INTERPOL - SLOW HANDS

Przygotowania do 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego ruszyły pełną parą

KATEGORIA: Studia

Zbliża się jubileusz istnienia Uniwersytetu Poznańskiego. Serię przygotowanych z tej okazji wydarzeń zapoczątkuje inauguracja roku akademickiego 2018/2019.

W obchodach wezmą udział cztery lokalne uczelnie wyższe: Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy,  Uniwersytet Medyczny i Akademia Wychowania Fizycznego. Przygotowane atrakcje obejmują m.in. Bal 100-lecia, Bieg 100-lecia, konferencje naukowe i plenerowe koncerty w ramach Wielkiego Grillowania na Kampusie UAM.

Jednak najbardziej doniosłym elementem jubileuszu będzie występ wybitnego klasyka muzyki operowej na Stadionie przy Bułgarskiej. Andrea Bocelli, bo o jego widowisku mowa, to włoski tenor znany szerszej publiczności głównie z kompozycji Time to Say Goodbye. W swoim dorobku posiada duety z takimi sławami, jak Celine Dion, czy Luciano Pavarotti. Artysta zaprezentuje  nie tylko największe arie operowe, ale również przeboje muzyki popularnej. Koncert zaplanowany jest na 11 maja 2019 roku.

Obchody 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zostaną objęte patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

TEKST: Angelika Czajka

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK