SONBIRD - GŁODNY

Inicjatywa muzułmanów z Poznania

KATEGORIA: Poznań

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu otwiera swoje drzwi przed wszystkimi zainteresowanymi kulturą islamu.

Od października do grudnia 2017 roku w Poznaniu będzie miała miejsce seria wydarzeń zatytułowanych zbiorczo "Drogi integracji". Mają one na celu, poprzez bezpośredni kontakt z muzułmanami i islamem, przybliżyć nieco kulturę zdającą się być czymś nieznanym i odległym w polskich realiach.

Projekt będzie operował na wielu płaszczyznach. W programie znajdą się m.in.:
- warsztaty tradycyjnego tańca jemeńskiego,
- warsztaty tworzenia muzyki rap dla podopiecznych zakładu poprawczego w Poznaniu,
- zajęcia z gotowania kuchni arabskiej,
- seria wykładów na temat stosunku islamu do pracy, feminizmu, kapitalizmu, queer oraz całego szeregu stereotypów, z którymi kojarzy się tę religię oraz jej wyznawców,
- lekcje muzealne ukazujące kulturę, religię i tradycję muzułmańską różnych krajów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Poznańskim muzułmanom bardzo zależy na tym, by dzielić się różnorodnością i pięknem kultury. Liczą na to, że wspólnie uda się spędzić czas w wyjątkowy sposób, jednocześnie budując mosty między sobą i rozwiewając wszelkie obawy względem islamu i muzułmanów.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/drogiintegracji/

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK