PATRICK THE PAN - O SŁOWACH

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA FISZ EMADE TWORZYWO - RADAR

Po udanych trasach koncertowych i świetnie przyjętej płycie „Drony”, Fisz Emade Tworzywo powraca z albumem „Radar”. Tym razem panowie sięgają do muzycznego tygla lat 80, inspirując się muzyką disco, ale też rockiem - zarówno klasyczną americaną, jak i krautrockiem. Znajdziemy tu utrzymane w klimacie dla lat 80 bity, mocne rockowe solo i syntezatorowe dźwięki, które w rękach znakomitych muzyków zespołu oczarowują swoim niezwykłym klimatem retro.

Ta interpretacja dźwięków lat 80 zabiera nas w piękną sentymentalną podróż – to „muzyka drogi”. Z jednej strony daje wytchnienie, z drugiej zmusza do wyostrzenia zmysłów. Nastawienia swojego własnego „radaru”. Melancholijna, ale i ironiczna. Opowiada historie miłosną w trudnych, rozpolitykowanych i niepewnych czasach. Autorem tekstów jest jak zwykle Bartek „Fisz” Waglewski. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada niezmiennie Piotr „Emade” Waglewski.

THE BLACK KEYS - LO/HI

The Black Keys powrócili z nową piosenką "Lo/Hi", ich pierwszym wydawnictwem od czasu płyty "Turn Blue" z 2014. Autorami i producentami utworu nagranego w studio Easy Eye Sound w Nashville, są Dan Auerbach i Patrick Carney. The Black Keys, zespół założony w 2001 roku w Akron, Ohio, wydał do tej pory osiem albumów studyjnych. Grupa zdobyła sześć nagród Grammy i była headlinerem na takich festiwalach jak Coachella, Lollapalooza i Governors Ball.

CATFISH & THE BOTTLEMAN - LONGSHOT

Po prawie 3 latach przerwy zespół Catfish And The Bottlemen zaprezentował nowy singiel. Po wielkim sukcesie albumu “The Ride”, wydanego w maju 2016 roku, zespół postanowił skupić się na życiu prywatnym. Teraz powracają z nową płyta, która ma się ukazać już 25 kwietnia. “The Balance” to trzeci studyjny album Catfish And The Bottlemen. Jak słychać w utworze “Longshot” zespół nie przestaje być wierny swojemu brzmieniu. Nowy album będzie zawierał 11 piosenek.

THE RACONTEURS - SUNDAY DRIVER

Powracający po dłuższej przerwie zespół The Raconteurs nie tylko opublikuje nowy album, ale wyruszy w obszerną trasę koncertową promującą zapowiedziane już wydawnictwo. Fani The Raconteurs aż 10 lat musieli czekać na nowe wydawnictwo zespołu. Grupa dowodzona przez Jacka White’a ma w planie opublikować album w 2019 roku, ale jak na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów z nim związanych. Mimo braku oficjalnej i konkretnej zapowiedzi, zespół The Raconteurs pochwalił się dwoma nowymi utworami, zatytułowanymi „Sunday Driver” oraz „Now That You’re Gone”.

CLOCK MACHINE - LUSTRO

Clock Machine, jedno z największych muzycznych odkryć ostatnich lat, wraca z trzecim albumem pt. "Prognozy". Płyta zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Zawiera 13 utworów o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach. Album ukazał się 15 marca, a utwór "Lustro" jest trzecim singlem pochodzącym z płyty.

ORGANEK - NIEMIŁOŚĆ

Na 29 marca planowana jest reedycja bestsellerowego albumu formacji ØRGANEK, zatytułowanego „Czarna Madonna". Reedycję płyty w nowej szacie graficznej zapowiada premierowy utwór zatytułowany „Niemiłość". „Czarna Madonna" ukaże się w formie dwupłytowego albumu i będzie zawierać dodatkowo pięć utworów. Dwie spośród tych kompozycji to utwory do tekstów Edwarda Stachury: "Jestem niczyj" oraz "Wędrówką życie jest człowieka". Innym znanym publiczności nagraniem jest „Ta nasza młodość" (autorstwa Zygmunta Koniecznego i Tadeusza Śliwiaka). Każdy z tych utworów został stworzony na specjalną okazję we wczesnym etapie działalności zespołu ØRGANEK. Dodatkowo na płycie pojawią się dwie zupełnie premierowe kompozycje zespołu.

NICK MURPHY - SANITY

26 kwietnia na półki sklepowe trafi długo oczekiwany longplay Nicka Murphy'ego (fka Chet Faker)  „Run Fast Sleep Naked". Nowy material powstał w koprodukcji z Dave'm Harringtonem, który współpracował z muzykiem przy jego debiucie „Built On Glass" z 2014 r. „Sanity" to pierwszy zwiastun muzyczny wydawnictwa. Nick Murphy spędził cztery lata podróżując po świecie z mikrofonem w walizce, nagrywając partie wokalne w miejscach, które najbardziej go zainspirowały. W owym czasie muzyka pochłonęła intensywna autoanaliza, wspomagana przez czytanie teorii Josepha Campbella o szamańskiej roli artysty we współczesnym świecie. „Run Fast Sleep Naked" jest hipnotycznym dokumentem tych poszukiwań.

THE NATIONAL - YOU HAD YOUR SOUL WITH YOU

Zespół The National ogłosił wydanie albumu "I Am Easy To Find", który ukaże się 17 maja. Zapowiada go otwierający całe wydawnictwo utwór "You Had Your Soul With You", w którego nagraniu wzięła udział wokalistka i długoletnia współpracowniczka Davida Bowie’go, Gail Ann Dorsey. "I Am Easy To Find" to ósmy album studyjny zespołu i kontynuacja nagrodzonego w 2017 roku GRAMMY "Sleep Well Beast". Będzie mu towarzyszył zainspirowany albumem krótki film o tym samym tytule. 25 listopada The National w ramach promocji albumu wystąpią na warszawskim Torwarze!


FRANKENSTEIN CHILDREN - ODDECH

Pochodzą z niewielkich miejscowości z widokówką lasów i gór. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzają razem. Muzyka zawsze była w to wpleciona. Zwyciężyli w VIII Akademickim Przeglądzie Muzycznym co otworzyło im drogę do imprez Juwenaliowych w Poznaniu, a rok później także do piątej edycji Enea Spring Break. W 2013 nagrali swoją pierwszą EPkę. Trzy lata później, własnym nakładem, wydali swój pierwszy longplay "I'm Here Somewhere". Obecnie pracują nad drugim albumem z producentem Marcinem Paterem (Clock Machine, Gypsy and the Acid Queen, Smoking Barrelz), a jego znaczną część nagrali w domku w Bieszczadach w specjalnie zaprojektowanym przezeń statku kosmicznym.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK