MILES KANE - FIRST OF MY KIND

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA CHEVELLE - THE NORTH CORRIDOR

Chevelle – jedna z najsłynniejszych amerykańskich kapel rockowych – powraca z nowym krążkiem. Obchodzący niedawno 20-lecie działalności rockmani 8 lipca wydali ósmy w karierze album zatytułowany ‘The North Corridor’.

Poprzednia płyta Chevelle – La Gargola – zadebiutowała na 3. miejscu Billboard Top 200 i była największym komercyjnym osiągnięciem zespołu. Nowy materiał nagrany został z tym samym producentem – Joe Barresi’m (Queens Of The Stone Age, Coheed and Cambria) a promuje go singiel „Joyride (Omen)”. W ramach promocji tego wydawnictwa Chevelle wyruszyli właśnie w trasę koncertową z inna legendą alternatywy, grupą Bush, a także pojawią się na licznych muzycznych festiwalach.

PROPHETS OF RAGE - PROPHETS OF RAGE

Nowo powstała grupa Prophets of Rage, w której skład wchodzą Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk, Chuck D, B-Real oraz DJ Lord opublikowała pierwszy singiel z nadchodzącej EP. Formację najlepiej opisują słowa Morello: „elitarna grupa operacyjna złożona z muzycznych rewolucjonistów mająca na celu walkę z tegorocznym zalewem g*wna związanego z wyborami prezydenckimi”. Grupa jest mieszanką mocy Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill.

KALEO - NO GOOD

"No Good" to drugi singiel z drugiego albumu islandzkiej formacji Kaleo, której muzyka to połączenie indie popu, folku, rocka i bluesa. Warto wspomnieć, że prestiżowy magazyn "Rolling Stone" zaliczył Kaleo do grona "10 artystów, których trzeba poznać".

SKYE/ROSS - LIGHT OF GOLD

Pod nazwą Skye & Ross kryją się Skye Edwards i Ross Godfrey, czyli filary trip-hopowej brytyjskiej grupy Morcheeba. "Light Of Gold" promuje album zatytułowany po prostu "Skye/Ross", a jego premierę zapowiedziano na drugiego września. Jak twierdzą sami twórcy, krążek ma być powrotem do korzeni, czyli do połowy lat 90-tych, kiedy to nazwa Morcheeba elektryzowała publiczność na całym świecie. Skye wspomina proces tworzenia albumu: "Praca nad wspólnym krążkiem była dla mnie niezwykle inspirującą przyjemnością i kiedy tylko Ross zaproponował jakieś gitarowy riff, czy to z fuzzem , czy delikatne też akustyczne granie, w mojej głowie natychmiast pojawiała się pasująca do tego fragmentu linia wokalna oraz tekst".

BEMY - OXYGEN

Zespół Bemy założyli dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. 22 kwietnia 2016 ukazuję się debiutancki album Bemy z 11 piosenkami w języku angielskim, zatytułowany „Grizzlin’”. Drugim singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Oxygen”.

PELVIS - WAVES

Pelvis to solowy projekt Mateusza Błaszaka kojarzonego z zespołem Kumka Olik, który wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami stworzyli coś, co nieczęsto zdarza się na polskiej scenie muzycznej. Chwytliwe refreny, organiczne brzmienia - wydobyte z analogowego sprzętu - wszystko to można znaleźć na nowych nagraniach zespołu zrealizowanych w Vintage Records Studio.

WHITNEY - NO WOMAN

24 czerwca ukazał się debiutancki krążek amerykańskiego duetu WHITNEY zatytułowany „Light Upon The Lake".  Założycielem formacji jest gitarzysta Max Kakacek (były członek Smith Westerns) oraz wokalista i perkusista Julien Ehrlich (Unknown Mortal Orchestra). Materiał na płytę powstał w Chicago, podczas jednej z najostrzejszych zim. Warstwa liryczna utworów dotyka tematów osobistych i skupia się głównie wokół rozpadów związków miłosnych, przez które przeszli członkowie grupy. „No Woman"  to pierwszy singiel zespołu

RIVAL SONS - HOLLOW BONES PART 1

Rival Sons to jedna z największych sensacji na scenie rockowej od wielu lat. Niewiele „nowych” zespołów może poszczycić się faktem, iż ich wielkimi fanami są zarówno Jimi Page, jak i Ozzy Osbourne. Ten ostatni zafascynował się grupą do tego stopnia, iż osobiście zaprosił ich w charakterze gości specjalnych na trwającą w chwili obecnej pożegnalną trasę Black Sabbath. I według naocznych świadków, Rival Sons radzą sobie wcale nie gorzej, niż Mistrzowie! „Hollow Bones” to utwór tytułowy z najnowszego albumu Amerykanów.

FAIR WEATHER FRIENDS - LOVE WON'T MAKE IT EASIER

Fair Weather Friends powracają z nowym singlem "Love Won't Make It Easier", zapowiadającym drugi album śląsko-zagłębiowskiego zespołu. Zdjęcia do teledysku kręcone były na Lazurowym Wybrzeżu i w Alpach.