MARIA PESZEK - POLSKA A B C I D

"Odlot" z Politechniki Poznańskiej

KATEGORIA: Poznań

Sześć lat temu witaliśmy go na Kampusie Politechniki Poznańskiej. Teraz musimy się z nim pożegnać. Słynny Su -22 „odleci” do Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. Jak udało się nam dowiedzieć samolot przejdzie tam gruntowną renowację.

Samolot stoi tu parę ładnych lat. Nie jest odporny w stu procentach na działania atmosferyczne. Wojsko dzięki wspaniałej współpracy z nami wyszło z ideą renowacji tego samolotu
- podkreśla prof. dr hab. inż. Michał Ciałkowski z Katedry Techniki Cieplnej.

Samolot wróci za miesiąc na swoje miejsce w nowych barwach.

Marzeniem Jego Magnificencji Rektora profesora Łodygowskiego było pomalowanie tego samolotu w kolor samolotu F16. Będzie też dodatkowe wyposażenie tak, że studenci będą mieli możliwość nie tylko podziwiania koloru samolotu F 16, ale odnowionego samolotu, który nam posłuży do prowadzenia zajęć dydaktycznych - dodaje prof. Ciałkowski.

Su– 22 był jednym z głównych samolotów uderzeniowych wsparcia sił lądowych. W 2011 r. został przekazany nieodpłatnie Politechnice Poznańskiej z bazy wojskowej w Mirosławcu w ramach programu Era Inżyniera.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK