VINCE STAPLES - CRABS IN A BUCKET

HIATUS FESTIVAL 2021

KATEGORIA: Festiwal

Data 16-17 października 2021
Miejsce CK Zamek
Informacja
. Tym razem festiwal odbędzie się w sposób hybrydowy - będzie on dostępny na żywo w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu oraz za pośrednictwem Radia Afera.


 HIATUS FESTIVAL 2021 wystąpią:

SOBOTA 16 października
20.00 - Seti Setters
21:00 - Rashad Becker
NIEDZIELA 17 października
20:00 - LXMP
21:00 - Jung An Tagen & Rainer Kohlberger

RASHAD BECKER
Kompozytor i muzyk mieszkający w Berlinie. Jego dzieła są wielowarstwowymi narracjami, zaludnionymi przez brzmieniowe byty – to nieśmiałe, to grubiańskie, to dominujące, to uległe. Często mają one w sobie rys tragikomiczny – jak w wyśnionym, komiksowym requiem lub tańcu godowym z innego wymiaru. Do jego najnowszych dzieł należą Traditional Music of Notional Species, opublikowane w dwóch częściach przez wytwórnię PAN, oraz wieloczęściowe Based on a True Story, oparte na historycznych partyturach poddanych „dźwiękowej inscenizacji”. Rashad Becker działa głównie jako solista, ale stale współpracuje także z Elim Keszlerem, Moritzem von Oswaldem, a także jest członkiem formacji Moleglove; występował też okazjonalnie z Okkyung Lee, Andre Vidą, Ashley Paul i Valeriem Tricolim.

JUNG AN TAGEN + Rainer Kohlberger (wizualizacje)
Austriacki muzyk i artysta wizualny Stefan Juster, współpracujący z tajemniczym Virtual Institute Vienna, tworzy wysoce złożone, stymulujące utwory elektroniczne jako Jung An Tagen. Jego muzyka zazwyczaj składa się z gwałtownie zmieniających się, neonowych tekstur, czasami połączonych z hipnotyczną perkusją, jak w przypadku Agent Im Objekt z 2018 roku.

LXMP
to duet, który powinien być trio albo kwartetem, tyle, że we dwóch jest fajniej. Założony w 2009 z miłości do Korgów MS-20 przez Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego szybko zdewaluował ich poprzedni duet 60 Minut Projekt stając się pełnoprawnym zespołem. Przez 12 lat działalności wydali dużo płyt i kaset jako duet, a czasem jako trio, bądź nawet i kwartet. Przejechali solidne ilości kilometrów, docierając z koncertami nawet do tak egzotycznych miejsc jak USA czy Brazylia.

SETI SETTERS
to fuzja z pogranicza improwizowanego jazzu i modularnych poszukiwań sonorystycznych. Eksperymentalne zapędy spojone są wymownym groovem. Repertuar zespołu jest całkowicie improwizowany, zależny od energii i atmosfery miejsca. Każdy koncert to unikalne przeżycie dla muzyków i publiczności. Zespół tworzą: Dawid Dąbrowski - syntezator modularny, Justyn Małodobry - bas, Kuba Płużek - piano

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK