FRANZ FERDINAND - ALWAYS ASCENDING

Akademia Gitary ma już 10 lat!

KATEGORIA: Poznań

Jubileuszowa edycja Festiwalu Akademia Gitary odbędzie się w dniach 11 sierpnia–10 września. Festiwal już od dekady dociera z sześcioma strunami do kilkudziesięciu miejsc w Wielkopolsce, co czyni go jedynym w Europie wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie o tak dużym zasięgu i wysokiej randze. Tegoroczna Akademia Gitary będzie wyjątkowa. To podsumowanie dotychczasowych 10 lat sukcesów,
najlepszych koncertów i wykonań, które do tej pory cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności. Podczas 5 tygodni dotrzemy do 50 miejsc, w których odbędzie się łącznie 100 wydarzeń. Jak co roku zaproszenie do udziału w festiwalu przyjęli wybitni artyści i pedagodzy.
 
Akademia Gitary to projekt, który powstał z potrzeby przełamywania barier w dostępie do kultury i organizacji koncertów gitarowych na najwyższym poziomie. Przyciągnął tym samym do wielu miast i mniejszych miejscowości w Wielkopolsce melomanów i miłośników gitary z całej Europy i dał też możliwość podróżowania po regionie z festiwalową mapą koncertów.  

Międzynarodowy charakter Festiwalu stwarza wyjątkowe środowisko do nauki i rozwoju, co przekłada się na bardzo wysoki poziom organizowanego co roku Kursu Mistrzowskiego w Jarocinie. Do uczestnictwa w  tych lekcjach zapraszani są młodzi adepci gitary klasycznej, którzy mają możliwość szlifowania swoich umiejętności pod okiem najwybitniejszych polskich i zagranicznych pedagogów.


Program 10. edycji Festiwalu Akademia Gitary