NEW PEOPLE - RAIN TALK

LIQUID

KATEGORIA: Koncert

Data 7 grudnia 2018 r. o godz. 19:00
Miejsce Klub U Bazyla
Informacja
Zespół Liquid powstał w 2008 r. w piwnicy jednego z domów na przedmieściach Poznania. Pomimo przeciwności losu i ciągłym zmianom miejsca prób, zespół przetrwał z nadzieją na wieczną chwałę i uwielbienie rzeszy fanów. Skład osobowy ulegał różnego rodzaju modyfikacjom na przestrzeni lat, jednak muzyczny rdzeń zespołu, czyli wszystkie rodzaje gitar oraz klawisze, od początku obsadzają ci sami goście.
Obecnie Liquid tworzą:
Sławek Spychalski – wokal
Andrzej Siwulski – gitara
Krzysztof Łagiedo – gitara
Tomasz Holak – gitara basowa
Maciej Dados – instrumenty klawiszowe
Adrian Milinowicz – perkusja

Dyskografia zespołu rozpoczyna się od wydanego w 2010 r. minialbumu zatytułowanego (nomen omen) „2010”. Zawiera on 3 utwory i dostępny był na pierwszych koncertach grupy. Zespół przedstawił tam pomysł na siebie, nadał początki charakterystyki swego rockowo-progresywnego brzmienia i zaznaczył, że melodia i polski tekst to coś, co fani Liquid zapamiętają na długo.
W 2011 r. zespół nagrał we współpracy ze studiem Decybelia swój pierwszy długogrający album zatytułowany „Miasto Grzechu”. Materiał wypełniło 10 kompozycji. Ci, którym przypadł klimat minialbumu nie byli zawiedzeni. Liquid połączył tu ostre, energetyczne granie z porywającą melodią i niebanalnym tekstem. Olbrzymia różnorodność i nieprzewidywalność utworów porwie każdą rockową duszę.
W 2017 r. Liquid powraca ze swym najmłodszym dzieckiem „Żywioły” – czyli drugim długogrającym albumem ponownie we współpracy z „Decybelią”. Mocniejsze, pełniejsze i dojrzalsze dzieło Liquid w końcu ujrzało światło dzienne. Zespół nadal operuje polskimi tekstami oraz wpadającymi w ucho, a przy tym ciekawymi melodiami. Czerpiąc inspirację z różnorodnych źródeł od klasycznego heavy, przez prog-rock, na elektronice kończąc – rozwija swój własny, zaakcentowany na wcześniejszych płytach, liquidowy, styl. Teksty krążą wokół tytułowych „Żywiołów” podkreślając różnorodność muzyki i spektrum emocjonalności jakie mogą przekazywać.

Podczas koncertu wystąpią również goście:
19:00-19:40 Keep rockin'
20:00-20:40 Satori
21:00-21:45 Headwind

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK