Muzyka

PŁYTA TYGODNIA YELLOW DAYS - A DAY IN A YELLOW BOAT

George van den Broek powraca z nowym albumem. "A Day In a Yellow Boat" to mieszanka soulu, jazzu, r&b i indie-rocka opisana przez autora jako "optymistyczna płyta o kryzysie egzystencjalnym millenialsów". Wśród gości znaleźli się między innymi Mac DeMarco, Bishop Nehru, John Carroll Kirby czy Nate Fox.

SLOWTHAI - FEEL AWAY

W serwisach cyfrowych pojawił się nowy kawałek slowthaia – „feel away”, w którym gościnnie słyszymy Jamesa Blake’a i Mount Kimbie. Oto pierwsze linijki nowego rozdziału w karierze rapera z Northampton, który szukuje się do wydania następcy debiutanckiego krążka z Top 10, nominowanego do Mercury Music Prize „Nothing Great About Britain”.

NOTHING BUT THIEVES - UNPERSON

To kolejny utwór po „Is Everybody Going Crazy?” i „Real Love Song” zapowiadający album „Moral Panic”, który będzie miał premierę już w październiku. Piosenka wyprodukowana przez Mike’a Crossey’a (The 1975, Arctic Monkeys, Wolf Alice) jest naprawdę mocna. To 3 minutowa muzyczna przejażdżka pełna rockowego brzmienia. Bardzo kolorowy teledysk podkreśla wysokie tempo i energie bijącą z najnowszego singla.

DARIA ZAWIAŁOW - NIE MAMY CZASU

„Nie mamy czasu” to jeden z dwóch nowych utworów, które znajdą się na „Helsinki (Special Edition)”. Na płycie nie zabrakło też nowych wersji kilku utworów, pełnowymiarowego utworu hot16challenge, wykonów koncertowych, a także "Czy Ty słyszysz mnie?" z udziałem schaftera i Ralpha Kamińskiego.

MIKROMUSIC - A JA CO?

THE BULLSEYES - WORLD DOESN'T CARE

10 września światło dzienne ujrzał nowy singiel leszczyńskiego zespołu The Bullseyes, „World Doesn’t Care”. To połączenie
skocznego rytmu bębna, (prawie) garażowego gitarowego riffu, ściany uzależniających wokali i międzyplanetarnej solówki. The Bullseyes to gorącokrwisty rockowy duet, który przede wszystkim chce się dobrze bawić. To co określają mianem „dobrej zabawy" mieści się gdzieś pomiędzy komponowaniem wysoce uzależniających, energicznych linii melodyjnych a pisaniem hiperbolizowanych tekstów bazujących na prostych obserwacjach psychologicznych.

GORILLAZ - STRANGE TIMEZ

W styczniu Gorillaz rozpoczęli arcyciekawy muzyczny cykl "Song Machine". W kolejnych "odcinkach" muzycznej serii do zespołu dołączali nowi artyści i tak Gorylom udało się nagrać z slowthaiem, Slaves, Fatoumatą Diawarą, Peterem Hookiem i Georgią, Skeptą, Tonym Allenem, Octavianem oraz Schoolboyem Q. W najnowszej odsłonie pojawia się Robert Smith z The Cure, a cały album "Song Machine: Season One - Strange Timez" ma ukazać się 23 października.

SHAME - ALPHABET

Shame to jedna z rewelacji i objawień OFF Festival 2018. Londyński zespół jest już porównywany do najlepszych składów punkowej sceny Wielkiej Brytanii. Po wydaniu zaledwie singla "One Rizla", Shame zostali okrzyknięci wielką nadzieją muzyki gitarowej. Teraz powracają z nowym singlem „Alphabet". To pierwsza nowa kompozycja od wydania debiutanckiego krążka „Songs of Praise".

BLUSZCZ - SIMSON

Bluszcz prezentuje trzeci singiel z nadchodzącego albumu, którego premiera planowana jest na przestrzeni końca lata tego roku. "Simson to track o tym, że czasem fajnie byłoby po prostu pojechać sobie z kimś motorem na Mazury". Post-wakacyjny vibe traktujący również o potrzebie minimalu i poszukiwania jakieś prostoty we współczesności.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK