WEEZER - BEVERLY HILLS

Technika, medycyna i biologia razem. To możliwe?

KATEGORIA: Studia

Inżynieria biomedyczna (źródło Wikipedia) – nauka stanowiąca połączenie wiedzy zlokalizowane na pograniczu nauk technicznych, medycznych i biologicznych. Przykładami zastosowań tej wiedzy jest udoskonalanie produkcji i obsługi sprzętu medycznego, urządzeń diagnostycznych, oprzyrządowania obrazującego, wyposażenia laboratoryjnego, leków i wyrobów terapeutycznych.

Jak wygląda to w praktyce będzie można przekonać się podczas drugiej edycji Seminarium Inżynierii Biomedycznej, które jest projektem, mającym na celu organizację prelekcji wraz z dyskusjami  dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę o postępie współczesnej inżynierii biomedycznej.


Pierwsza edycja wydarzenia została wysoko oceniona przez uczestników, zarówno pracowników naukowych, jak i studentów.
Wydarzenie to w pełni profesjonalnie i kompleksowo przybliżyło złożone zagadnienia inżynierii biomedycznej, zarówno z perspektywy naukowej, jak i praktycznej. Jako naukowiec miałam okazję zobaczyć potencjał drzemiący w studentach
.
- mówi prof. dr hab. Ewa Stachowska.
Wtóruje jej
Bartłomiej Grzebyta, przewodniczący BTS Da Vinci Bardzo wartościowe wydarzenie – interdyscyplinarne podejście do tematyki! Ostatni blok tematyczny najbardziej uświadomił nam studentom, jak ważną rolę odgrywamy w kreowaniu naszego kierunku – inżynierii biomedycznej i zmotywował do dalszego działania.

Czas i miejsce: 17 listopada (piątek), godz. 9.00-17.45 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy u;l. Berdychowo

Więcej informacji:
Bioinżynieria

Wydarzeniu patronuje Radio AFERA.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK