RIVERSIDE - VALE OF TEARS

FESTIWAL FABUŁY

KATEGORIA: Festiwal

Data 25–28 maja 2022
Miejsce CK Zamek
Informacja
Fabuła potrzebna jest nam nie tylko do chwilowej, przyjemnej ucieczki przed trudną rzeczywistością, nie tylko dla (czasem łatwego) pocieszenia. Nowe historie o miłości i śmierci, krzywdzie i bohaterstwie, losy aktualnych wędrówek, kolejne końce świata trzeba ułożyć
w dobrą opowieść. Ale nie chodzi o abstrakcje czy idee, nie o propagandę, lecz o świat wokół – by go zrozumieć, oswoić potrzebujemy języka i narracji. W kryzysie opieramy się odruchowo na tym, co niepozorne, ale trwałe. Codzienność, choć podważona, radyklanie się nie zmienia. To dobry moment, by ją docenić i spojrzeć na nią inaczej.
 
Tegoroczny Festiwal Fabuły temu sprzyja. Autorki i autorzy nań zaproszeni opisują świat na wyciągniecie ręki, z bliska, boleśnie bezpośrednio, intymnie. Doświadczone pisarki (współczesna proza stoi wybitnymi autorkami!) szukają formy: gatunku, bohaterki, narratorki. Debiutanci w prozie komplikują pytania o tożsamość lokalną, polską, europejską i brawurowo operują stylem. Sąsiadów poznać możemy nie tylko za progiem czy w innym województwie, ale – dziś to szczególnie ważne – zagranicą, bliższą i dalszą. Tym razem na Festiwalu gościć będziemy literatury: ukraińską, czeską i anglosaską.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK