NOTHING BUT THIEVES - FOREVER AND EVER MORE

50. rocznica Marca'68 w eterze

KATEGORIA: Afera

Równo 50 lat temu doszło w Polsce do największego zrywu studenckiego czasów realnego socjalizmu. Również w Poznaniu odbywały się liczne demonstracje, wzbierała fala rewolucyjna a władza niezwykle ostro traktowała protestujących studentów. 

Radio Afera upamiętni tamte dni równo 50 lat po tym, jak w Poznaniu trwały studenckie strajki. Od 12 do 16 marca codziennie będziemy przeprowadzać rozmowy z profesorami uniwersyteckimi, pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej, artystami, przedstawicielami mniejszości żydowskiej, uczestnikami wydarzeń i wieloma innymi osobami, które będą przybliżać słuchaczom tragiczne momenty polskiej historii z perspektywy przede wszystkim naszego miasta i regionu. 

Codziennie o 8.50, 10.20, 12.20, 14.20, 15.50 i 17.50 będziemy prezentować Wam w odcinkach rozmowy z wybitnymi znawcami tematyki Marca'68 roku. Będę to kolejno:
- poniedziałek: dr Jan Miłosz z Instytutu Historii UAM zreferuje przebieg wydarzeń marcowych w Poznaniu 
- wtorek: dr Przemysław Zwiernik z poznańskiego oddziały IPN opowie represjach jakie spadły na demonstrantów
- środa: odczytamy artykuł Dariusza Krama "Reakcje prasy poznańskiej na Marzec'68"
- czwartek: magister Maciej Pietrzak jako doktorant w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk audiowizualnych UAM opowie o filmach, które odnoszą się do Marca'68
- piątek: profesor Stanisław Jankowiak z Instytutu Historii UAM przybliży słuchaczom jak zareagowały władze na studencki bunt. 

W ramach aferanka będziemy przeprowadzać rozmowy po godzinie 9.00. Zapraszamy na spotkania z doktorem habilitowanym Konradem Białeckim, Marcinem Kęszyckim i Tadeuszem Janiszewskim z Teatru Ósmego Dnia, Zbigniewem Pakułą ze Stowarzyszenia Miasteczko Poznań i innymi gośćmi, którzy przybliżą słuchaczom tematykę związaną z Marcem'68. 

W ramach naszej akcji będziecie mogli usłyszeć co poznaniacy wiedzą na temat Marca'68. Nasza reporterka, Jagoda, przepytywała mieszkańców stolicy Wielkopolski i rezultaty jej pracy codziennie o 9.50 i 16.50

Słuchajcie nas i wraz z nami wybierzcie się w podróż do Marca 1968 roku. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK