BITAMINA - DOM

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA GLASS ANIMALS - DREAMLAND

Do sklepów i serwisów cyfrowych trafił wyczekiwany trzeci album Glass Animals – „Dreamland”.
Chłopaki z Glass Animals (…) stworzyli album, który doskonale łączy futurystyczne brzmienie z retro klimatami – Onet
„Dreamland” to znakomity powrót kwartetu do formy – The Independent
Glass Animals prężą swoje kreatywne muskuły, a efektem jest płyta, która wymaga waszej uwagi – to najlepsze, co do tej pory zrobili – DORK
Hipnotyzujący, przestrzenny pop… Dave Bayley z Glass Animals to bardzo pilny student kondycji człowieczeństwa – Q
Piosenki przepełnione lekkością i nostalgią – NME
Album wyróżniający się nie tylko wrażliwością, ale i siłą charakteru – DIY  

YELLOW DAYS - GETTING CLOSER

George van den Broek i kolejny utwór zapowiadający "A Day In A Yellow Beat". Popularność muzyka zaczęła rosnąć po występie w cyklu COLORS, gdzie wykonał utwór "So Terrified Of Your Own Mind". Swój pierwszy koncert w Polsce miał zagrać na OFF Festival 2018, niestety artysta odwołał występ przed rozpoczęciem festiwalu. Nadchodzący album będzie jego pierwszym materiałem przy wsparciu zespołu.

WASHED OUT - PARALYZED

Washed Out powraca z nowym krążkiem „Purple Noon". Krążek trafił do sprzedaży 7 sierpnia nakładem wytwórni Sub Pop. To pierwsze nowe wydawnictwo artysty od trzech lat. Na płycie znajdzie się 10 utworów. Materiał został zarejestrowany i wyprodukowany przez samego Ernesta Greene'a oraz zmiksowany przez Bena H. Allena w Atlancie. „Purple Noon" to czwarta płyta w dorobku muzycznym artysty. Krążek zwiastuje singiel „Time To Walk". Album to zbiór opowieści o namiętności, miłości i stracie. Tytuł krążka został zainspirowany filmem Rene Clementa z 1960 r. Opartym na powieści Patricii Highsmith „The Talented Mister Ripley".

NOŻE - HIGIENA/DIETA

Po bezkompromisowej płycie „Gniew", entuzjastycznych recenzjach, świetnym przyjęciu na dużych supportach i nagrodzie za debiut roku otrzymanej od Piotra Stelmacha zespół NOŻE zaczyna nowy etap. Jego symbolicznym początkiem jest rozpędzony i pulsujący singiel „Higiena/Dieta". Dotychczas introspektywny i osadzony w tematyce trudnych relacji liryzm
znajduje ujście w bezpośrednim stanowisku grupy wobec nadchodzących kryzysów społecznych i katastrofy klimatycznej.

BAASCH - JĘZYK

„Noc", to nie tylko dialog muzyki tanecznej i popu, to także zbiór opowieści o tym, co może przynieść noc w dużym mieście. Jedną z nich jest „Język".Nowy krążek Baascha już na ostatniej prostej przed premierą. Na „Nocy" znajdziemy dziewięć utworów, w tym świetnie przyjęte przez słuchaczy i krytykę „Brokat" oraz „Cienie". Pierwszy w dorobku Baascha koncept album, w całości napisany w nocy, jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku.

SORRY BOYS - MIŁOŚĆ

Sorry Boys nie ustają w dzieleniu się „Miłością", albumem wydanym w maju ubiegłego roku. Kolejnym singlem z płyty jest utwór tytułowy. Płyta „Miłość" to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. Producentem muzycznym albumu jest Marek Dziedzic. Za miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń (oprócz utworu „Jesteś Pragnieniem", który zmiksował Bartosz Dziedzic.)

MARILYN MANSON - WE ARE CHAOS

Marilyn Manson ogłasza wydanie swojego jedenastego albumu studyjnego, „WE ARE CHAOS”. Na album składa się dziesięć utworów, powstałych w  koprodukcji ze zdobywcą GRAMMY® Shooterem Jenningsem (Brandi Carlile, Tanya Tucker). Manson zwiastuje nadejście albumu wydanym dzisiaj utworem tytułowym, singlem „WE ARE CHAOS”. Do współpracy przy towarzyszącym mu wideo Manson zaprosił reżysera i ilustratora, Matta Mahurina. Marilyn o utworze: „Przygotowując tę płytę, myślałem sobie: Oswój swoje szaleństwo, załóż garnitur. I spróbuj udawać, że nie jesteś zwierzęciem . Ale wiedziałem, że ludzkość jest ze wszystkich zwierząt najgorsza. Akt miłosierdzia jest jak morderstwo. Łzy to towar eksportowy ludzkiego ciała ”.

EVERYTHING EVERYTHING - VIOLENT SUN

Utwór „Violent Sun" miał premierę w programie Annie Mac jako Hottest Record. To najnowszy utwór zapowiadający piąty album zespołu Everything Everything zatytułowany „RE-ANIMATOR". Premiera albumu została przesunięta na 11 września. Zespół nakręcił samodzielnie kli p do tego kawałka: korzystając z kamery GoPro, każ dy członek zespołu filmował siebie biegnącego przez swoją miejscowość podczas lockdownu. Bliższe spojrzenie ujawnia subtelne odniesienie do traumatycznego momentu w najnowszej historii Everything Everything. W dniu, w którym ogłoszono lockdown, spaliło się miejsce, gdzie zespół przechowywał swój sprzęt w Manchesterze. Everything Everything użyli niektórych spalonych instrumentów w tym klipie. Tak jak poprzednie klipy promujące „RE-ANIMATOR", wizualizacja „Violent Sun" została wyreżyserowana przez Higgsa.

BLACK PUMAS - CONFINES (LIVE IN STUDIO)

Utwór zwiastuje wersję deluxe debiutanckiego albumu  duetu z Austin - Erica Burtona oraz Adriana Quesady. Pierwszy krążek długogrający zespołu wywołał nie lada zamieszanie na rynku muzycznym w 2019 r. Grupa otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Grammy Awards, a ich singlowy hit „Colors" był streamingowany ponad 60 mln razy. Duet podbił serca fanów na całym świecie. Wersja deluxe „Black Pumas" w  formie elektronicznej ukaże się 28 sierpnia, a fizycznie trafi na półki 9 października. Na podwójnym winylu znajdą się trzy nowe utwory, kompozycje zarejestrowane na żywo w studiu oraz covery Beatlesów, Tracy Chapman, Death czy Bobby'ego Blue Bandsa.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK