KORTEZ - HEJ WY

Kolejowy zawrót głowy

KATEGORIA: Poznań

Choć do 10 grudnia pozostało kilka tygodni, to spółki kolejowe przygotowały dla nas najróżniejsze niespodzianki.

We wprowadzanym rozkładzie jazdy spółka PKP Intercity przygotowała dla Wielkopolan 5 nowych połączeń. Od grudnia z Wrocławia do Szczecina będzie kursował IC Pobożny. W weekendy pojedziemy do Trójmiasta pociągiem o wdzięcznej nazwie TLK Molo. TLK Bory Tucholskie zawiezie nas z Piły do Gdyni. W Ostrowie Wlkp. będą się zatrzymywać TLK Cyryl (relacja Poznań - Kraków) i TLK Klimczok (trasa Szczecin - Poznań - Bielsko-Biała).

Koleje Wielkopolskie pierwszy raz zawitają do Środy Wlkp., Pleszewa, Kępna oraz Kórnika. Pociągi pojawią się również w Jarocinie, Ostrowie Wlkp. oraz w Krotoszynie. Na razie jednak nie będzie planowanego połączenia kolejowego na trasie Gniezno – Jarocin, choć zapowiadano, ze pociągi na tej trasie powrócą jeszcze w tym roku. Prawie gotowa do startu jest Poznańska Kolej Metropolitarna, która według założeń ma ruszyć już w marcu przyszłego roku.

Przewozy Regionalne PolRegio, w obecnym rozkładzie jazdy, stawiają na jakość świadczonych usług. W założeniach PR na trasy wyjadą zarówno całkowicie nowe, jak i  stare, ale zmodernizowane składy. Przewoźnik zapowiada, że do początku 2018 r. tabor zostanie zastąpiony nowszym. Siatka połączeń oraz liczba kursujących pociągów się nie zmieni.

TREŚĆ I ZDJĘCIE: Jagoda Haloszka

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK