ANNA JURKSZTOWICZ - PRZENIKAM

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA SZYMONMÓWI - COŚ SIĘ ZEPSUŁO

17 września nakładem Mystic Production ukażała się debiutancka płyta szymonmówi pt. "Coś się zepsuło".
Jej zawartość to „najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach” i wszystko wskazuje na to, że nie są to czcze przechwałki.

Wszystko okraszone jest smutnymi opowieściami o dekonstrukcji naszego społeczeństwa z perspektywy wchodzącego w dorosłość mężczyzny.
Muzyka szymonmówi oscyluje pomiędzy folkową balladą i romantyczną stroną rocka.

W nagraniach gościnnie, oprócz członkini i członków zespołu Szymona, brały udział: na klarnecie Magdalena Sowul (projekt panilas) i na skrzypcach Magdalena Laskowska (m.in. Podsiadło, The Dumplings, Ralph Kamiński).
Za produkcje odpowiedzialny jest Paweł Swiernalis.

szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi.
Inspiracją są dla niego filmy i komiksy, a opowieści wyśpiewuje wysokim, nieoczywistym głosem. Warto go usłyszeć, by zyskać dodatkowy punkt widzenia na rzeczywistość.

CZŁOWIEK - NOWY GOTHAM

Człowiek to muzyczny projekt założony przez Karola Stolarka: kompozytora, autora tekstów i artystę wizualnego.

Człowiek balansuje na granicy stylów czerpiąc z ich obszernej palety, poszukując nowych form. Teksty piosenek napisane są w języku polskim.

„Nowy Gotham" to utwór o trudnej miłości do miejsca, w którym się żyje, szczególnie jeśli jest to mroczne i dekadenckie miasto zapomnienia i rozdartych serc. Ale ten mrok ma właściwości uzdrawiające, bo potrafi przeobrazić się w światło. To utwór o poszukiwaniu adresu, punktu na mapie lub w samym sobie i marzeniach o byciu na swoim miejscu i w swoich czasach.

TANTFREAKY - SAX WAKES ME UP

Wrocławski zespół Tantfreaky tworzy sześć ekscentrycznych osobowości.
Rozpoczęli działalność kreatywną w 2019 roku.
Tantfreaky łączą nowoczesne elektro-akustyczne brzmienia z wibrującym śpiewem frontwoman. W swojej muzyce dzielą się emocjami, które malują w improwizowanych frazach. Tworzenie traktują jako terapię, sposób na szczęście. Wciąż poszukują nowych brzmień, kreują awangardowe muzyczne światy.
'Sax Wakes Me Up' to trzeci singiel grupy.

Skład:
Karolina Lipska - wokal,
Kacper Mikołajuk - saksofon, instrumenty klawiszowe,
Wojtek Konopko - instrumenty klawiszowe,
Janusz Lizoń - gitara basowa,
Paweł Nienadowski - perkusja,
Marcin Urszulak - perkusjonalia

WOSKA/KHRIS - CENTRUM

Woska/Khris to rodzinny duet córki i ojca - Leny i Krystiana Wołowskich (Dick4Dick).
'Centrum' pochodzi z maksisingla o tym samym tytule, którego stroną B jest utwór 'Sen'.

TABLE SCRAPS - THREADS

Table Scraps to garage rockowe trio z angielskiego Birmingham.
'Threads' jest singlem zapowiadającym trzecie wydawnictwo grupy, 'Coffin Face', które ukaże się 24 września.

Ciekawostka, do fanów zespołu zalicza się np. Joe Talbot (Idles), czy Dave Wyndorf (Monster Magnet).

NIEMOC - POTOP

"Potop" to trzeci singiel zapowiadający nowy album zespołu Niemoc, w którym zaśpiewała gościnnie Joanna Longić (tęskno).
Płyta ukaże się w październiku 2021 roku nakładem Seszele Records.

MARISSA NADLER - IF I COULD BREATHE UNDERWATER

Najnowszy krążek Marissy Nadler „The Path Of The Clouds", ukaże się 29 października nakładem wytwórni Bella Union.
„If I Could Breathe Underwater" to drugi muzyczny zwiastun albumu.

„The Path of the Clouds", dziewiąty solowy krążek Marissy Nadler, jest najbardziej stylistycznie odważną, lirycznie porywającą i melodycznie wyrafinowaną kolekcją piosenek w jej dyskografii.
Ogarnięta żądzą wędrówki, gdy nagle została uwięziona w domu na początku pandemii w 2020 r., Nadler uciekła w pisanie i wróciła z oszałamiającym zestawem piosenek o metamorfozie, miłości, mistycyzmie i morderstwie.

Zacierając granicę między rzeczywistością a fantazją, swobodnie poruszając się między przeszłością a teraźniejszością, przez 11 głęboko osobistych, wyprodukowanych przez siebie piosenek, Nadler odkrywa nowe krajobrazy, zarówno dźwiękowe jak i emocjonalne.

WCZASY - TYLE SŁÓW

Wczasy z nowym singlem! “Tyle słów” to romantyczny hymn na trudne czasy.

Nowy singiel duetu Wczasy "Tyle słów" to romantyczne zapewnienie skierowane do ukochanej osoby: "Nie martw się, to wszystko kiedyś minie, to wszystko ucichnie", a cokolwiek by się nie działo, razem przez to przebrniemy.
Osobisty i emocjonalny utwór napisany przez Jakuba Żwirełłę dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych.
Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez samego autora, za zdjęcia zaś odpowiada Jakub Dylewski.

Kompozycja “Tyle słów” to pierwsza zapowiedź drugiego długogrającego albumu duetu. Za produkcję i miks odpowiadają Bartłomiej Maczaluk, Jakub Żwirełło oraz Piotr Maciejewski (zespół Muchy, Drivealone), który pomagał w końcowym etapie pracy nad płytą. Masteringu podjął się Michał Kupicz.

TURNSTILE - BLACKOUT

Turnstile to hardcore punkowy zespół z Maryland w Stanach Zjednoczonych.
Na swoim koncie mają trzy albumy, z którego najnowszy, 'Glow On' pojawił się na rynku 27 sierpnia.

'Blackout' jest jednym z singli promujących to wydawnictwo.

Skład:
Brady Ebert – gitara
Daniel Fang – perkusja
Brendan Yates – wokal
"Freaky" Franz Lyons – bas
Pat McCrory – gitara

CHUBBY AND THE GANG - PRESSURE

Pochodzący z zachodniego Londynu, pięcioosobowy zespół Chubby and the Gang 27 sierpnia wydał swój drugi album - „The Mutt's Nuts", nakładem Partisan Records.
Wraz z premierą płyty podzielił się także kolejnym singlem, „Pressure".

„The Mutt's Nuts" został wyprodukowany przez Jonah Falco z Fucked Up, a Charliego wspierają Tom 'Razor' Hardwick, Meg Brooks Mills, Ethan Stahl i Joe McMahon (aka the Gang). Charlie całe swoje życie mieszka w zachodnim Londynie i pracuje na pełen etat jako elektryk, a większość członków zespołu pracuje w handlu lub jako rzemieślnicy. W rezultacie, piosenki są z natury polityczne, a nie polityczne z założenia. Obok klasycznych rock and rollowych tematów miłości i straty, teksty piosenek są zakorzenione w prawach pracowniczych, nierówności, brutalności policji, nieudolności rządu i gentryfikacji - problemach, które są wbudowane w tkankę Wielkiej Brytanii.

GEESE - LOW ERA

Geese to zespół, który zaczyna się i kończy na Brooklynie, powstał jako projekt pomiędzy przyjaciółmi mający na celu zbudowanie domowego studia w piwnicy.

Ich debiutancki album "Projector" zrodził się z tej samej ambicji - tworzenia muzyki za pomocą wszelkich niezbędnych środków.  Płyta ukaże się w wersji cyfrowej 29 października nakładem Partisan Records/Play It Again Sam, a jego fizyczna forma będzie mieć swoją premierę 3 grudnia.
Dziewięć utworów, które znalazły się na albumie, łączy w sobie cały niepokój i frustrację związaną z próbą zrozumienia życia mając 18 lat z dźwiękową bezpośredniością i luzem.
Ich najnowszym singlem jest "Low Era".

RADIOHEAD - IF YOU SAY THE WORD

Zespół Radiohead zapowiedział ‘KID A MNESIA’ - potrójne wydawnictwo upamiętniające 21 rocznicę premiery albumów ‘Kid A’ i ‘Amnesiac’, które ukaże się 5 listopada nakładem XL Recordings!

‘KID A MNESIA’ zawiera czwarty i piąty album Radiohead oraz trzeci krążek zatytułowany K’id Amnesiae’ będący ekskluzywnym wydawnictwem, na które składają się dodatkowe materiały z sesji ‘Kid A’ i ‘Amnesiac’. Oprócz alternatywnych wersji i elementów utworów z tych albumów oraz stron B, ‘Kid Amnesiae’ zawierać będzie nigdy wcześniej niesłyszany utwór ‘If You Say the Word’ (dostępny jako cyfrowy singiel) oraz niepublikowane wcześniej studyjne nagranie ‘Follow Me Around’.

STRACHY NA LACHY - ZACHMURZONY W TOBIE

3 września Strachy na Lachy opublikowali singiel "Zachmurzony w Tobie".
Piosenka zapowiada nowy album "Piekło" na winylu, płycie CD oraz kasecie magnetofonowej!
Wydawnictwo ukaże się już 1 października, "Piekło" można zamówić już w przedsprzedaży w sklepie wytwórni SP Records.

Subtelny, poetycki tekst, spotyka tu ciekawe brzmienie, w którym pobrzmiewają rockowe i elektroniczne inspiracje. Przepojony wrażliwością tekst autorstwa Krzysztofa Grabaża Grabowskiego wraz z delikatną kompozycją w wykonaniu członków zespołu Strachy na Lachy gwarantują melancholijny utwór, w sam raz na koniec wakacji.
Za produkcję odpowiadali Sławek Pietrzak oraz Andrzej Izi Izdebski, współpracujący między innymi z Ralphem Kaminskim.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK