Izzy and The Black Trees, Strange Clouds

KATEGORIA: Koncert

Data 16 października 2020 o godz. 20:00
Miejsce Klub U Bazyla
Informacja
Strange Clouds to poznański zespół poruszający się w klimatach indie/alternative/psychedelic/progressive. Swoje inspiracje czerpie z dorobku psychodelicznego rocka lat 60 i 70, surf rocka, rocka brytyjskiego, grunge, zimnej fali, metalu progresywnego i szeroko-pojętej elektroniki. Ich debiutancka płyta ‘​Calm Before the Storm’, wydana w roku 2017 umożliwiła im zagranie ponad setki koncertów w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Włoszech. Dwa lata później powracają z nową energią oraz świeżym materiałem wzbogaconym o elektroniczne brzmienia. W ‘​Epoché’ buddyjska filozofia akceptacji łączy się z pessoańską introspekcją i husserlowską fenomenologią, a wszystko to zostaje otulone tanecznym pulsem i hałaśliwymi melodiami.

Vincent John – gitara, wokal, syntezatory
Kajetan Zwolak – bas
Grzegorz Skowron – gitara, syntezatory
Cezary Baka – perkusja

Izzy and the Black Trees  to połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Pixies, Patti Smith Band lub Savages.

W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Singiel Picasso’s Octopuss, który ukazał się jesienią 2019 przedstawił zadziorne, mocniejsze oblicze Izzy i czarnych drzew. W tym roku ukazał się ich długogrający debiut “Trust No One” pod labelem Anteny Krzyku.    

Założycielka zespołu, Iza Izzy Rekowska spędziła parę lat w Londynie, gdzie grając po pubach testowała swoje songwriterskie pomysły. Po powrocie do Polski założyła folk-tronikowy projekt Miss Is Sleepy ale to dopiero jako Izzy and the Black Trees znalazła swoje miejsce na ziemi. 
 


Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK