THIRD EYE BLIND - SEMI-CHARMED LIFE

Prawie Kino

KATEGORIA: Kino

Data 13 marca 2018 r. o godz. 17:00
Miejsce Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (sala 311A)
Informacja
13 marca 2018 r. sala Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zamieni się na kilka godzin w kino. W ramach akcji Prawie Kino: American Classics promującej sztukę filmową i legalną kulturę, studenci oraz inni goście będą mieli niezwykłą okazję do uczestniczenia w darmowym pokazie filmowym wzbogaconym o tematyczną prelekcję. Za organizację odpowiada Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 
Wydarzenie rozpocznie pokaz filmu Mechaniczna Pomarańcza z roku 1971 w reżyserii Stanleya Kubricka. Ten wielokrotnie nagradzany obraz mocno zapisał się w kulturze i mimo elementów przemocy po dziś dzień niesie swoje uniwersalne przesłanie odwołujące się do natury dobra, zła i wolności wyboru. Wyświetlenie filmu będzie możliwe dzięki wsparciu ze strony Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki.
 
Pokazowi towarzyszyć będzie prelekcja w formie wideo, przygotowana specjalnie na tę okazję przez blogerów z popularnego kanału YT o nazwie Jakbyniepaczeć. Profesjonalnie zajmują się recenzowaniem seriali, ale kino również nie skrywa przed nimi tajemnic. Opowiedzą oni uczestnikom nie tylko o sztuce filmowej, ale i o rosnącym znaczeniu seriali. Na Prawie Kinie nie zabraknie także małych konkursów, w których będzie można wygrać drobne upominki, jak chociażby bilety do kina.
 
Wsparcia dla projektu w formie patronatów udzielili Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
 
Zapisów na wydarzenie można dokonać przez prosty formularz, do którego link wraz z innymi informacjami dotyczącymi Prawie Kina można znaleźć na stronie facebook [i]NZS UEP[/i].

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK