SOUNDGARDEN - SUPERUNKNOWN

Etno Festiwal na Wyspie Edwarda

KATEGORIA: Festiwal

Data 25 czerwca 2017 r. w godz. 14:00 do 21:00
Miejsce Zaniemyśl
Informacja
25 czerwca 2017 r, na terenie Wyspy Edwarda na Jeziorze Raczyńskim w Zaniemyślu powstanie makieta osady nawiązującej do obozowiska z czasów Monarchii Piastowskiej, która stanie się naturalną sceną dla pierwszej edycji Etno-Festiwalu o charakterze muzyczno-historyczno-kulturalnym. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny. W części muzycznej odbędą się koncerty czterech młodych polskich zespołów folkowych na nowo odczytujących dawne muzyczne tradycje: Pangraj, Nowy Folklor, Rahat oraz Ludożercy Z Innej Wsi. Muzyka źródeł może i dziś brzmieć atrakcyjnie dla wszystkich pokoleń słuchaczy, co udowodniają jej spektakularne sukcesy daleko poza granicami Polski. Bo to muzyka, która nie tylko bawi, ale też opowiada dawne historie i legendy, które od zawsze fascynują. Ale do tych historii będzie nawiązywać będzie nie tylko muzyka, ale również inne wydarzenia oraz aktywności obecne na festiwalu.

Na terenie Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Zaniemyślu zobaczyć będzie można pokazy inscenizujące średniowieczne życie, średniowieczną zbrojownię - prezentacja pancerzy z możliwością przymierzania, tkanie na bardzie, wybijanie monet średniowiecznych, pokazy walk, rzemiosł, konkursów rycerskich, gier i zabaw średniowiecznych. Walki posiadają bogatą narrację, a ich fabuła nawiązuje do
starodawnych legend oraz wydarzeń historycznych z dziejów Polski. Naturalną scenografię do pokazów stanowić będą wchodzące w skład obozowiska trzy namioty oraz skóry, kotły, sprzęty codziennego użytku, uzbrojenie, naczynia czy stanowiska rzemieślników.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK