Noc świątyń

KATEGORIA: Poznań

16 września w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Nocy Świątyń - wieloreligijnego i wielokulturowego wydarzenia przywołującego kilkusetletnią tradycję tolerancji religijnej naszego kraju.

Zwiedzający będą mogli odwiedzić świątynie  różnych wyznań i spotkać się z ich przedstawicielami - duchownymi i członkami danej wspólnoty. W tej przestrzeni będzie stworzona możliwość rozmowy, zadania pytań, czasem także sprawdzenia swoich dotychczasowych uprzedzeń i stereotypów krążących na temat danej religii.  Każda świątynia przygotowuje swój program kulturalny: W tym roku zwiedzający będą mogli między innymi: wysłuchać występów chórów i koncertów organowych, wypożyczyć „żywą książkę”, wysłuchać prezentacji i wykładów oraz wziąć udział w dyskusjach.

Noc Świątyń jest organizowana w ramach obchodów Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój, które przypadają 21 września.

W ten jeden wieczór w roku chcemy przemienić miejskie trakty i ulice w przestrzeń międzyreligijnego dialogu i zaprosić na spacer nieco inny niż zwykle... - mówią organizatorzy

Szczegóły nocswiatyn.pl

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK