ON AIR:

Nawiedzone studio

Dla tych, którzy wiedzą, co w muzyce najpiękniejsze.

Ostatnio zagrane

 • 20:54 MUCHY - SZARORÓŻOWE
 • 20:35 KAŚKA SOCHACKA - MRÓZ
 • 20:30 KAŚKA SOCHACKA - DLA MNIE TO JUŻ KONIEC
 • 20:23 KAŚKA SOCHACKA - CICHE DNI
 • 18:52 FLEETWOOD MAC - THE CHAIN
 • 15:55 MARTA BIJAN - SZCZELINA
 • 15:50 TEEPEE - NO REASON

Patronaty Wydarzenia, koncerty, imprezy...

SPIĘTY – „Black Mental”

Data: 28 lipca 2021 o godz. 21:30 Koncert

W ramach cyklu7 WSPANIAŁYCH

Ignu / Plenerowe naGranie nad Rusałką

Data: 29 lipca Koncert

Już w czwartek (29.07.) kolejny koncert w ramach projektu 'Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej - naGranie nad Rusałką'.

"W STARYM KINIE”

Data: 30 lipca 2021 o godz. 18:00 Wydarzenie

PROJEKCJA FILMU NIEMEGO pt. "DZIECZYNKA Z ZAPAŁKAMI"Z MUZYKĄ NA ŻYWO /WALDEMAR RYCHŁY & ZESPOŁEM

KOSZARY KULTURY

Data: 11-30 lipca 2021 Wydarzenie

Sprawdź nową strefę kultury w stolicy Wielkopolski!

TUZZA GLOBALE

Data: 31 lipca 2021 o godz. 20:00 Koncert

Lato w plenerze!

ILLUSION

Data: 31 lipca 2021 o godz. 20:00 Koncert

Lato w plenerze!

PŁYTA TYGODNIA

MUCHY - SZARORÓŻOWE

16 lipca do serwisów streamingowych i na półki sklepowe trafił nowy album Much pt. “Szaroróżowe”. Zespół wrócił po siedmiu latach ciszy, a single “Szaroróżowe”, “Lato 2010” oraz wydany również 16 lipca “22 godziny” udowadniają tylko, że warto było czekać.

Niegdyś "najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe.

“Szaroróżowe” to piąty studyjny album zespołu. Na krążku znalazło się jedenaście przebojowych, czasem refleksyjnych, albo po prostu ujmujących - piosenek. Zawsze z przekazem i zdecydowanie unikających przerostu formy nad treścią. To historie o szaroróżowym życiu, miłości - tej naiwnej i tej dojrzałej, samotności dużych miast, rozczarowaniu i nadziei. To także nieoczywisty komentarz do rzeczywistości i kojące dźwięki na dzisiejsze niepokoje. Odnajdą się w nich zarówno ci, którzy z zespołem są od początku i ci, którzy nigdy o nim nie słyszeli. Na pewno wszyscy, którzy codzienność przeżywają bardziej. Nowy album uświetnia plejada znakomitych gości: Katarzyna Nosowska, Bela Komoszyńska, Monika Borzym, Jan Borysewicz, Zbigniew Krzywański, Paweł Krawczyk, Michał Szturomski i Michał Kmieciak.

Muchy o albumie "Szaroróżowe":
'Ten album to 11 wycieczek po siedmiu ostatnich latach życia. Oglądanie świata z nowej, dorosłej perspektywy dało nam premium blend doznań, nadziei, rozczarowań, obaw i namiętności, które staraliśmy się zamknąć w piosenkach. Po siedmiu latach od ostatniej płyty, z których szczególnie dwa ostatnie były bardzo wymagające, ten album jest jak haust świeżego powietrza - pomost, po którym można bezpiecznie przejść ze starego świata w nowy i osobisty przewodnik, jak się po nim poruszać. Płyta miała czas, żeby dojrzeć. Była praktycznie gotowa już rok temu, ale nie chcieliśmy wypuszczać jej w lockdown'owym niebycie. Z dzisiejszej perspektywy, była to dobra decyzja. Mogliśmy w skupieniu ją dopracować i zaprosić wspaniałych gości - m.in. Kasię Nosowską, Monikę Borzym, Belę Komoszyńską, Jana Borysewicza i Zbyszka Krzywańskiego, a reakcje naszych słuchaczy i wszystko, co się wokół albumu dzieje - dają nam ogromną radość i wiarę.'

Nowości muzyczne

 • DURAND JONES & THE INDICATIONS - THE WAY THAT I DO
 • STACH BUKOWSKI - COŚ MIŁEGO
 • LOR - NIKT
 • PAVEMENT PIZZA - CANDY FLIP
 • COURTNEY BARNETT - RAE STREET

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK