SUPERORGANISM - EVERYBODY WANTS TO BE FAMOUS

Napisz list - zmień życie!

KATEGORIA: Poznań

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. W 2016 roku w całej Polsce napisano 356 645 listów. 

- Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić życie ludzi. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie. Te listy są naprawdę skuteczne
– mówi Joanna Łopion, koordynatorka Maratonu Pisania Listów w Poznaniu.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w ponad 500 miejscach w całej Polsce.
W Poznaniu:
miejsce: Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1.
start: 9 grudnia o godzinie 9:00, czas trwania: 24 godziny.


Równolegle odbywać się będą wydarzenia towarzyszące w tym: projekcja dokumentu „Nadejdą lepsze czasy" nominowanej do Oscara polskiej reżyserki Hanny Polak, warsztaty prawo człowiecze „W zamknięciu", połączenia skype z innymi miejscami maratonowymi, kącik dla dzieci i panele dyskusyjne.

Więcej:
www.amnesty.org.pl
Maraton Pisania Listów Poznań

Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów ludzi, którzy niesprawiedliwość na świecie traktują osobiście. Pragną oni świata wolnego od dyskryminacji, gdzie podczas konfliktów zbrojnych ludzie są pod ochroną, a winni naruszeń praw człowieka są osądzeni. W swoich działaniach kierują się uniwersalnością i niepodzielnością praw człowieka, bezstronnością i niezależnością, solidarnością międzynarodową i skutecznymi działaniami na rzecz konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Dzięki skutecznym badaniom, rzecznictwu, kampaniom, akcjom i edukacji oddają oprawców w ręce sprawiedliwości, zmieniają opresyjne prawa i uwalniają ludzi więzionych za wyrażanie swojego zdania. W 1977 roku organizacja otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla za „wkład w umacnianie podstaw wolności, sprawiedliwości, a tym samym pokoju na świecie”.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK