Nowa Siła Kuratorska

KATEGORIA: Festiwal

Data 21 kwietnia - 20 maja 2018 r.
Miejsce
Informacja
21 kwietnia rozpoczął się festiwal Nowa Siła Kuratorska 2018! Festiwal rozpoczął się od warsztatów literacko-performatywne z Agnieszką Jakimiak i Mateuszem Atmanem – znanym duetem dramaturgów i reżyserów. To tylko pierwsze z wydarzeń tegorocznej edycji Nowej Siły Kuratorskiej – która w tym roku będzie trwała niemalże miesiąc. Ostatnie z wydarzeń, wieńczące cały projekt, odbędzie się 20 maja.Festiwal Nowa Siła Kuratorska (NSK) jest platformą działań teatralnych i interdyscyplinarnych, w ramach której studenci Instytutu Teatru i Sztuki Mediów UAM kuratorują autorskie projekty artystyczne. Wydarzenia festiwalowe koncentrują się na istotnych kwestiach społecznych i estetycznych sięgając po rozmaite gałęzie sztuki takie jak performans, sound art, art&science, sztuki wizualne czy instalacje.
Tegorocznej – dziewiątej – edycji Festiwalu towarzyszy idiom „Performuj albo giń!”, podkreślający potencjał zmiany społecznej drzemiący w performansie. Każdy z trzech projektów Nowej Siły Kuratorskiej 2018 zmierzy się z nim na swój sposób.Pierwszy projekt „Obrzeża”, którego kuratorem jest Rafał Ziąbka, to cykl performansów muzycznych oraz działań instalacyjno-wykładowych, który ma przełamać sposób patrzenia na świat teatralno-performatywny wyłącznie przez pryzmat dominującego w naszym kraju modelu teatru repertuarowego. Projekt kuratorki Pauliny Zajdel „W 2D” ma na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat depersonalizacji i derealizacji we współczesnym świecie. Ostatnim projektem tej edycji jest „ACE” Jaśminy Sytek. Ma on na celu zaznajomienie odbiorców z tematem aseksualizmu oraz próbę wprowadzenia tego tematu do sfery sztuki oraz dyskusji publicznej.

Dodatkowe informacje i pełen program Nowej Siły Kuratorskiej 2018 można znaleźć na stronie. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK