BLUR - GIRLS & BOYS

The Synki + Krambabula

KATEGORIA: Koncert

Data 7 marca 2019 r. o godz. 20:30
Miejsce Barock Poznań
Informacja
The Synki – zespół założony w roku 2008 w Trzciance w województwie wielkopolskim przez Bartosza Czaplińskiego oraz Karola Rodzika, ówczesnych licealistów, którzy zamierzali utworzyć kolektyw podbijający serca mieszkańców gminy, no… co najwyżej powiatu. Jednakże regularne spotkania, czas oraz klimat zasiały w członkach zespołu coś, co spowodowało, że historia zespołu trwa do dziś. Działalność zespołu wykroczyła znacznie poza gminę, powiat, a nawet województwo. Zespół od początku działalności bazuje na dwóch nurtach muzycznych: SKA i REGGAE, nie zamyka jednak swych umysłów, a przede wszystkim uszu na inne gatunki. Do roku 2012 zespół działał lokalnie, zdobywając przy tym nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach oraz przeglądach muzycznych. Z racji przenosin na niwę poznańską, rok ten okazał się być przełomowym dla zespołu, gdzie w mieście pełnym możliwości, grupa maksymalnie wykorzystała swoją szansę i zaczęła grać na scenach w całej Polsce. W międzyczasie pojawiały się oczywiście liczne zawirowania i kłótnie, jak w każdej normalnej polskiej rodzinie, ale finalnie po 6 latach wspólnej podróży, zespół wydał własnym sumptem płytę „Skatelita”, która została nagrana w pilskim Studio Q u Toma Horna, masteringiem natomiast zajęło się Studio As One. W grudniu 2015 zespół postanowił uśpić swoje działania, jak się okazało, na pełne dwa lata. W tym czasie każdy zdążył delikatnie zdziadzieć, dorobić się kredytu hipotecznego oraz zaczął chodzić w kapciach. Zaniepokojeni swym stanem i stęsknieni za przygodą, w roku 2018 postanowili  wznowić wspólną muzyczną podróż i ponownie poczuć wiatr we włosach, niedospanie po weekendzie i zostawić w tyle przyziemne obowiązki. Synki obecnie pracują nad materiałem na drugą płytę, grając przy tym koncerty klubowe, jak i plenerowe. 


KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; gramy energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku polskim, łemkowskim oraz ukraińskim. Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy. 5 sierpnia 2017 r., podczas koncertu zespołu na 23 Przystanku Woodstock, miała miejsce premiera pierwszej płyty zespołu KRAMBABULA. 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK