OCHOTA - CIEPLEJ

Poznan Design Festiwal

KATEGORIA: Festiwal

Data 10-18 września2021
Miejsce CK Zamek
Informacja
Poznań Design Festiwal, czyli poznańskie działania wokół projektowania. Organizatorzy promują design, jako sposób myślenia, a przede wszystkim twórczego rozwiązywania istotnych społecznie i ekologicznie problemów.
Wrażliwość na lokalne potrzeby i globalne problemy -  w 2021 roku organizatorzy chcą skoncentrować się na dziedzictwie kulturowym, zarówno materialnym, jak i niematerialnym.

 „Kontynuowanie tradycji nie polega na jej wiernym kopiowaniu. Jest to raczej proces tworzenia nowych rzeczy według ponadczasowych zasad tradycji”.
(Design, nr 35, 1962, Bijutsu Shuppansha)

Zgodnie z ideą, która przyświeca tegorocznej edycji festiwalu, organizatorzy  będą odwoływać się do dziedzictwa kulturowego. Szczególnie interesują ich projektanci poszukujący metod, dzięki którym mogą skutecznie zaspokajać współczesne potrzeby, jednocześnie sięgając do tradycji.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK