MUSE - HYSTERIA

VIII edycja Olandia Etno Festiwal.

KATEGORIA: Festiwal

Data 24 sierpnia 2019 r.
Miejsce
Informacja
Już 24 sierpnia 2019 r. na terenie Krainy Wypoczynku i Konferencji Olandia w Prusimiu (woj. Wielkopolskie) organizowany przez Fundacje Olandia  odbędzie się VIII edycja Olandia Etno Festiwal.
 
Stałym punktem programu festiwalu jest Konkurs o Złoty Wiatrak. Co roku w szranki stają młode i obiecujące kapele z gatunku etno / folk. Wśród laureatów konkursu są m.in. formacje: Lemko Tower, Krambabula, BAPU, Kurna Chata. Finalistów tegorocznego konkursu poznamy w połowie lipca. Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie https://www.facebook.com/events/2656505131045116/
 
Po konkursie o Złoty Wiatrakzaprosimy na taneczną rozgrzewkę z grupą Swing Craze. To poznańska grupa entuzjastów i propagatorów tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Collegiate Shag, Boogie Woogie, sięgających swoją historią do lat 30. XX wieku. Połączeni pasją i chęcią zarażenia nią innych, członkowie grupy organizują potańcówki, pokazy, animacje oraz festiwale i warsztaty z udziałem instruktorów z całej Polski. Niesamowita energia i niepowtarzalny klimat retro wyrażony zarówno w muzyce oraz tańcu jak i również w retro strojach i fryzurach uczestników przyciągają i zachwycają wszystkich, niezależnie od wieku.
https://www.facebook.com/swingcraze.poznan
 
Taneczne animacje płynnie przejdą w główny koncert festiwalu – występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Zespół zaproponuje wszystkim wycieczkę do XX-lecia międzywojennego - czasów Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd kina i teatru. Warszawska Orkiestra Sentymentalna z pasją kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując ich naturalny i ponadczasowy czar, jednocześnie okraszając je odrobiną współczesnej wrażliwości muzycznej.
https://www.facebook.com/warszawskaorkiestrasentymentalna
 
W czasie festiwalu będzie można zaopatrzyć się w płyty (cd i winylowe) z dobrą muzyką – swoje bardzo obszerne zasoby przywiezie Muzyka na Okrągło, która zapewni przyjazny klimat oraz możliwość odsłuchu płyt na miejscu. Będą to stare wydania ale i nowe produkcje. Zapraszamy do szperania, kupowania i wymieniania czarnego złota!
https://www.facebook.com/Muzyka-na-okr%C4%85g%C5%82o-1576151802710100/
 
 
A to nie wszystko! Dodatkowo przewidziano atrakcje kulinarne związane z kuchnią polską.  A wszystko to odbędzie się w przepięknej Krainie 100 Jezior czyli tzw. małych Mazurach Wielkopolski w otulinie Puszczy Noteckiej. Wstęp wolny! 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK