Muzyka

PŁYTA TYGODNIA ROYAL BLOOD - HOW DID WE GET SO DARK?

Brytyjski duet Royal Blood po trzech latach milczenia powrócił. Grupa wydała właśnie swoje najnowsze dzieło – drugi album studyjny zatytułowany How Did We Get So Dark?. Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – wyjaśnia Mike. Efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. 10 spośród nich pojawiło się na drugiej płycie zespołu. Album promują utwory "Lights Out", "Hook, Line & Sinker" oraz "I Only Lie When I Love You".

Przypomnijmy, że Royal Blood znów zagrają na festiwalu Open'er w Gdyni, a stanie się to 28 czerwca 2017 roku. Kiedy Mike (gitara basowa, wokal) i Ben (perkusja) pojawili się na Open'erze w 2014 roku, reakcje publiczności na ich muzykę były tak żywiołowe, że organizatorzy musieli później wymienić część podłogi na Alterstage.

Od 2014 roku Royal Blood stali się jednym z najpopularniejszych zespołów z Wielkiej Brytanii. Muzykę Mike'a i Bena chwalił sam Jimmy Page, legenda rocka, filar Led Zeppelin, który wybrał się na koncert młodszych kolegów po fachu.

Debiutancki imienny album formacji miał premierę 25 sierpnia 2014 roku. Otrzymał nominację do Mercury Prize, zdobył szczyt brytyjskiej listy i pokrył się na Wyspach platyną. Kapela w 2016 roku nagrała piosenkę "Where Are You Now" na soundtrack do serialu "Vinyl" (utwór znajduje się również na płycie How Did We Get So Dark?).

RADIOHEAD - I PROMISE

Piosenka "I Promise" jest jednym z trzech niepublikowanych nagrań, które przyniesie wydawnictwo 'OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017', które ukaże się 23 czerwca. Do utworu powstał także nowy teledysk w reżyserii Michała Marczaka, który wcześniej odpowiedzialny był za obraz do 'Identikit' z 'A Moon Shaped Pool' - ostatniego studyjnego albumu Radiohead. 'OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017' to wydawnictwo, które ukazuje się z okazji dwudziestolecia płyty 'OK Computer'. Ta nowa wersja, oprócz zawartości oryginalnej płyty, przyniesie osiem nagrań ze stron B singli, a także trzy niepublikowane wcześniej utwory: 'I Promise', 'Lift' i 'Man of War'.

ARCADE FIRE - EVERYTHING NOW

Po zaskakującym koncercie w Barcelonie 1 czerwca, grupa Arcade Fire wydała właśnie nowy singiel ‘Everything Now’, będący zapowiedzią ich piątego albumu studyjnego, jaki ukaże się 29 lipca. Wydawnictwo ukaże się w ramach współpracy w międzynarodową platformą mediową. Album "Everything Now" powstał we współpracy z muzykami na co dzień występującymi w takich zespołach jak: Daft Punk, Pulp czy Florence & the Machine.

KASABIAN - BLESS THIS ACID HOUSE

Bless This Acid House” to kolejny singiel pochodzący z najnowszej płyty Kasabian „For Crying Out Loud”. Jego autorem jest Sergio Pizzorno, gitarzysta i drugi wokalista zespołu. Piosenka zapowiada się na letni hymn festiwalowy! Ostatni album zespołu ukazał się 28 kwietnia. Po bardziej elektronicznym kierunku obranym na poprzednim albumie „48:13”, zespół postanowił nagrać prawdziwie gitarowy krążek. „Naszą ambicją było uratowanie muzyki gitarowej od tego, w jakim kierunku się teraz zmienia. Staramy się uchronić ją przed szufladkowaniem jej, jako stara muzyka.” – mówi Serge Pizzorno, gitarzysta zespołu.

KRZYSZTOF ZALEWSKI - POLSKO

"Polsko" to kolejny singiel - po przebojach "Miłość, Miłość", "Luka" i "Jak dobrze" - promujący album Krzysztofa Zalewskiego pod tytułem "Złoto", który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. "Zazwyczaj piszę o sobie. Rozliczam się ze swoją przeszłością, piszę o sercowych rozterkach albo sposobach na zmianę samopoczucia. Tym razem poniekąd również piszę o sobie (ze wsparciem Michała Wiraszki), bo przecież Polska to również ja. Piosenka jest reakcją na tumult w telewizorach i za oknami. Nikogo nie namawiam do zmiany poglądów, po prostu wyśpiewuję swoje.

ROSALIE. - SO GOOD

Rosalie. wypuszcza kolejny singiel oraz teledysk! Obrazek do "So Good" to drugi klip promujący wydaną w listopadzie cyfrowo, a w kwietniu fizycznie, debiutancką EP-kę Rosalie. Kadry zarejestrowane podczas długiej serii koncertów zagranych w ostatnich miesiącach przeplatają się ze wspomnieniami z wypadu do Berlina - miasta, w którym powstała większość tekstów na płytę. "Numer z Mentalcutem jest ostatnim, który nagraliśmy z przeznaczeniem na Enuff. Tytuł i treść to doskonałe podsumowanie pracy nad materiałem i trochę nieświadomie zapowiedź super przygody, jaka spotkała mnie po jej premierze" – mówi Rosalie.  

PROPHETS OF RAGE - UNFUCK THE WORLD

Tom Morello, Tim Commerford, Brad Wilk (RATM), Chuck D, DJ Lord (Public Enemy) I B-Real (Cypress Hill) ogłaszają premierę nowego albumu! Zespół Prophets Of Rage powstał w 2016 roku podczas burzliwego czasu wyborów prezydenckich w USA. Wraz z wieloletnim współpracownikiem Rage Against The Machine, producentem Brendanem O’Brienem, członkowie zespołu w niecały miesiąc stworzyli innowacyjny album, na którym połączyli przeróżne style, przepełnione ognistą energią i trafiające do społecznej świadomości. Płyta ukaże się 15 września, a zapowiada ją singiel "Unfuck the World". Wcześniej albumu będzie można posłuchać w wersji koncertowej - grupa zagra w Polsce podczas festiwalu Open'er.

LIAM GALLAGHER - WALL OF GLASS

Legenda rocka powraca! Jeden z najważniejszych twórców brytyjskiego rocka lat 90., współtwórca brit popu,
Liam Gallagher, zapowiada pierwszy w pełni solowy album "As You Were"! Krążek zwiastuje piosenka "Wall of Glass". Dokładna data premiery wydawnictwa nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie możemy się jej spodziewać w październiku 2017 roku. Nad produkcją krążka czuwali Greg Kurstin oraz Andrew Wyatt.

FISMOLL - SZNUROWADŁA

Fismoll śpiewa "Sznurowadła" Fisza czyli rusza kolejna odsłona Albo Inaczej! Teksty utworów hiphopowych w rękach producentów Albo Inaczej wydają się być elastyczne niczym najlepiej rozgrzana plastelina. Przygotowanie tekstów Peji dla Zbigniewa Wodeckiego albo Mesa dla Krystyny Prońko okazało się sukcesem, dlatego zdecydowano, że projekt musi mieć kontynuację. Druga część Albo Inaczej dopuszcza do głosu młodych, utalentowanych wokalistów.