roku. Płyta została nagrana i była gotowa do wydania. Po wielu rozmowach, choć serce pękało, zespół doszedł do wniosku, że nie jest zadowolony z tego materiału i płyty nie wydał. Choć wcześniej wydawało im się, że są gotowi – nie byli. Teraz są i dokładnie po 1301 dniach spóźnienia, z dumą prezentują Krystynę, swój debiutancki album, który jest ukłonem w stronę fanów za cierpliwość i wsparcie.  

KINGS OF LEON - AROUND THE WORLD

„Around The World” to kolejny singiel ujawniony przez Kings of Leon, który promuje ich nową płytę „WALLS”, wydaną 14 października! Do utworu powstał teledysk, o którym tak wypowiadają się muzycy zespołu: "Utwór „Around The World” jest przeznaczony do tańczenia - dlatego zebraliśmy grupy taneczne z całego świata, by dodały swój własny styl do tego kawałka! Akceptowane były wszelkie style i rodzaje tańca, a oto rezultat!"

CARRION - RANKOR

Formacja Carrion wraca z nowym singlem pt. "Rankor". Piosenka zapowiada album, który ukaże się na początku 2017 roku. Utwór to charakterystyczne dla zespołu połączenie wyszukanych melodii, ciekawych rytmów z ciężkim brzmieniem gitar. Wokalista w swym tekście krytykuje coraz częściej spotykaną agresję ludzką w życiu codziennym, nadmierną frustrację oraz utratę samokontroli.

CLOUD NOTHINGS - MODERN ACT

27 stycznia, nakładem wytwórni Wichita, ukaże się czwarte wydawnictwo amerykańskiego kwartetu Cloud Nothing. Album będzie nosić tytuł „Life Without Sound”, a „Modern Act”  to pierwszy zwiastun promujący ten krążek. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest John Goodmanson (Sleater-Kenney, Death Cab for Cutie). Nowe utwory zostały zarejestrowane w El Paso.

LONELY THE BRAVE - DUST & BONES

"Dust & Bones" to kolejny singiel promujący drugi album brytyjskiej grupy Lonely The Brave. Krążek "Things Will Matter" powstał przy współpracy zespołu z producentem Rossem Ortonem (M.I.A., Drenge, Arctic Monkeys) i ukazał się wiosną tego roku. Lonely The Brave to grupa, o której magazyn NME napisał „Zespół, którego nazwa niedługo będzie znana wszystkim, niezależnie czy im się to podoba, czy nie".

METALLICA - MOTH INTO FLAME

Metallica uczy fanów cierpliwości. Ostatnio pojawił się nowy klip do kawałka „Moth into Flame”. Utwój promuje „Hardwired… To Self-Destruct”, czyli 10 studyjny album zespołu, na który trzeba było czekać aż osiem lat. Premiera płyty przewidziana jest na 18 listopada, a teledysk do drugiego singla z tego albumu nakręcił Tom Kirk.

BLADE LOKI - PODWODNY

Niedoceniany, jeden z lepszych polskich zespołów punkowych będący na scenie już prawie 25 lat wydał niedawno nowy singiel zatytułowany „Podwodny”. Jest to pierwszy studyjny numer nagrany z Anetą Adamek, która dołączyła do zespołu w zeszłym roku. Wokalistka doskonale wpasowała się w klimat zespołu i szybko zdobyła serca fanów. Utwór nagrywany był w Perlazza Studio w Poznaniu.

ORGANEK - MISSISSIPPI W OGNIU

Już 4 listopada doczekamy się nowego wydawnictwa Organka - „Czarna Madonna”. Będzie to drugi album tego projektu, zaraz po debiutanckim „Głupi” – jednej z najciekawszych, najbardziej intrygujących płyt polskiej sceny muzycznej ostatnich lat, która udowodniła, że muzyka rockowa wciąż jest młoda, zaskakująca i nieprzewidywalna. „Mississippi w ogniu” jest pierwszym singlem zapowiadającym nowy krążek.

PETER DOHERTY - I DON'T LOVE ANYONE (BUT YOU'RE NOT JUST ANYONE)

Lider zespołów takich jak The Libertines i Babyshambles zaskakuje nas po siedmiu latach nowym, solowym materiałem. Krążęk pojawi się 2 grudnia 2016r. Album nagrywany był w Niemczech w studio Clouds Hill. Pete Doherty do tego stopnia zakochał się w tym miejscu, że przeprowadził się do Hamburga na pół roku, podczas kiedy nagrywał płytę. Singlem promującym nowe wydawnictwo jest „I Don’t Love Anyone (But You're Not Just Anyone)”.