SOUNDGARDEN - SUPERUNKNOWN

„Dokument potencjalny”

KATEGORIA: Wystawa

Data 23.06–17.09.2017 r.
Miejsce Elektrownia Miejska Garbary
Informacja
Historia Elektrowni Miejskiej Garbary to historia niedokończona, potencjalna.Monumentalny symbol nowoczesności dziś kojarzyć się może jedynie z biało-czerwonym kominem, widocznym z wielu miejsc. Oryginalność tej przestrzeni tworzą zaś cenne zabytki sztuki inżynieryjnej, fragmenty pierwotnej, modernistycznej architektury, ludzie, krajobraz oraz… nuta tajemnicy.

Tytułowy „Dokument potencjalny” to wystawa, która pokazuje współczesny i historyczny obraz dawnej Elektrowni. To niecodzienne miejsce na Ostrowie Tumskim, w sąsiedztwie poznańskiej Katedry, wpisuje się w szerszy ciąg przemian w społecznej i urbanistycznej tkance miasta. Postindustrialna przestrzeń stawia przed nami nowe pytania – o miejską tożsamość, o potencjał dziedzictwa, a przede wszystkim o naszą wrażliwość i odpowiedzialność.

Wernisaż wystawy:
22 czerwca 2017 roku o godz. 18:00 w Śluzie Katedralnej,
zabytkowej części Bramy Poznania.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK