TAME IMPALA - BREATHE DEEPER

UWOLNIJ ZŁOMKA

KATEGORIA: Poznań

Akcja UWOLNIJ ZŁOMKA polega na uzdatnianiu do użytku używanych komputerów i przekazywanie ich uczniom w całej Polsce, którzy z powodu braku odpowiedniego sprzętu nie mogą brać udziału w zdalnym nauczaniu.

Ze względu na pandemię duża część naszego społeczeństwa przeszła na pracę i edukację zdalną. Niestety, w trudnej sytuacji jest również ogromna rzesza dzieci wykluczonych cyfrowo ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. W całym kraju brakuje około pół miliona zestawów komputerowych. Odpowiedniego sprzętu często brakuje również nauczycielom, wychowankom domów dziecka, podopiecznym pogotowia opiekuńczego. Dlatego powstała oddolna inicjatywa #UwolnijZłomka, która zachęca ludzi dobrej woli z całego kraju do przekazania swojego sprzętu potrzebującym. Ponad 60 doświadczonych wolontariuszy pomaga w przekazywaniu, konfiguracji, naprawach i innym wsparciu osób, które zgłaszają zapotrzebowanie. Jak dotąd przygotowano ponad 160 komputerów dla potrzebujących uczniów. 

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób przekazać komputer dla potrzebujących uczniów? Odwiedź stronę internetową https://uwolnijzlomka.org 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK