PUDELSI - REGE - KOCIA MUZYKA

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA BOKKA - LIFE ON PLANET B

20 kwietnia, za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe, ukazuje się trzeci album Bokki zatytułowany "Life On Planet B". Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

Na płycie Bokka ujawnia swoją własną planetę – Planetę B, na której "często świeci słońce, a gdy zapada noc jest tak ciemno, że widać wszystkie gwiazdy. Tam czujemy się najbliżej kosmosu. Planetę B zamieszkują niezliczone gatunki ptaków, egzotyczne koguty, kury, pies oraz dwie wiewiórki”. Album wymyka się gatunkowym kategoryzacjom. Bywa eteryczny i zmysłowy, to znów emanuje żywym pulsem i niekłamaną energią.

Bokka nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop.

LAO CHE - KAPITAN POLSKA

„Kapitan Polska" to kolejna propozycja promująca album „Wiedza o Społeczeństwie. Podobnie do całej płyty, w utworze można dopatrywać się muzycznych inspiracji latami 80', a tekst Huberta „Spiętego" Dobaczewskiego odkrywa przed nami kolejne warstwy sporów międzyludzkich. Za produkcję odpowiadał Filip „Wieża" Różański i Piotr „Emade" Waglewski. W jednej ze zwrotek można usłyszeć innego członka muzycznego rodu - Bartosza „Fisza" Waglewskiego.

HYMMJ - OASIS

Berliński HYMMJ łączy indie rock z wpływami bluesa i psychodeliki lat 70-tych. Zespół nie poddaje się wszechobecnym, muzycznym standardom, tworząc własny, nostalgiczny przekaz, nawiązujący do współczesnego życia w metropoliach. Utwór "Oasis" pochodzi z debiutanckiej epki zespołu "A Potential Cause For Rain" wydanej w ubiegłym roku.

BARANOVSKI - DYM

Niektórzy pamiętają go z udziału w jednym z wokalnych talent show. Inni kojarzą z koncertów grupy Xxanaxx, z którą od dwóch lat występuje jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. Przyszedł jednak czas, aby Baranovski na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię. W sercu najmocniej grają mu tacy artyści jak Tom Odell, Paolo Nutini, Kaleo, Sohn i Chet Faker. Wszystkie te inspiracje jeszcze w tym roku będzie można usłyszeć na jego debiutanckiej płycie. Na razie młody wokalista i muzyk powoli, acz konsekwentnie odkrywa kolejne karty i to od razu z niemałym sukcesem. Jego pierwszy oficjalny singiel zatytułowany jest „Dym”.

CAMPING HILL - CIEMNOŚCI KRES

Grupa ma na swoim koncie jeden album długogrający: „Out of Control” wydany w 2016 roku oraz trzy mini-albumy. Ostatni z nich, czyli „Syreny” z 2017 roku, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy oraz w świecie muzycznych mediów. Zespół aktywnie koncertuje w całej Polsce, a ich występy kojarzone są z widowiskowym i energicznym graniem. Najnowszy singiel grupy to utwór "Ciemności Kres".

NATALIA PRZYBYSZ - CZARNY

„Czarny” to kolejny singel promujący album Natalii Przybysz zatytułowany “Światło nocne”. – Koledzy z zespołu od początku śmiali się z tekstu “Poruszam płetwą(…)”, a mi od początku chodziło o bycie głęboko pod wodą jak wieloryb, którego kiedyś widziałam na Islandii, i trzeba było policzyć powoli do 12 zanim, wynurzając się, robił wdech… – śmieje się Natalia. “Światło nocne” to już drugi album wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. Obok Zagórskiego, do kompozycji i brzmienia, które jest rozwinięciem i kontynuacją nagrodzonego dwoma Fryderykami “Prądu”, przyczynili się również muzycy – stały skład zespołu – Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler.

MT. JOY - SILVER LINING

Autorzy utworu "Astrovan" powracają z nowym singlem. Amerykańska indie-folkowa grupa Mt. Joy w lutym 2018 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany "Mt. Joy". "Silver Lining" to jeden z utworów promujących wydawnictwo. Zainspirowany pewną tragedią utwór zawiera w sobie bardzo optymistyczne elementy. To utwór, który ma dawać nadzieję, na przekór przeciwnościom losu.

MUCHY - OBOK ULIC I MIEJSC

Muchy wracają po przerwie! Nowa piosenka, oryginalny skład i 10 lat Terroromansu. „Obok ulic i miejsc" to nowy utwór Much promujący reedycję kultowego Terroromansu. Album ukazuje się w jubileuszowej edycji po raz pierwszy na winylu i dwupłytowym kompakcie, uzupełnionym o Galanterię – pierwsze demo zespołu. Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe „Powracająca FALA" i „Reakcja łańcuchowa" Muchy wracają w oryginalnej konfiguracji personalnej i nagrywają premierowy utwór „Obok ulic i miejsc".

FLORENCE + THE MACHINE - SKY FULL OF SONG

Z okazji Record Store Day, Florence and the Machine wydała swój nowy singiel, „Sky Full Of Song”. Jest to pierwsza porcja nowej muzyki zespołu od czasu albumu „How Big, How Blue, How Beautiful” z 2015 roku. Angielska wokalistka zasłynęła z bogato zaaranżowanych utworów, ale tym razem zaserwowała nam utwór dość minimalistyczny w brzmieniu. Na „Sky Full Of Song” składają się dźwięki kontrabasu i jak zwykle imponujące wokale Florence Welch. 2 czerwca Florence And The Machine wystąpi w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK