PAULINA PRZYBYSZ - PIRX

Gnieźnieński Konwent Fantastyki: Fantasmagoria 2020

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 7-9 lutego 2020 r.
Miejsce Gniezno: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki
Informacja
Gnieźnieński Konwent Fantastyki Fantasmagoria bierze sobie do serca słowa “od fanów dla fanów”. Już po raz jedenasty organizuje bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń spotkań, w której dzieli się pasją do fantastyki w każdej formie. Odwiedzający znajdą tam prelekcje tematyczne, warsztaty, konkursy, spotkania autorskie oraz świetnie zaopatrzony gamesroom dla miłośników gier planszowych, a także wystawy oraz mnóstwo innych atrakcji. A wszystko to w kameralnej i rodzinnej atmosferze małego konwentu, sprzyjającej nawiązywaniu nowych znajomości. 

Co roku organizatorzy starają się, aby program był bogatszy, ciekawszy i dawał możliwość poznania interesujących gości i nowych punktów widzenia oraz zdobycia wiedzy z interesujących obszarów. Dlatego zadbali, aby każdy fan literatury fantastycznej - od science fiction przez fantasy aż do horroru włącznie - znalazł coś dla siebie. Nie zabraknie także atrakcji dla osób zorientowanych na popkulturę czy kulturę azjatycką, z mangą i anime na czele. Dla aktywnych i preferujących rozrywki ruchowe w czasie konwentu działać będzie Arena, na której już w zeszłym roku można było zobaczyć rozgrywki takich fantastycznych sportów jak jugger czy quidditch. Natomiast cosplayerzy będą mieć możliwość zaprezentowania się na scenie w czasie konkursu z nagrodami. Oczywiście nie zabraknie także stoisk oferujących fantastyczne gadżety, larpów, sesji rpg oraz specjalnej strefy Star Wars z ogromnymi dioramami oraz ekspozycją strojów i pamiątek z filmów.

Co ważne, wstęp na cały konwent jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji. Oprócz bogatego programu, na uczestników czeka sala noclegowa z prysznicami w hali sportowej, sala relaksu, a przede wszystkim miła i przyjazna atmosfera oraz pomoc ze strony uczynnych wolontariuszy.

Organizatorami wydarzenia są Klub Fantastyki Fantasmagoria, Miejski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie. 

Rejestracja i dodatkowe informacje: fantasmagoria.gniezno.pl

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK