PUSTKI - SŁABOŚĆ CHWILOWA

GOMOR Xmass Party 2017

KATEGORIA: Koncert

Data 16 grudnia 2017 r. o godz. 19:00
Miejsce Klub u Bazyla
Informacja
Za oficjalną datę powstania zespołu CETI uważa się 12 października 1989 roku. Grupa założona przez najbardziej znanego ex wokalistę zespołu Turbo, Grzegorza Kupczyka oraz Marię "Marihuanę" Wietrzykowską (pseudonim zastrzeżony prawnie) i początkowo stanowiła dla Grzegorza odskocznię od muzyki wykonywanej z Turbo i możliwość realizowania własnych pomysłów artystycznych wokalisty. Jednakże po opuszczeniu macierzystego zespołu Grzegorz już całkowicie poświęcił się działalności solowej z towarzystwem zespołu CETI. Nazwę zespołu zaczerpnięto od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence).

Zespół GOMOR powstał w 1988 r. w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii 89'. Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu. 
Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass (Syndicate,RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować GOMOR, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu "Apocalyptic Rise", który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo'wych kompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead. Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy na koncertach, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead” - głównie jest to zasługa wokalu Compassa, który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp. Lemmy'ego. 
 Zespół GOMOR cały czas koncertuje i kontynuuje rockowe dzieło, a jego rozpoznawalną imprezą jest organizowany właśnie GOMOR XMASS PARTY.

PENERRA  to skład metalowy, odwołujący się w swojej muzyce do klasyki gatunku oraz do nowszych brzmień. Twórczością Penerry mogą zainteresować się zarówno fani Black Sabbath, Deep Purple czy Metalliki, jak i zwolennicy Rammsteina, Fear Factory lub Sepultury. Penerra łączy w swym materiale ciężkie riffy, szybkie thrash'owanie, mocną, punktującą linię perkusji, ciężki bas oraz zróżnicowane linie wokalne, a wszystko okraszone melodyjnymi solówkami Macieja Jahnza, doskonale znanymi braci metalowej.

SCUMFUCK OUTLAWS powstał na początku 2006 r. Banda freaków z różnych lokalnych kapel Zagłębia Rhury wokół Dortmundu i Bochum zaczęła swoje PunkCorowe granie od coverów. Po kilku latach występów nastał czas zmian i ekipa Scumfuck Outlaws zaczęła komponować własne piosenki. Przez te lata Outlaws nagrywali dwie płyty CD i grali na wielu koncertach w niemieckim zagłębiu Rhury i nie tylko. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK