THE DOORS - RIDERS ON THE STORM

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA GLASS ANIMALS - HOW TO BE A HUMAN BEING

Etniczno industrialne dźwięki prosto z najdzikszych zakamarków dżungli połączone z melodyjnym, relaksującym, delikatnym soulem. To właśnie najnowszy krążek zespołu Glass Animals – czyli „How To Be a Human Being”.

Płyta ukazała się 26 sierpnia br. i jest drugim longplay’em zespołu. W 2014r. grupa debiutowała albumem „Zaba” i w bardzo krótkim czasie zdobyła duże grono słuchaczy, a album sprzedał się w ponad półmilionowym nakładzie.

Na płycie możemy usłyszeć między innymi „Life Itself” –  bardzo egzotyczne, tajemnicze nagranie i jednocześnie pierwszy singiel promujący „How To Be a Human Being”. Drugą piosenką zapowiadającą płytę był utwór "Youth".

Płyta tworzy jedną, współgrającą całość, postaci z okładki to również bohaterowie klipów promujących płytę, a okładka albumu, jak i teledyski, są efektem pracy jednej osoby - fotografa Neila Kruga. Także typowe dla zespołu indie-rockowe klimaty i etniczna awangarda nie opuszczają nas ani na chwilę. Krążek jest zbiorem wspomnień i doświadczeń z tras koncertowych Glass Animals.

"Starałem się dyskretnie nagrywać ludzi, mam całe godziny niesamowitych wypowiedzi taksówkarzy, dziwnych ludzi spotkanych na koncertach czy imprezach. Ludzie mówią najdziwniejsze rzeczy kiedy myślą, że już cię nigdy nie zobaczą" – mówi Dave Bayley, wokalista Glass Animals.

YOU ME AT SIX - NIGHT PEOPLE

13 stycznia do sprzedaży trafi najnowszy krążek brytyjskiego zespołu rockowego You Me At Six. Album będzie nosić tytuł „Night People”  i ukaże się na rynku pod szyldem wytwórni Infectious Music. Wydawnictwo promuje tytułowy utwór. Piąta płyta formacji została zarejestrowana w Black Bird Studios w Nashville, a produkcją zajął się laureat nagrody Grammy Jackquire King (Kings Of Leon, James Bay). Za miksy odpowiedzialny jest Andrew Scheps (Black Sabbath, Red Hot Chilli Peppers).

PLACEBO - JESUS’ SON

W tym roku świętujemy 20-lecie debiutanckiego albumu „Placebo”. Jesienią z tej okazji zespół organizuje trasę koncertową „20 Years of Placebo”, podczas której nie ominie naszego kraju – 27 października będziemy mogli ich usłyszeć na warszawskim Torwarze. Oprócz trasy koncertowej zespół wydaje płytę „A Place For Us To Dream”, na której będą zebrane największe hity Placebo z 20 lat działalności oraz nowy kawałek promujący „Jesus’ Son”.

PIXIES - TALENT

Jeden z najważniejszych zespołów w historii alternatywnego rocka. Grają już od 1986r. ale energii i świeżych pomysłów im nie brakuje. Pod koniec września pojawi się kolejny, trzynasty album zatytułowany – „Head Carrier”. Drugim kawałkiem promującym płytę jest utwór „Talent” i z pewnością Pixies nie zapomną go zagrać na koncercie, który odbędzie się już 16 listopada w Poznaniu.

LIPALI - CHŁOPCY

"Chłopcy" to czwarty singiel z wydanego w listopadzie ubiegłego roku albumu "Fasady". Album jest już szóstym w dyskografii zespołu Lipali, projektu założonego przez Tomasza "Lipę" Lipnickego po rozwiązaniu jego poprzedniego projektu - grupy Illusion. „Chłopcy” to zupełnie inny utwór niż trzy pierwsze single promujące album „Fasady”, piosenka ma bardzo optymistyczne przesłanie i na pewno każdemu przypadnie do gustu.

FLORENCE + THE MACHINE - TOO MUCH IS NEVER ENOUGH

Florence & The Machine to dobrze nam znana brytyjska grupa, grająca indie i art rocka z elementami baroque popu. Nowy kawałek „Too Much is Never Enough” został nagrany na potrzeby gry Final Fantasy XV. „W jakimś sensie świat w Final Fantasy i mój własny wewnętrzny świat pasują do siebie; jest mityczny, piękny i epicki” – mówi Florence. Utwór znajdziemy na najnowszej EP-ce zespołu - „Song from Final Fantasy XV”.

GIRAFFE TONGUE ORCHESTRA - BLOOD MOON

Projekt Giraffe Tongue Orchestra to prawdziwa mieszanka wybuchowa! Supergrupa powstała z połączenia muzyków formacji Alice in Chains, Mastodon, Dillinger Escape Plan, Mars Volta oraz Jane’s Addiction.  Najnowszym efektem ich współpracy jest kawałek „Blood Moon”, singiel zapowiada nadchodzący album „Broken Lines”. „Brent i ja mamy już gotowy materiał. Brent Hind wyrzuca z siebie riffy jak robot! Po krótkim odpoczynku w Colorado powinniśmy wziąć się za dopieszczanie nowych melodii…” – zdradził Ben Weinman, gitarzysta projektu.

CRYSTAL FIGHTERS - ALL NIGHT

Nowy singiel „All Night” Crystal Fighters zapowiada trzeci już album zespołu, który ma ukazać się w październiku. Grali już na największych festiwalach na całym świecie, a niedługo pojawią się na dwóch koncertach w Polsce –2 listopada zagrają w Warszawskim Palladium, a dzień później w krakowskim Kwadracie. Są jedną z najbardziej energetycznych i zaskakujących grup elektronicznych, mieszają stylistykę i podbijają serca wielu słuchaczy swoimi barwnymi koncertami.

THE RUMJACKS - A FISTFUL O' ROSES

Ciężko uwierzyć, że pochodzą z Australii, a nie z Irlandii! „Gramy solidnego punk rocka z grubą warstwą celtyckiego folka” – twierdzi Franie McLaughin, frontman zespołu. Publiczność ich uwielbia, na koncerty przychodzą tłumy, a ich muzyka rozbrzmiewa w każdej szanującej się, irlandzkiej knajpie. „A Fistful O’Roses” jest trzecim kawałkiem ze świeżo wydanej płyty The Rumjacks – Sleepin’ Rough. 31. sierpnia zagrają w Poznaniu i z pewnością żaden wielbiciel whisky i irlandzkiej muzyki nie odpuści tego wydarzenia.