TRAVIS - RE-OFFENDER

Dragon Folk Fest

KATEGORIA: Festiwal

Data 16 września 2016 r.
Miejsce Klub Dragon
Informacja
Dragon Folk Fest odbył się po raz pierwszy w 2011 roku. W pierwszym roku istnienia festiwalu miały miejsce dwie jego edycje. Podczas pierwszej, czerwcowej, w przestrzeniach Dragona zagrały zespoły związane z poznańską sceną folkową oraz stali bywalcy klubu. Impreza przyciągnęła tłumy miłośników muzyki nawiązującej do ludowej tradycji. Druga edycja DFF wzbogacona została o wybitne osobistości sceny World Music – Sainkho-Namtchylak i Garlo’s Band. W kolejnych latach Dragon Folk Fest odbywał się raz w roku, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem uczestników i publiczności, udowadniając, że zapotrzebowanie na muzykę źródeł ciągle rośnie.

16 września 2017 roku już po raz ósmy w przestrzeni poznańskiego klubu Dragon oraz Małego Domu Kultury zagoszczą folkowe klimaty.

Dragon Folk Fest Vol.8 rozpocznie tradycyjnie jarmark rękodzieła i wyrobów artystycznych. Na kilku scenach odbędzie się konkurs o Złotą Fujarę. Konkurs skierowany jest do solistów oraz zespołów grających muzykę z szeroko pojętego nurtu folk, world i etno. Festiwal zakończy się after party – przygotowaną specjalnie na tę noc etniczną imprezą taneczną.