KOMETY - PO DRUGIEJ STRONIE

Dragon Folk Fest

KATEGORIA: Festiwal

Data 16 września 2016 r.
Miejsce Klub Dragon
Informacja
Dragon Folk Fest odbył się po raz pierwszy w 2011 roku. W pierwszym roku istnienia festiwalu miały miejsce dwie jego edycje. Podczas pierwszej, czerwcowej, w przestrzeniach Dragona zagrały zespoły związane z poznańską sceną folkową oraz stali bywalcy klubu. Impreza przyciągnęła tłumy miłośników muzyki nawiązującej do ludowej tradycji. Druga edycja DFF wzbogacona została o wybitne osobistości sceny World Music – Sainkho-Namtchylak i Garlo’s Band. W kolejnych latach Dragon Folk Fest odbywał się raz w roku, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem uczestników i publiczności, udowadniając, że zapotrzebowanie na muzykę źródeł ciągle rośnie.

16 września 2017 roku już po raz ósmy w przestrzeni poznańskiego klubu Dragon oraz Małego Domu Kultury zagoszczą folkowe klimaty.

Dragon Folk Fest Vol.8 rozpocznie tradycyjnie jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych. Na kilku scenach odbędzie się konkurs o Złotą Fujarę. Konkurs skierowany jest do solistów oraz zespołów grających muzykę z szeroko pojętego nurtu folk, world i etno. Festiwal zakończy się after party – przygotowaną specjalnie na tę noc etniczną imprezą taneczną.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK