NIRVANA - RAPE ME

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA MODEST MOUSE - STRANGERS TO OURSELVES

To już szósta płyta kultowej indie rockowej formacji Modest Mouse!

Nowy album „Strangers To Ourselves” nagrywany był od połowy 2012 roku w Portland w stanie Oregon w studiu Ice Cream Party należącym do lidera i mózgu grupy - Isaaca Brocka. Na początku nagrań było to prowizoryczne studio wypełnione materacami tłumiącymi dźwięk, a pod koniec procesu nagrywania i miksowania materiału (czerwiec 2015) było już profesjonalnym miejscem nagraniowym.

Wszystkie 15 utworów na płycie wyprodukował Isaac Brock, wraz z gronem współpracowników: Andrew Weissem, Tuckerem Martine, Clayem Jonesem i Brianem Deckiem. Wśród gości pojawili się James Mercer (The Shins, Broken Bells) śpiewający w chórkach na całym albumie, a także m.in. Jim Fairchild (Grandaddy), Dann Gallucci (Cold War Kids) i Russell Higbee (Man Man).

MADEMOISELLE CARMEL - ZOSTAŃ NA ŚNIADANIE

Mademoiselle Carmel to ubiegłoroczna finalistka Akademickiego Przeglądu Muzycznego. W tym roku wydała swoją debiutancką epkę zatytułowaną "Womanly", na której znalazł się utwór "Zostań na śniadanie".

MUSE - PSYCHO

Dzień po opublikowaniu informacji na temat siódmego albumu "Drones", zespół Muse zaprezentował pierwszy utwór z krążka. Numer nosi tytuł "Psycho".

Longplay "Drones" trafi do sprzedaży 7 czerwca. Nad brzmieniem czuwał Mutt Lange, znany ze współpracy z AC/DC. Na zestaw trafi 12 utworów.

WARPAINT - NO WAY OUT

Nowy utwór Warpaint nie pochodzi z żadnej płyty, jak mówią dziewczyny z zespołu, piosenka "No Way Out" jest pierwszą z serii nowych piosenek, które zostaną realizowane w tym roku. Czekamy na kolejne nagrania!

OFFENSYWA - WIRUS

"Wirus" to kolejny singiel z ostatniego albumu Offensywy zatytułowanej "Zwycięstwa smak". Płyta ukazała się pod patronatem Radia Afera!

THE COMPANY - ROCK & ROLL SHOES

To drugi singiel z debiutanckiego albumu poznańskiej kapeli The Company! Płyta ukazała się pod patronatem Radia Afera.

MUMFORD & SONS - BELIEVE

„Believe” to pierwszy singiel Mumford & Sons z nadchodzącej płyty „Wilder Mind”. Album został nagrany w Air Studios w Londynie i wyprodukowany przez Jamesa Forda (Arctic Monkeys, HAIM, Florence & The Machine). Zawiera 12 nowych piosenek: Tompkins Square Park, Believe, The Wolf, Wilder Mind, Just Smoke, Monster, Snake Eyes, Broad-Shouldered Beasts, Cold Arms, Ditmas, Only Love, Hot Gates.

Nowy krążek - jak zapowiada Marcus Mumford - będzie różnił się od dwóch poprzednich (Sigh No More oraz Babel). Usłyszymy na nim więcej bębnów, w których na nowo zakochał się zespół, czy też elektronicznych gitar. Stąd zmiana struktury, dynamiki oraz większa różnorodność brzmień.

HEADWIND - BREAKTHROUGH

Headwind to poznański zespół, który swoje brzemienie buduje inspirując się takimi zespołami jak A Perfect Circle, Tool czy Deftones. Piosenka pochodzi z debiutanckiej epki zespołu, która ukazała się w drugiej połowie poprzedniego roku.

AC/DC - ROCK THE BLUES AWAY

Australijscy rockmani nadchodzą z kolejnym singlem! W sieci pojawił się właśnie teledysk do piosenki AC/DC „Rock The Blues Away”, który możecie zobaczyć już w Internecie (kliknij na ikonkę Youtube pod opisem). Za jego reżyserię odpowiada David Mallet, od wielu lat współpracujący z grupą. Plan klipu był niezwykłą gratką dla największych fanów zespołu - zjechali się z całego świata do Los Angeles, aby wziąć udział w tym historycznym nagraniu.

Utwór promuje ostatnio krążek AC/DC „Rock Or Bust”, który ukazał się 2 grudnia 2014 i w zaledwie dwa dni po premierze w Polsce pokrył się platyną! Jest to pierwszy krążek nagrany bez współzałożyciela grupy, Malcolma Younga, który ze względu na stan zdrowia zawiesił działalność w zespole.