Dragon Folk Fest

KATEGORIA: Koncert

Data 29 września 2018 r. o godz. 18:00
Miejsce Klub Dragon
Informacja
Historia Dragon Folk Fest sięga roku 2011. Pierwsza edycja festiwalu była wydarzeniem mającym na celu głównie prezentację i integrację poznańskiej sceny folkowej. Począwszy od drugiej edycji do Klubu Dragon zaczęły przybywać zespoły z całego kraju, a nawet zagranicy (m.in. Sainkho-Namtchylak i Garlo’s Band podczas jesiennej edycji w 2011 roku). Przez 7 lat historii jedynego takiego muzycznego przeglądu w Poznaniu na scenach Dragona wystąpili wykonawcy stawiający swoje pierwsze kroki (lub debiutujący ze swoimi nowymi projektami), ale również doświadczeni artyści, laureaci najważniejszych tego typu folkowych konkursów w kraju. Na Dragon Folk Fest zagrali już m.in. Kapela Maliszów, Hańba, Same Suki, InFidelis, Studium Instrumentów Etnicznych, Angela Gaber Trio, Kapela z Orliczka, Bum Bum Orkestar, Laboratorium Pieśni, Loopus Duo, The Roadhouse.

Formuła konkursu jest prosta, a jednocześnie maksymalnie ciekawa dla wykonawców i odbiorców – wyłonieni na drodze przesłuchań finaliści prezentują się na żywo na kilku scenach poznańskiego Klubu Dragon. Po koncertach jury wybiera laureata – zdobywcę prestiżowej Złotej Fujary. Jest to trofeum, które obok nagrody finansowej, stanowi cenną pamiątkę z festiwalu, a którą finaliści chętnie szczycą się w swoim muzycznym portfolio. Kariery laureatów Dragon Folk Fest świadczą o tym, że jest to zawsze ciekawe i całkiem istotne wydarzenie na ich artystycznej drodze.Festiwal w całości odbywa się na kilku scenach poznańskiego klubu Dragon – powoduje to, że cała impreza przebiega bardzo dynamicznie i zapewnia odbiorcom mnóstwo ciekawych muzycznych wrażeń. Sceneria koncertów danych wykonawców jest dostosowana do prezentowanej przez nich stylistyki. Ten ciekawy zabieg powoduje, że konkursowe występy na Dragon Folk Fest dostarczają niezapomnianych wrażeń i są jedyne w swoim rodzaju zarówno dla wykonawców, jak i dla publiczności.Wstęp na festiwal od pierwszej edycji jest wolny – zależy nam na popularyzacji muzyki tradycyjnej i folkowej, która od zawsze skierowana jest dla każdego odbiorcy. Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników i publiczności, udowadniając, że zapotrzebowanie na muzykę źródeł ciągle rośnie. 

W konkursie wystąpią:

POKRZYK
Popołudniowe granie nad Zalewem Nowohuckim - Owijak* Wilczek z okolic Sieradza
od Tadeusza Kraty**, znany również z interpretacji zespołu Lautari.

KIRSZENBAUM
Jest jak Wyspiański na mefedronie. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza,
wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim
przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry
Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna
karuzela. Kierkegaard pisał o nich: "To chyba jazz". Nic bardziej
mylnego.

NOVA ENERGIA - ANIA BRODA / MACIEJ PRUCHNIEWICZ / SZYMON SIWIERSKI

Głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna.
Niezwykle transowe piosenki, zderzenie folku i etno oraz rockowego groove’u


After Party: DJ EMPE
Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach
w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe
sceny aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. W ramach
autorskiego projektu „Halo Ziemia!” bezkompromisowo miksuje balkanbeat, elektro
tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijską cumbię,
bułgarską czałgę, rumuńskie manele, a nawet etno rap i kuduro. Do tego
wszystkiego dokłada klasyczne tematy folk ubrane w klubowe szaty. Czas na
globalne party bez paszportu, bez biletu, bez granic!

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK