PAT JACOB - CHMURY

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA ALFAH FEMMES - NO NEED TO DIE

Alfah Femmes to sekstet z Trójmiasta w składzie: Zofia Bartoś (wokal/gitara), Marcin Gałązka (gitara), Przemysław Bartoś (bas), Tomasz Koper (perkusja), Michał Wandzilak (klawisze) i Weronika Kulpa (wiolonczela).
Twórczość zespołu przejawia się poprzez konstruowanie muzycznych kolaży, w ramach których wykorzystywane są elementy tak odmiennych gatunków, jak new wave, no wave, cold wave, art pop, synth pop, post-punk, indie pop, indie rock czy muzyka klasyczna.
'No Need To Die' to debiutancki album grupy, wydany niezależnie 24 października, który może spodobać się sympatykom np. Talking Heads, Devo, The B-52's, Warpaint, Kylie Minogue, Sharon van Etten czy Talk Talk.
Płytę promowały single 'Don't Stop', 'Scratch and Deploy' i tytułowy 'No Need To Die'.

MONA POLASKI - ŚWIEĆ

'Świeć' jest pierwszym nowym utworem grupy od czasu wydania płyty 'Folklor' w 2019 roku. Piosenka została zrealizowana w ciągu ostatnich miesięcy, które ze względu na brak koncertów, były dla Mony Polaski czasem wyjątkowym.
Utwór, wraz z teledyskiem miał swoją premierę 23 października, a niedługo pojawi się w serwisach streamingowych.

BLAUKA - TREFNE FANTY

'Trefne Fanty' to pierwszy singiel zespołu Blauka zapowiadający drugi album duetu.
Piosenka jest ukłonem w stronę charakterystycznego brzmienia lat 70., wymieszana z indie popem i szczyptą psychodelii. Dynamiczny rytm, elektryzujące gitary i niepowtarzalny, łagodny wokal Georginy Tarasiuk to kontynuacja swoistego klimatu Blauki, która jest też zwiastunem nadchodzących piosenek.
'Trefne Fanty' są zainspirowane doświadczeniami izolacji, stanowią poszukiwanie sensu i spełnienia w prostych działaniach, a ponadto, to liryczny autoportret wewnętrznych stanów emocjonalnych w relacji.

NILÜFER YANYA - CRASH

Nilüfer Yanya jest angielską piosenkarką o korzeniach irlandzko-barbadosko-tureckich. Debiutowała w 2016 roku EPką 'Small Crimes/Keep on Calling'. Tym razem, powraca z nowym singlem 'Crash', który promuje najnowszą EPkę artystki, zatytułowaną 'Feeling Lucky?' (premiera 11 grudnia). Będzie to pierwszy nowy materiał Nilüfer od ciepło przyjętego debiutu 'Miss Universe' w 2019 roku.

OCEANATOR - JANUARY 21ST

Oceanator to pseudonim multi-instrumentalistki Elise Okusami, która pochodzi z Nowego Jorku. Debiutowała w 2016 roku, na koncie ma kilka singli, EPkę i minialbum 'Oceanator' z 2017 roku.
Klip do utworu 'January 21st' miał premierę 20 października i pochodzi z płyty 'Things I Never Said', wydanej cyfrowo 28 sierpnia.
Co ważne, to pierwsza piosenka po dołączeniu Elise do kultowej wytwórni Polyvinyl (Japandroids, Of Montreal, American Football), która wyda płytę fizycznie 15 stycznia 2021 roku.

RAT KRU - EGO (FEAT. KINGA MISTRZAK, EURODANEK)

'EGO' jest singlem promującym najnowszą EP poznańskiego duetu RAT KRU pt. 'SZMUGLER', w którym gościnnie usłyszymy Kingę Mistrzak i Eurodanka.
To piosenka o sile napędowej wszechrzeczy. Przynajmniej tu, teraz i zawsze. Ambicje poruszają świat, ale i tak ciągle wyjemy do księżyca, szukając sensu. Muzycznie utwór nawiązuje do starej szkoły glamrocka przełomu lat 70' i 80', podlanej obecnym czasem elektronicznych sosów.

THE WEATHER STATION - ROBBER

The Weather Station jest projektem Tamary Lindeman, która pochodzi z Toronto. Singiel 'Robber' miał premierę 14 października i jest pierwszym nową kompozycją od 2017 roku. Mimo krótkiej obecności w sieci, został już uznany przez Pitchfork 'najlepszym nowym utworem'.
W przeciwieństwie do wcześniejszych nagrań Tamary, które były utrzymane w stylu folk/country, w tej piosence wyraźnie czuć inspirację art/prog popem, a zwłaszcza Talk Talk.

MARIA HELENA - HUNTING

Po serii ciepło przyjętych w 2019 roku piosenek, projekt Maria Helena wraca z kompozycją “Hunting”. Utwór idealnie wpasowuje się w nastrój pierwszych dni jesieni, gdy tęsknimy za magią miejsc i wyjątkowych chwil minionego lata.
'Chciałam dać w prezencie swoim słuchaczom pocztówkę, pod którą każdy będzie mógł opisać swoje przeżycia, podróże i miejsca, do których chce wracać. Szczególnie w tych dziwnych czasach, kiedy bardziej niż zwykle doceniamy lato, możliwość bycia wśród ludzi i wagę natury, która daje wytchnienie.' - podkreśla Maria Helena Żukowska, urodzona
i wychowana we Wrocławiu, od kilkunastu lat związana z angielskim Leeds.
Utwór 'Hunting' to pierwszy singiel z nadchodzącej płyty 'Planes', która ukaże się w grudniu 2020.

LASTRYKO - FIRMAMENT

Lastryko jest kwartetem z Gdyni. Grupa 'umiejętnie łączy transowość ze stonerem, space, progresywnym, a nawet garażowym rockiem'. (rock3miasto.pl)
'Firmament' jest najnowszym singlem z trzeciej płyty zespołu, 'Limbo', wydanej cyfrowo 3 lipca, a niedługo powinna pojawić się na winylu.
Warto dodać, że materiał został nagrany w Vintage Records w Porażynie k/Opalenicy pod czujnym okiem i uchem Szymona Swobody.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK