BLUR - LONESOME STREET

Etno Festiwal na Wyspie Edwarda

KATEGORIA: Festiwal

Data 25 czerwca 2017 r. w godz. 14:00 do 21:00
Miejsce Zaniemyśl
Informacja
25 czerwca 2017 r, na terenie Wyspy Edwarda na Jeziorze Raczyńskim w Zaniemyślu powstanie makieta osady nawiązującej do obozowiska z czasów Monarchii Piastowskiej, która stanie się naturalną sceną dla pierwszej edycji Etno-Festiwalu o charakterze muzyczno-historyczno-kulturalnym. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny. W części muzycznej odbędą się koncerty czterech młodych polskich zespołów folkowych na nowo odczytujących dawne muzyczne tradycje: Pangraj, Nowy Folklor, Rahat oraz Ludożercy Z Innej Wsi. Muzyka źródeł może i dziś brzmieć atrakcyjnie dla wszystkich pokoleń słuchaczy, co udowodniają jej spektakularne sukcesy daleko poza granicami Polski. Bo to muzyka, która nie tylko bawi, ale też opowiada dawne historie i legendy, które od zawsze fascynują. Ale do tych historii będzie nawiązywać będzie nie tylko muzyka, ale również inne wydarzenia oraz aktywności obecne na festiwalu.

Na terenie Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego w Zaniemyślu zobaczyć będzie można pokazy inscenizujące średniowieczne życie, średniowieczną zbrojownię - prezentacja pancerzy z możliwością przymierzania, tkanie na bardzie, wybijanie monet średniowiecznych, pokazy walk, rzemiosł, konkursów rycerskich, gier i zabaw średniowiecznych. Walki posiadają bogatą narrację, a ich fabuła nawiązuje do
starodawnych legend oraz wydarzeń historycznych z dziejów Polski. Naturalną scenografię do pokazów stanowić będą wchodzące w skład obozowiska trzy namioty oraz skóry, kotły, sprzęty codziennego użytku, uzbrojenie, naczynia czy stanowiska rzemieślników.