THE STRUMBELLAS - SPIRITS

Inwazja Barbarzyńców

KATEGORIA: Festiwal

Data 3-27 kwietnia 2017 r.
Miejsce
Informacja
Czeka nas uderzenie rock’n’rolla, kultur Wschodu i Zachodu, a także feminizmu i ekologii. Podczas spotkań, audycji radiowych, pokazów filmowych, spektakli czy performance’u skonfrontujemy wiele głosów oraz porozmawiamy o zjawiskach, które są prekursorskie dla kontrkultury i stale obecne w dzisiejszym świecie.
 
Festiwal rozpocznie Radiowa Akademia Kontrkultury. W formie kilku krótkich, popularnonaukowych audycji kulturoznawca Krzysztof Moraczewski przybliży światopogląd dzieci kwiatów oraz rock’n’rolla.  Powróci do tematu na zakończenie festiwalu, kiedy opowie o muzyce rock’n’rollowej jako kulturalnej hybrydzie, łączącej różne gatunki i wchodzącej w dialog ze sztuką.
 
Sztuka będzie również tematem spotkania z Krystyną Czerni, która spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy Jerzy Nowosielski, wybitny malarz, skłania się ku herezji czy ortodoksji. Czerni przybliży sylwetkę Nowosielskiego, jego sztuki, w którą wpisane były odniesienia do różnych kultur, a także przyjrzy się religijnej ewolucji artysty.
 
Tradycja będzie też osią spotkania z Jerzym Jarniewiczem. Autor nowo wydanej książki pt. „All you need is love” opowie nam o nurtach, które silnie oddziałują na współczesność i inspirują dzisiejszą kontrkulturę. Jarniewicz zwróci uwagę na zjawiska leżące u podstaw zjawisk kontrkulturowych, na „czasy miłości” i aktywną działalność hippisów.
 
Różnorodność zaproszonych gościpozwoli nam zderzyć się między innymi z feminizmem. Po obejrzeniu pokazu filmowego, poznamy poglądy reżyserki filmu „Cipka”, Renaty Gąsiorowskiej. W spotkaniu wezmą udział także autorki spotu #dośćkompromisów – Zofia Holeczek, Marta Szymanowska i Joanna Zioła, których kontrowersyjny film wywołał silną reakcję w mediach.
 
Wszechogarniający smog zagraża i powoduje, że dusimy się we własnym mieście. Performer Dominik Złotkowski  w trakcie swojej akcji będzie zachęcał widzów do tego, by przyjrzeli się, jakie działania szkodzą środowisku i podkreśli problem braku świadomości ekologicznego zagrożenia.
 
Na zakończenie Inwazji barbarzyńców spotkamy się z Innym, znanym już publiczności z kabaretu Barbarzyńcy PL. Na scenie ponownie zobaczymy ekscentryczną Hiszpankę Evę Rufo, algierskiego Francuza Hacena Sahraoui czy reprezentanta społeczności LGBT Bartosza Żurawieckiego. Co więcej, grupa ta da się poznać też od zupełnie nowej, filmowej strony – podczas festiwalu na facebooku Fundacji pojawi się serial pt. „Sklep patriotyczny”, który będzie kontynuacją scenicznego „Rezerwatu”. W działaniach kabaretu różnorodność bohaterów łączy się, tworząc swojską i dumną komunę.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegółowy program dostępny jest TU
 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK