LESKI - AUTOFOBIA

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA CARNIVAL YOUTH - GOOD LUCK

Łotysze z Carnival Youth to jeden z najpopularniejszych zespołów z regionu krajów bałtyckich. Ich twórczość to połączenie chwytliwych melodii i indie rockowej energii, emocjonalnie balansująca pomiędzy młodzieżową melancholią a czystą, niczym nieskrępowaną radością.

Od lat prezentują swoje umiejętności na największych showcase’owych festiwalach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych przez Wielką Brytanię, po Niemcy. Występowali już na scenach SXSW, The Great Escape czy Eurosonic (tam w 2016 otrzymali The European Border Breakers Award). Wierną publikę mają również w Polsce, co potwierdziły ich dotychczasowe wizyty w naszym kraju.

Na swoim koncie maja cztery wydawnictwa, w tym jedna EP-kę i jeden album w całości nagrany w ojczystym języku. 16 sierpnia ukazał się nowy album Carnival Youth zatytułowany „Good Luck”. Mixem albumu zajął się zdobywca nagrody Grammy Nicolas Verhes, który ma na koncie współpracę m.in. z Animal Collective, Deerhunter czy The War On Drugs. Zespół będzie promował płytę na dwóch koncertach w Polsce - 17 września w warszawskim Bardzo Bardzo i 25 września w Klubie Próżność w Poznaniu.

MICHAŁ KMIECIAK - SZALENIEC

Dwaj poznańscy artyści, reprezentujący na co dzień odmienne nurty muzyczne, stworzyli wspólnie poruszający utwór. Michał Kmieciak i Swiernalis prezentują swoją najnowszą piosenkę zatytułowaną “Szaleniec”. "To opowieść o triumfie miłości nad rozumem, jednak w najczarniejszym wydaniu. To moment, kiedy zdajemy sobie w pełni sprawę, że uczucie doprowadzi nas na dno, ale brniemy w nie ślepo, nie zważając na skutki. To opowieść o obdarzaniu drugiej osoby uczuciem, na które nie zasługuje" – opisuje Paweł Swiernalis, autor tekstu i współkompozytor utworu, którego powstanie zainicjował pianista i kompozytor Michał Kmieciak.

MICHAEL KIWANUKA - YOU AIN'T THE PROBLEM

Michael Kiwanuka wydaje trzeci album! Krążek zatytułowany „KIWANUKA" ukaże się 25 października 2019. Już teraz można posłuchać pierwszego oficjalnego singla zapowiadającego wydawnictwo – „You Ain't The Problem". „KIWANUKA" to następca wydanego w lipcu 2016 albumu „Love & Hate", który podbił serca słuchaczy oraz krytyków i zapewnił artyście nominacje do nagród Mercury czy BRIT. Michael Kiwanuka do pracy nad trzecim krążkiem zaprosił Danger Mouse'a oraz Inflo, tych samych twórców, którzy wsparli artystę przy „Love & Hate". Nagrania odbyły się w Nowym Jorku, Los Angeles i Londynie.

IDLES - I DREAM GUILLOTINE

"I Dream Guillotine" oraz "Mercedes Marxist" to dwa nowe single, które w sierpniu zaprezentowali muzycy zespołu Idles. Obie kompozycje pochodzą z sesji nagraniowej do ostatniej płyty zespołu - "Joy as an Act of Resistance". Drugi krążek kapeli określonej przez The Guardian jako "najbardziej punkowy zespół" ukazał się 31 sierpnia ubiegłego roku.

NASTROJE - SMAK ZABAJONY

nastroje to emocje - te, które towarzyszą nam stale albo ulatują; powtarzające się poruszenia i chwilowe humory; to czego chcemy przez lata i to, czego nam się tylko zachciewa. mówimy o nich muzyką, która oscyluje pomiędzy rockową duszą Kuby, synthami Michała i dreamem Oli. "Smak Zabajony" to drugi singiel zespołu, który wśród swoich inspiracji wymienia m.in. Tame Impala, Beach House czy Toro y Moi. Piosenka ma dreamowy, przyjemny sound, nie odbiega stylistycznie od pierwszego singla, choć grają w niej mocniejsze bębny.


KAROLINA CZARNECKA - MÓDL SIĘ ZA NAMI

„Módl się za nami” - tym utworem Karolina Czarnecka zapowiada nową płytę. „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć.” – te słowa Marii Skłodowskiej-Curie doskonale pasują do piosenki, która opowiada o tym, jak to jest być sobą w niekoniecznie przyjaznym świecie. I choć artystka w naturalny sposób patrzy z kobiecej perspektywy, to sama historia, jak i przekaz z niej płynący, zdecydowanie nie mają płci. A rap i tłuste bity kolektywu Winettou to nie tylko forma artystycznej ekspresji, ale i znakomity transmiter opowieści. Utwór „Módl się za nami” zapowiada nową płytę Karoliny Czarneckiej, która ukaże się jesienią tego roku.

TWENTY ONE PILOTS - THE HYPE

Twenty Øne Piløts opublikowali oficjalny teledysk do singla "The Hype" z wydanego w ubiegłym roku albumu "Trench". Reżyserią zajęli się stali współpracownicy duetu - Andrew Donoho i Reel Bear Media. Piąta płyta duetu pokryła się m. in. w Stanach Zjednoczonych i Polsce złotem. Tylko w pierwszym tygodniu rozeszła się w nakładzie 175 tysięcy egzemplarzy. Z tego wydawnictwa pochodzi także przebój "Jumpsuit", który zapewnił Twenty Øne Piløts czwartą nominację do nagrody Grammy.

TENTENT - CHCIAŁBYM CIĘ MIEĆ

Warszawskie trio, występujące w składzie: Emil Litwiniec (gitara, wokal), Jan Wiśniewski (bas, chórki) i Kuba Korzeniowski (perkusja, chórki). Ich muzyka z jednej strony tętni blisko krautrockowej i postpunkowej surowości, ale z drugiej nie jest pozbawiona chwytliwości, kojarzącej się wręcz z pierwszą falą polskiego rock'n'rolla. Naprawdę da się pogodzić fanów Joy Division i Czerwonych Gitar?

FOALS - BLACK BULL

Foals zdradzają szczegóły nowej płyty. Jest też pierwszy singiel – „Black Bull”. Grupa przygotowała dla swoich fanów na ten rok sporo nowego materiału. 8 marca ukazała się pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok płyt – Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1. Promowały ją single: "Exits", "Sunday" czy "In Degrees". Teraz poznaliśmy datę premiery Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2 oraz szczegóły nadchodzącego albumu. Na krążku znajdzie się 10 utworów. Płyta będzie dostępna w sprzedaży od 18 października. Zespół wystąpił w tym roku w Katowicach w ramach OFF Festival.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK