OCHOTA - CIEPLEJ

Kim jesteś i jaki jest Twój taniec

KATEGORIA: Festiwal

Data 13 grudnia 2020 o godz. 18:00
Miejsce Online
Informacja
Mov_improv_ment to połączenie psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego. To metoda nakierowana na poszukiwanie własnego sposobu poruszania się oraz odkrycie indywidualnego potencjału osobowości. - Nie uczę, jak trzeba tańczyć. Pomagam znaleźć Twoją autentyczną ekspresję ruchową. Sugeruję narzędzia, daję mocny warsztat, razem przechodzimy przez konkretne ćwiczenia. Prowadzę w podróż. Ale na koniec to Ty wybierasz, kim jesteś i jaki jest Twój taniec. „Mov_improv_ment" to trzy najważniejsze słowa (& działania) mojego życia: ruch, improwizacja, rozwój - tłumaczy Alisa Makarenko. Warsztaty kierowane są do wszystkich chętnych niezależnie od wieku oraz poziomu zaawansowania.

Prowadzące:
Alisa Makarenko - tancerka, choreografka i nauczycielka. Absolwentka Psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka i współtwórczyni spektakli współpracowała m.in. z Teatrem Academia, Warszawskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Tańca Zawirowania. Występowała np. na Malta Festival, Dancing Poznań czy Warsaw Dance Days. Jako aktorka gościnnie grała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Jest choreografką i autorką ruchu scenicznego spektakli m.in. Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Animacji.

W 2012 roku nagrodzona została za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom edukacji w zakresie tańca. W 2014 roku otrzymała nagrodą Artystyczną Ewy Wycichowskiej. Udzielała wsparcia merytorycznego studentom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza przygotowującym swoje spektakle dyplomowe. Od 2017 roku jest wykładowczynią w Studiu Aktorskim STA.
Natalia Trafankowska - solistka baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Edukację baletową rozpoczęła w Państwowej Szkole Baletowej w Doniecku, następnie kontynuowała naukę w Ukraińskiej Akademii Tańca im. Vadima Pisarieva w Doniecku. W 1994 roku rozpoczęła pracę w Narodowym Akademickim Rosyjskim Teatrze Opery i Baletu - najpierw jako koryfejka, później solistka zespołu baletowego.
Występowała m.in. w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Szwajcarii i Niemczech. Wykreowała partie m.in. w spektaklach: La Sylphide (chor. August Bournonville) oraz Niebezpieczne związki (choreografia Krzysztof Pastor).
Liczba miejsc jest nieograniczona.

Transmisja z możliwością komentowania na bieżąco odbędzie się na Facebooku.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK