ŁĄKI ŁAN - BIG BATON

Akademia Gitary ma już 10 lat!

KATEGORIA: Poznań

Jubileuszowa edycja Festiwalu Akademia Gitary odbędzie się w dniach 11 sierpnia–10 września. Festiwal już od dekady dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc w Wielkopolsce, co czyni go jedynym w Europie wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie o tak dużym zasięgu i wysokiej randze. Tegoroczna Akademia Gitary będzie wyjątkowa. To podsumowanie dotychczasowych 10 lat sukcesów,
najlepszych koncertów i wykonań, które do tej pory cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności. Podczas 5 tygodni dotrzemy do 50 miejsc, w których odbędzie się łącznie 100 wydarzeń. Jak co roku zaproszenie do udziału w festiwalu przyjęli wybitni artyści i pedagodzy.
 
Akademia Gitary to projekt, który powstał z potrzeby przełamywania barier w dostępie do kultury i organizacji koncertów gitarowych na najwyższym poziomie. Przyciągnął tym samym do wielu miast i mniejszych miejscowości w Wielkopolsce melomanów i miłośników gitary z całej Europy i dał też możliwość podróżowania po regionie z festiwalową mapą koncertów.  

Międzynarodowy charakter Festiwalu stwarza wyjątkowe środowisko do nauki i rozwoju, co przekłada się na bardzo wysoki poziom organizowanego co roku Kursu Mistrzowskiego w Jarocinie. Do uczestnictwa w  tych lekcjach zapraszani są młodzi adepci gitary klasycznej, którzy mają możliwość szlifowania swoich umiejętności pod okiem najwybitniejszych polskich i zagranicznych pedagogów.


Program 10. edycji Festiwalu Akademia Gitary


 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK