JET - SHE'S A GENIUS

PROJEKT SIEDMIOLETNIEJ POZNANIANKI ZREALIZOWANO DZIĘKI PBO

KATEGORIA: Poznań

Kolejny projekt  Poznańskiego  Budżetu Obywatelskiego  został sfinalizowany! W środę 22 listopada otwarto wyremontowany plac zabaw dladzieci w Parku Tysiąclecia.

Cała inicjatywa była pomysłem młodej Poznanianki – Natalii Urbańskiej. Projekt trafił do Urzędu Miasta, a stamtąd do puli inwestycji, które mogą zostać zrealizowane z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta  Patryk Pawełczak wypowiedział się na temat projektu z perspektywy Urzędu Miasta: "To pierwsza inicjatywa z Budżetu Obywatelskiego zgłoszona przez osobę niepełnoletnią. Jest to dla nas wydarzenie, które pokazuje że Poznań poszedł kierunku umożliwienia takim osobom za zgodą rodziców nie tylko głosowania w PBO ale także składania swoich własnych projektów. Udało się, projekt zgłoszono w tegorocznej edycji PBO 2017 i zdobył on ponad 940 głosów"

O atrakcjach placu zabaw czekającychna dzieci opowiedziała w trakcie spotkania sama Natalia:  "Stary plac był zniszczony, farba schodziła i było mało urządzeń. Teraz są tu drabinki, zamek, karuzela, zjeżdżalnie, kilka huśtawek i piaskownica. Wszyscy mogą tu się bawić." 

"Dobrze jest czasami słuchać dzieci. Świetnie, że są przepisy które mówią, że dzieci mogą nie tylko głosować ale mogą też składać swoje projekty. Natalia oraz jej rówieśnicy mówili, że chcą aby ten plac zabaw był większy i miał więcej atrakcji." - dopowiedziała Mama Natalii, miejska radna – Beata Urbańska.

TEKST I ZDJĘCIE: Wojciech Matecki

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK