BLUR - LONESOME STREET

VI Kórnicki Spływ Kajakowy z FX-em

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 22 – 23 kwietnia 2017 r.
Miejsce
Informacja
Trasa licząca około 35 km podzielona jest na dwa odcinki – w sobotę spływ startuje z Bnina, następnie przepłynie przez Jezioro Kórnickie, Skrzynki Duże, Skrzynki Małe i dalej rzeką Głuszynką. Po przeprawie przez gęsto zarośnięte trzciną jeziora w Borówcu i malowniczo meandrującą rzekę uczestnicy dopłyną do Kamionek, gdzie na łące przy lesie zlokalizowany jest biwak – nocleg pod namiotami. Tam organizatorzy podzielą się z uczestnikami tym, co potrafią najlepiej – zaproszą wszystkich do wspólnej zabawy integracyjnej. Dzień zwieńczy ognisko i wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar.

Drugi dzień spływu wiedzie rzeką Głuszynką, Koplem oraz Wartą. Uczestnicy wpłyną do Poznania. W niedzielę od rana mogą do imprezy dołączyć Ci którzy z różnych przyczyn nie będą mogli popłynąć już od soboty.

Udział w imprezie należy zgłosić do środy 19 kwietnia 2017. Ze względów organizacyjnych liczba uczestników  jest ograniczona. Na imprezę można się wybrać własnym kajakiem lub skorzystać z kajaków zapewnionych przez organizatorów. Spływ zabezpieczony będzie przez Instruktorów Rekreacji Ruchowej o specjalności kajakarstwo. Dzieci mogą wziąć udział w spływie wyłącznie pod opieką dorosłych.

Impreza organizowana jest przy współpracy z Urzędem Gminy Kórnik.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdują się TU