BON IVER - 8 (CIRCLE)

Muzyka

PŁYTA TYGODNIA POSTMAN - CITY FREAK

28 listopada ukazała się druga studyjna płyta Kostiantyna Pochtara aka Postman zatytułowana 'City Freak'. To pierwszy album, nagrany z akompaniamentem zespołu, który zdecydowanie wykracza poza zwykły gitarowy folk. Płyta składa się z pięciu utworów w języku angielskim, trzech w języku ukraińskim i jednego instrumentalnego.

Inspiracje do 'City Freak' były rozległe - od huculskiego folkloru, przez muzykę psychodeliczną lat 60.XX do Ravi Shankara i Radiohead. Właśnie dlatego album jest tak zróżnicowany i wieloaspektowy.

Głównym motywem albumu jest relacja bohatera z wielkim miastem, które jednocześnie przyciąga i odpycha. W albumie zebrane są historie o miejskich freakach, zagubionych turystach, dilerach narkotyków, bywalcach nocnych barów, autostopowiczach, kurtyzanach, poszukiwaczach prawdy i przygód. 'City Freak' to muzyka wiecznej drogi od miasta do miasta, od domu do kolejnego hotelu z cienkimi ścianami.

Postman jest ukraińskim muzykiem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, piosenkarzem i songwriterem. Od 2017 roku Postman jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy do Holandii, grał jako support przed Warhaus, Seafret i Flunk, na wielkich festiwalach z Gemma Ray i Neil Halstead (Slowdive) oraz w małych miasteczkach i wsiach.

GLASS ANIMALS - TOKYO DRIFTING

Glass Animals prezentują pierwszy od ponad 3 lat utwór - „Tokyo Drifting”. W kawałku usłyszymy zaskakującego gościa – Denzela Curry. Singiel jest pierwszym utworem w ramach serii Fresh Fruit, w której będą ukazywać się duety z innymi wykonawcami. Glass Animals to brytyjski kwartet dowodzony przez wokalistę, kompozytora i producenta Dave’a Bayleya, a skład uzupełniają jego przyjaciele z dzieciństwa: Joe Seaward, Ed Irwin-Singer oraz Drew Macfarlane. Ich drugi album „How To Be A Human Being” był jednym z lepiej ocenianych krążków 2016, został nominowany do Mercury Album Of The Year.

FISMOLL - NOS

Fismoll prezentuje pierwszy singiel zapowiadający nowy album. W pierwszym utworze pt. „Nos”, po 4-letniej przerwie, Fismoll na nowo przedstawia się słuchaczom, szczerze i bez upiększeń. Dla pełniejszego obrazu, w klipie artysta zaprasza do miejsc, w których się wychował, i które od dzieciństwa (po dziś) budują jego tożsamość. Utwór ten jak i reszta płyty, która ma się ukazać w maju, został w całości nagrany w jego domu rodzinnym. Pokój o powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych, mieszczący się w bloku, posłużył jako studio nagraniowe. Tym razem jak zapowiada artysta płyta będzie w języku ojczystym.

THE BULLSEYES - IT MIGHT NOT BE FOR ME

The Bullseyes to okropnie chwytliwy alt-rock będący owocem dwóch hałaśliwych par rąk: Mateusza Jarząbka (wokal, perkusja, instrumenty klawiszowe) i Dariusza Łukasika (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe). Twórczość zespołu to skoczna mikstura Brytyjskiej Inwazji, szaleństwa The Cramps, wczesnego Black Sabbath oraz garażowego brzmienia wielkich indie rockowych duetów takich jak Black Keys, White Stripes czy The Kills. Zespół zadebiutował w 2017 roku, rok później wydał debiutancką EPkę, a teraz prezentuje całkowicie nowy utwór zatytułowany "It Might Not Be For Me".

KAROLINA CZARNECKA - TRZYDZIEŚCI

Płyta „Cud”, to trzeci album Karoliny Czarneckiej, artystki interdyscyplinarnej, która tym razem ruszyła w zmaskulinizowany świat hip-hopu to opowieść snuta na tle bitów, w które zgrabnie zostały wplecione wątki folkowe. Wynikiem tego mariażu jest jedyny w swoim rodzaju folkorap. To estetyczne, ale i kulturowe, za sprawa tekstów, zderzenie Zachodu ze Wschodem, sacrum z profanum, emocji z rozsądkiem. Artystka zestawia ze sobą konserwatyzm i magię rodzinnego Podlasia z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, w której mieszka. Ważnym akcentem jest również cezura, którą wyznaczają 30. urodziny Czarneckiej i III RP, ten trop odnajdziemy m.in. w utworze „Trzydzieści” - drugim singlu promującym krążek.

NEONS - SOMEONE LIKE ME

Finezyjna neonizacja kultowych i kolorowych lat 90. Nowoczesne aranżacje inspirowane muzyką R&B. Podróż w czasie do beztroskich chwil dzieciństwa wzbogacona o emocjonalne i dojrzałe doświadczanie relacji z drugim człowiekiem. Podążaj za światłem neonów! "Someone Like Me" to pierwszy singiel poznańskiego duetu Neons.

NATALIA PRZYBYSZ - OGIEŃ

Utwór "Ogień" otwiera najnowszy album Natalii Przybysz "Jak Malować Ogień". „Gdzie drzemie ta siła czyli Ogień? Jeśli ona jest we mnie, to jak mogę się do niej dostać, jak z tego ognia czerpać? Czego uczy mnie natura i zwierzęta, a czego władze tego świata? Czy emocje takie jak gniew czy złość na pewno nie są mi dziś potrzebne? Jak mogą się manifestować w codziennej czujności tam gdzie jestem?” - mówi artystka.

MODEST MOUSE - ICE CREAM PARTY

Modest Mouse proponują nam bardzo psychodeliczny kawałek “Ice Cream Party”. Do utworu powstał tak samo szalony klip wyreżyserowany przez Dylana Odberta i Isaaca Brocka. Każdy fan, który zna twórczość Modest Mouse zachwyci się tym utworem. Ostatni studyjny album zespołu "Strangers to Ourselves" ukazał się w 2015 roku.

WHITE LIES - FALLING OUT WITHOUT ME

1 lutego White Lies zaprezentowali swój piąty album zatytułowany "Five". Teraz powracają z całkowicie nowym utworem. "Falling Out With Me" to ich najnowszy singiel, który został wyprodukowany przez Andrew Wellsa (5 Seconds of Summer, Fall Out Boy) w Los Angeles. White Lies oprócz wiosennej trasy promującej krążek "Five" pojawili się w Polsce także w listopadzie. Podczas koncertu w warszawskim klubie Stodoła w całości zagrali swój debiutancki album „To Lose My Life”.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK