„7 grzechów : Pycha” – Live Act

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 28 maja 2020 r. od godz. 21:00
Miejsce
Informacja
A może przyszedł czas, żeby przyjrzeć się naszym grzechom? I zaryzykować nieprzyjemne odkrycie że to, co głosimy nie chce się spotkać z tym, co robimy, a niegdysiejsze grzechy okazują się dzisiejszymi cnotami?

Pycha - pierwszy z grzechów i źródło wszystkich innych, osobisty grzech Szatana. Przenika życie jak jego tkanina: od wiary, że zna się prawdę, należy do wyższej kultury, rasy i religii po pogardę zjadacza francuskich potraw z wołowiny dla plebejusza jedzącego ze smakiem zasmażaną kapustę. Pycha potrafi się maskować i przebierać, ale zawsze towarzyszy jej  dziwna aura. Jest w końcu chlebem powszednim takiego społeczeństwa, które żyje z przewagi jednych nad drugimi, nawet jeśli głosi coś dokładnie przeciwnego.

7 grzechów to cykl improwizowanych zdarzeń których początek i koniec nie jest oczywisty. Wychodząc od akademickiej formy wykładu, profesor Krzysztof Moraczewski stanie się  inspiratorem akcji mającej w sobie potencjał kontrkulturowej prowokacji.

Wykonanie: 

Krzysztof Moraczewski, profesor UAM, kulturoznawca, miłośnik i znawca muzyki.
Przemek Prasnowski, reżyser teatralny, aktor i szef Baraku Kultury, Kamil Krotofil filmowiec, muzyk, i twórca wideoklipów.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK