EAGLES OF DEATH METAL - COMPLEXITY

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA HEY - W FILHARMONII. SZCZECIN UNPLUGGED

Album jest rejestracją koncertu z cyklu HEY Unplugged, który odbył się w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie w marcu tego roku. Wybór miejsca tego specjalnego koncertu, podczas którego miał zostać zarejestrowany album, nie mógł być inny – padło na niezwykły obiekt, jakim jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Budynek ten został laureatem prestiżowej, międzynarodowej nagrody architektonicznej im. Miesa van der Rohe.

Na potrzeby tego koncertu skład zespołu został poszerzony o doborowe grono muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii. Aranże muzyczne znanych piosenek zostały rozwinięte o klasyczne, akustyczne instrumenty, zazwyczaj przyporządkowane innym stylom muzycznym niż te typowe dla zespołu HEY. Szlachetne brzmienie instrumentów orkiestrowych, na których zagrali filharmonicy, wzbogacił warstwę muzyczną utworów zespołu.

BREAKING BENJAMIN - FAILURE

Najnowszy singiel Breaking Benjamin zwiastujący ich pierwszy po dłuższej przerwie album. Płyta nosi tytuł "Dark Before Dawn".

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA - ARMATY

Oficjalny singiel trasy Męskie Granie 2015. Słowa napisali Fisz i Mela Koteluk, muzykę stworzył Andrzej Smolik.

MALA - THERE IS NO DIFFERENCE

Mala to młody suwalsko-poznański projekt muzyczny. Artyści zasłynęli przede wszystkim z koncertu zagranego w budynku opuszczonego dworca Poznań Główny.

THE MACCABEES - SOMETHING LIKE HAPPINESS

Angielska indierockowa formacja The Maccabees prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej, czwartej płyty "Marks to Prove It", która ukaże się pod koniec lipca. Muzycy donoszą, że nowy krążek będzie zupełnym przeciwieństwem swojego poprzednika, co potwierdza również singiel „Something Like Happiness”.

LILLY HATES ROSES - MOKOTÓW

Piosenki Lilly Hates Roses mają to do siebie, że z łatwością przechodzą z lekkiej i przyjemnej stylistyki do smutnych i gorzkich wyznań. Utwór „Mokotów” zdecydowanie należy to tej pierwszej grupy. – Za każdym razem, kiedy odwiedzam Warszawę dzieją się piękne rzeczy – mówi Kasia Golomska. Piosenka, mimo że zatytułowana lokalnie, jest bardzo uniwersalna. Jak wiele utworów grupy, ten też jest opowieścią, w której słuchacz znajdzie trochę siebie.
Członkowie zespołu podkreślają, że warszawska dzielnica to nie tylko wdzięczna bohaterka piosenki, ale także świetnie brzmiąca nazwa i klawy tytuł. O samej Warszawie mówią jednogłośnie – Lubimy to miasto.

HOZIER - FROM EDEN

Kolejny singiel promujący najgłośniejszy debiut zeszłego roku! "From Eden" to pełen emocji wokal; dość łagodna, gitarowa aranżacja oraz piękny, wzruszający tekst połączone w jednym, przebojowym utworze.

GHOSTPOET - SORRY MY LOVE, IT’S YOU NOT ME

To kolejny singiel Ghostpoet pochodzący z wydanego 2 marca albumu "Shedding Skin", trzeciego longlplaya w dorobku artystycznym muzyka.  W procesie powstawania albumu brali udział koncertowi towarzysze Obaro Ejimiwe: Joe Newman, John Calvert i John Blease. Gościnnie swoich wokali użyczyli Nadine Shah, Melanie de Biasio, Lucy Rose i Paul Smith z indie-rockowego Maximo Park.

EAGLES OF DEATH METAL - COMPLEXITY

Eagles Of Death Metal po 7 letniej przerwie powracają z nowym albumem "Zipper Down", który będzie miał swoją premierę 2 października 2015. Album był nagrywany w Pink Duck Studios w Burbank (Kalifornia). Autorami wszystkich piosenek jest Hughes i Homme (poza coverem Duran Duran "Save A Prayer"). We dwójkę nagrali równiez wszystkie wokale i instrumenty.  Płytę wyprodukował Josh Homme.