KLAXONS - ECHOES

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA SUEDE - NIGHT THOUGHTS

Night Thoughts jest to siódma studyjna płyta legendy brtitpopu, grupy Suede.

Brett Anderson (śpiew), Mat Osman (gitara basowa), Simon Gilbert (perkusja), Richard Oakes (gitara prowadząca, klawisze) i Neil Codling (klawisze, gitara rytmiczna) nagrywali nowe piosenki w studiach SARM w Londynie i ICP w Brukseli. Za konsoletą siedział sprawdzony współpracownik, Ed Buller (m.in. Pulp, White Lies).

Grupa Suede powstała w 1989 roku w Londynie i właściwie od początku istnienia zaskarbiła sobie wiele pozytywnych głosów krytyki. Jeszcze przed wydaniem pierwszego singla gazety rozpisywały się, że Suede będzie "najlepszym nowym zespołem brytyjskim".

PJ HARVEY - THE WHEEL

Na powstanie "The Hope Six Demolition Project" - nowego albumu PJ Harvey, który będzie miał premierę 15 kwietnia 2016 roku - miało wpływ kilka podróży, które podjęła Harvey w ciągu ostatnich lat. „Kiedy piszę piosenkę, wizualizuję sobie cały obraz. Widzę kolory, porę dnia, nastrój, zauważam zmianę światła, poruszające się cienie, wszystko w jednym obrazku.”, mówi Harvey. The Wheel jest pierwszym singlem promującym to wydawnictwo.

THE POLISH - 99 LAT

The Polish to pochodzący z Bielska-Białej nowy zespół rockowy, którego założycielem jest Wojciech Yellow Żółty, znany szerokiej publiczności z zespołu Akurat. Swoją twórczość określają jako „ROCK PSYCHOLOGICZNIE ZAANGAŻOWANY". Premierowy singiel pt. „99 lat” jest pierwszym, który promuje album o tym samym tytule.

EAGLES OF DEATH METAL - SILVERLAKE (K.S.O.F.M.)

EODM (Eagles Of Death Metal) po 7 letniej przerwie powrócili z nowym albumem „Zipper Down”. Album był nagrywany był w Pink Duck Studios w Burbank (Kalifornia) a za produkcję odpowiedzialny jest Josh Homme. Silverlake (K.S.O.F.M.) jest trzecim single pochodzącym z najnowszego wydawnictwa zespołu Homme'a i Jess'ego Hughes'a

MIKROBI.T - TRENTEMOLLER SONG

Drugi album poznańskiej grupy Mikrobi.T zatytułowany "Organic Drones" ukaże się już wkrótce. Zespół opublikował niedawno dwa utwory zapowiadające to wydawnictwo - są to piosenki "Mikro Techno" nagrane w dwóch wersjach (z Pauliną Ślusarek oraz Michałem Kowalonkiem) a także "Trentemoller Song" gdzie na wokalu usłyszeć możemy Paulinę Ślusarek.

OSCAR - SOMETIMES

13 maja ukaże się debiutancki krążek OSCARa zatytułowany „Cut and Paste". „Sometimes"  to premierowy singiel promujący pierwszy longplay artysty. Oscar Scheller dorastał w rodzinie gdzie muzyka była obecna od jego najmłodszych lat. Jego rodzice byli członkami popowej formacji The Regents. „Cut and Paste"  łączy w sobie wiele stylów muzycznych, którymi artysta nasiąkał dorastając. Cała płyta utrzymana jest w duchu lo-fi. Za jej produkcję odpowiada sam artysta.

REBEKA - PERFECT MAN

"Perfect Man" jest to singiel promujący album "DAVOS" - drugi longplay poznańskiego zespołu Rebeka.

BEIRUT - PERTH

Trzeci singiel z ubiegłorocznego albumu grupy Beirut zatytułowanego "No, No, No". Po tytułowym utworze z płyty, a także piosence "Gibraltar" grupa Zacha Condona prezentuje nam piosenkę "Perth". Grupa Beirut będzie jedną z gwiazd festiwalu Open'er 2016.

MARIA PESZEK - POLSKA A B C I D

Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana KARABIN ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Artystka udostępniła właśnie pierwszy singiel z tego krążka. KARABIN to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem.