Warsztaty w Lipnie

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 24 października - 22 listopada 2020
Miejsce Gminny Ośrodek Kultury w Lesznie
Informacja
Warsztaty Teatru Tańca skierowane są zarówno dla osób, które są początkujące i po prostu lubią się ruszać, jak i dla tych, którzy mają za sobą różne doświadczenia taneczne i teatralne i chcą się dalej rozwijać w tym kierunku. Na warsztatach będziemy zajmować się świadomością ciała, improwizacją ruchową, kompozycją, choreografią, a także pojawi się praca z głosem i dźwiękiem. Warsztat ma na celu wzmocnienie kondycji i kreatywności ruchowej oraz odkrycie potencjału ekspresji ciała. Pojawią się więc ćwiczenia fizyczne, które mają na celu wzmocnienie i pobudzenie ciała, praca z podłogą, ćwiczenia koordynacyjne, praca z oddechem, a tak że ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i pamięć ruchową. Zajęcia nie będą skoncentrowane na jednej technice tanecznej, ale będziemy korzystać z takich metod ruchowych jak Movement, BodyArt, joga, taniec fizyczny. Warsztat dedykowany młodzieży od 14 roku życia oraz dorosłym. Zajęcia teatru tańca umożliwiają indywidualny rozwój osobisty i ruchowy, a dodatkowo edukują pod kątem odbierania sztuki tańca.

Zatrzymani w ruchu
To część projektu warsztatowego, który ma na celu fotograficzne udokumentowanie zajęć oraz uchwycenie efektów pracy uczestników. Podczas warsztatów na sali będzie obecny profesjonalny fotograf, który zrelacjonuje przebieg warsztatów oraz wykona fotografie artystyczne przedstawiające ciekawe ujęcia cielesności, ruchu i emocji. Zdjęcia wraz z krótkim opisem zostaną udostępnione na portalu Kulturaupodstaw.pl

INFORMACJE O DOŚWIADCZENIU OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W DZIAŁANIE
Sylwia Marciniuk - Absolwentka Wiedzy o teatrze (UAM) oraz Tańca w kulturze fizycznej (AWF), gdzie ukończyła specjalność terapeutyczną. Tańczy odkąd skończyła siedem lat, ucząc się w różnych ośrodkach i doszkalając na warsztatach u takich instruktorów jak Natalia Draganik, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec itd. Pracowała jako tancerka zespołów rewiowych Variete, Rising Stars, Art.&Dance oraz performerka podczas wydarzeń muzycznych takich jak Circus Inferno i Festiwal Audioriver. Aktorka teatrów alternatywnych Stowarzyszenia Antrakt oraz Fundacji Asocjacja2006 i teatrów dla dzieci: Filharmonia Pomysłów, Teatr Pana O. i NINArt. Pracowała między innymi dla Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Warszawskiego Muzeum Tańca, Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu oraz przy zleceniach komercyjnych dla różnych agencji artystycznych i eventowych w całej Polsce. Instruktorka w studio teatralnym PAPA - Poznan Academy of Performing Arts, pedagog w Świetlica Cafe oraz animatorka Fundacji Kreaktywator.

Krzysztof Kurłowicz
– fotografuje od kilkunastu lat; główne motywy i tematy twórczości: człowiek, pejzaż miejski, martwa natura. Jego prace były prezentowane na wystawach w Poznaniu: "Czasoprzestrzeń" CK Zamek, "INSTANT CURIOSITIES" Galeria Miejska Arsenał, "Ersatz" Galeria Szyperska, w Toruniu: "Home Edition" Galeria Sztuki WOZOWNIA, "Rozstrojenie" Galeria Sztuki WOZOWNIA ; w Jeleniej Górze: "Akt" Galeria JTF, "Wystawa młodych" BWA, „Tatuaż - Ciało" Galeria Korytarz; w Warszawie:  "Ersatz" Austriackie Forum Kultury oraz za granią: "Poznań - Budapeszt. 1956 - dzisiaj" Deri Muzeum, Debreczyn, "Poznań - Budapeszt. 1956 - dzisiaj", Instytut Polski, Budapeszt, "Nachbar[in] - The Next Generation” FLUSS, Wolkersdorf, „Lipsk 1996 – Łódź 2006” Dom Rzemiosła Artystycznego, Murmańsk.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK