RUST - BALLOON

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA LOR - LOWLIGHT

Zadebiutowały 3 lata temu utworem „Windmill”. Jako nastoletnie dziewczyny od razu zwróciły uwagę kilkuset tysięcy użytkowników portali streamingowych, ale też dziennikarzy i promotorów. 12 kwietnia zaprezentowały światu debiutancki longplay.

Lor to grupa stworzona przez cztery utalentowane i umuzykalnione dziewczyny z Krakowa: Julię Skibę (pianino), Paulinę Sumerę (teksty), Jagodę Kudlińską (śpiew) i Julię Błachutę (skrzypce).  Serca słuchaczy zdobyły subtelnym songwritingiem inspirowanym muzyką folkową. Mimo bardzo młodego wieku, mają już za sobą koncerty w całej Polsce, w tym na scenach takich festiwali, jak Open'er, OFF czy Orange Warsaw. Debiutancki album „Lowlight” stanowi kontynuację drogi obranej od samego początku. To 15 utworów przepełnionych delikatnymi, poetyckimi melodiami fortepianu i skrzypiec. Historie zawarte w tekstach traktują o miłości, przyjaźni, poczuciu straty czy smutku. Powołane do życia przez subtelny śpiew Jagody Kudlińskiej i towarzyszącego jej chórku dopełniają całość „Lowlight”.

Choć od samego początku dziewczyny przyznawały się do inspiracji Birdy, Soley czy Tomem Rosenthalem, dziś wypracowały swój własny styl i brzmienie. Przyczynił się do tego na pewno Michał Przytuła, ceniony producent muzyczny, mający w swoim dorobku pracę z Kayah, Reni Jusis czy ostatnio z Kortezem. To w jego studio nagraniowym rejestrowane były prawie wszystkie partie wokalne i instrumentalne płyty „Lowlight”.

BECK - SAW LIGHTNING

Beck zaoferował fanom spojrzenie w przyszłość w postaci nowego singla „Saw Lightning". Znakomity utwór z charakterystyczną dla Becka surową gitarą akustyczną i harmonijką to zapowiedź nowej płyty muzyka, „Hyperspace", która ukaże się jeszcze w tym roku. Autorami i producentami „Saw Lightning" są Beck oraz Pharrell Williams, który w utworze gra na perkusji, klawiszach oraz udziela się wokalnie na drugim planie. Poprzedni album Becka, płyta „Colors" zdobyła dwie nagrody Grammy.

TAME IMPALA - BORDERLINE

Fani po raz pierwszy mogli usłyszeć utwór "Borderline" w programie „Saturday Night Live" 30 marca. Zespół zaprezentował kawałek na żywo również podczas headlinerskiego setu na festiwalu Coachella. „Borderline" jest kontynuacją psychodeliczno-house'owych brzmień z singla „Patience". Chwytliwy refren oraz tekst z charakterystyczną dla Kevina Parkera introspekcją sprawiają, że od „Borderline" ciężko się uwolnić. Ostatni album w dotychczasowym dorobku zespołu – „Currents" – ukazał się w 2015 roku i zapewnił im drugą nominację do Grammy, status złotej płyty w USA oraz zachwyty fanów i krytyki na całym świecie.

ALDOUS HARDING - FIXTURE PICTURE

W sieci pojawił się nowy teledysk Aldous Harding „Fixture Picture”. Jest to drugi, po „The Barrel”, drugi singiel zapowiadający album „Designer” (premiera 26 kwietnia). Poprzednia płyta Aldous Harding „Party” to jedno z najpiękniejszych i najbardziej przejmujących wydawnictw 2017 roku. Czas na kolejne rozdziały fascynującej opowieści wokalistki. Płytę „Designer” Aldous znów nagrywała z Johnem Parishem (PJ Harvey, Sparklehorse) w roli producenta. Czy klimat folkowej zadumy utrzyma się na trzecim albumie nowozelandzkiej pieśniarki? W ramach promocji wydawnictwa Aldous Harding wystąpi na tegorocznym OFF Festivalu.

JAN SERCE - NIEPOWAŻNY PORZĄDEK

Jan Serce to duet założony w połowie 2018 roku przez kompozytora i producenta Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego odpowiedzialnego za wokal i teksty. Zainspirowani elektroniką i brzmieniami lo-fi na jakiś czas zaszyli się w drewnianej chacie na wsi pod Kielcami, żeby nagrać demo. Po opublikowaniu w internecie swojego pierwszego materiału, duet nawiązał kontakt z Asfalt Records. W ten sposób rozpoczęły się ich pierwsze profesjonalne nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL znany z projektów Rasmentalism i Flirtini. Debiutancki album planowany jest na pierwszą połowę 2019 roku.

HOLAKI - TY I TWÓJ STARY

W skład zespołu wchodzą: Mateusz Holak (min.: Małe Miasta, Kumka Olik), Jakub Holak, producent muzyki elektronicznej, znany z takich zespołów jak Kumka Olik oraz KVBA) oraz Stanisław Holak (ojciec Mateusza i Kuby oraz członek kultowej kapeli z lat 80, Malarze i Żołnierze). Po wielu latach wspólnego muzykowania w różnych konfiguracjach panowie postanowili nagrać wspólny album – na płycie znajduje się 10 piosenek inspirowanych kultowymi ścieżkami dźwiękowymi seriali. Premiera albumu pod tytułem “Niewidzialna Droga Do Domu” w specjalnym wydaniu będzie miała miejsce wiosną tego roku. Zespół wystąpi podczas tegorocznego Spring Break Festival

PAULINA PRZYBYSZ - TIMELESS LOVE

Paulina Przybysz, współautorka takich projektów jak Sistars czy Rita Pax, to artystka nieustannie poszukująca, eksplorująca rozmaite obszary muzycznego świata. Zaś Piotr Madej, znany jako Patrick The Pan, to człowiek-orkiestra odpowiedzialny za jeden z najbardziej interesujących debiutów ostatnich lat. Maciej Sawoch to, z kolei pomysłodawca i twórcą projektu „10h”, producent muzyczny i kompozytor znany ze współpracy z takimi artystami/zespołami jak Miuosh, Katarzyna Nosowska czy Krzysztof Zalewski. Co ich łączy? Indywidualne podejście do procesu twórczego. Każde z nich preferuje solowe odkrywanie dźwięków, z których piszą swoją muzyczną opowieść. Jednak gdy za sprawą Maćka Sawocha spotkali się w studiu, uwolnili nieznane sobie pokłady kreatywności, wyzwolone dzięki obecności drugiej osoby o zgoła odmiennym warsztacie i upodobaniach. Efektem tego spotkania jest utwór, który romansuje pomiędzy przesterowanym wokalem Pauliny, a syntezatorami i stanowczym brzmieniem perkusji. Wszystko razem tworzy współcześnie brzmiący muzyczny klimat, nawiązujący do klasycznego R&B/Soul.

LATE NIGHTS - SEN

Zespół Late Nights powstał w maju 2018 roku w Poznaniu z fuzji dwóch kapel. Ich muzyka jest połączeniem rocka alternatywnego, post-grunge’u i melodyjnego indie rocka. Polskie teksty i chwytliwe instrumentalnie numery z założenia mają być ich definicją. Grupa jest laureatem X edycji Akademickiego Przeglądu Muzycznego, co oznacza że w tym roku usłyszymy ich zarówno podczas Polibuda Open Air jak i w trakcie poznańskich Juwenaliów.

TERRIFIC SUNDAY - AMOK

Na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Main Stage na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees. Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: "Terrific Sunday EP" oraz "Tonight EP", które zespół wydał własnym sumptem. Debiutancki album zespołu, płyta "Strangers, Lovers" z 2017 roku była nominowana do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Piosenka "Amok" jest pierwszą zapowiedzią drugiej płyty Terrific Sunday.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK