TRIVIUM - UNTIL THE WORLD GOES COLD

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA ATLAS GENIUS - INANIMATE OBJECTS

Po dwóch i pół roku po swoim debiucie "When It Was Now", australijski zespół wraca z nowym, bardzo eklektycznym krążkiem. Znajduje się na nim 11 utworów, którego częściami składowymi są głównie alternatywny rock i elektronika.

Z oryginalnego czteroosobowego składu pozostał już tylko duet - Keith i Michael Jeffery. To oni podążyli ścieżką wyznaczoną wcześniej przez swoją pierwszą płytę i jeszcze bardziej zagłębili się we współczesną mieszankę gatunków.

Inanimate Objects był nagrywany w dwóch studiach: w Adelaide oraz Studio City w Kalifornii. Producentami tego albumu byli Manny Marroquin, który współpracował już z m. in. Imagine Dragons i Ludacrisem, oraz Andrew Maury, który dbał o brzmienie płyt Death Cab for Cutie i Strange Names.

TERRIFIC SUNDAY - STREETS OF LOVE

Zwycięzcy Akademickiego Przeglądu Muzycznego z kolejnym singlem!

Mimo statusu debiutantów na swoim koncie mają już kilka poważnych sukcesów. Zwycięstwo w wielu konkursach, występy w Jarocinie, na Warsaw Festival 2015, Open’erze czy Springbreak, koncerty u boku Artura Rojka, Hey oraz Much. Po rewelacyjnym przyjęciu pierwszego singla „Bombs Away”, nadzieja polskiej sceny alternatywnej, poznańska grupa Terrific Sunday, prezentuje drugi utwór zatytułowany „Streets of Love”. Numer zwiastuje debiutancki krążek zespołu.

Elektryczna wersja utworu, oparta na wzmocnionych dźwiękach gitar, podrasowanych za pomocą rozmaitych gitarowych efektów, w połączeniu z niezwykłą barwą wokalu Piotrka Kołodyńskiego hipnotyzuje, czaruje i wprowadza w trans. Tym charakterystycznym brzmieniem grupa szczególnie nawiązuje do twórczości takich brytyjskich formacji jak Foals, Arctic Monkeys czy Klaxons.

Debiutancki longplay Terrific Sunday światło dzienne ujrzy już w październiku!

TWENTY ONE PILOTS - STRESSED OUT

IMAGINE DRAGONS - ROOTS

BEIRUT - GIBRALTAR

THE DEAD WEATHER - I FEEL LOVE (EVERY MILION MILES)

CHET FAKER - 1998 (FEAT. BANKS)

CHRIS CORNELL - NEARLY FORGOT MY BROKEN HEART

IRON MAIDEN - SPEED OF LIGHT