MARIA PESZEK - POLSKA A B C I D

Eko Babie Lato

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 16 września 2017 r.
Miejsce Nad jeziorem swarzędzkim.
Informacja
Swarzędzkie Eko Babie Lato – wielkie ekologiczne święto – doskonale łączy muzyczną zabawę z prawdziwą nauką o ekologii. Jak każdego roku poza koncertami, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji związanych z ideą zdrowego życia czy segregacją śmieci.
 
W tym roku na scenie koncertowej zagra gwiazda alternatywnego rocka: zespół happysad. Nagrali do tej pory 7 albumów studyjnych, 2 koncertowe, występowali w Jarocinie i na Przystanku Woodstock. Obok nich na scenie wystąpi także DJ Insane, czyli Jarosław Starbała. 
 
Na EKO Festynie zorganizowana zostanie przestrzeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzić będzie można m.in. stoisko informacyjne GOAP z grą edukacyjną, wziąć udział w  konkursach pod hasłem „Gdzie to wrzucić”. Zorganizowane zostaną także Recyklingowe Love - warsztaty artystyczne, na których nadamy drugie życie przedmiotom użytkowym.

Ekopatrol Straży Miejskiej w Swarzędzu pokaże górną metodę spalania węgla w domowych piecach – wśród uczestników pokazów zostaną wylosowane czujki czadu; zademonstruje także działanie zadymiarki używanej do wykrywania nielegalnych podłączeń kanalizacji sanitarnej. Pracownice Wydziału Ochrony Środowiska UMiG w Swarzędzu pomogą dzieciom wykonać własną torbę ekologiczną, a na ich stoisku można będzie obejrzeć krótkie filmiki o tematyce ekologicznej. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK