Najlepsze samoloty z Politechniki Poznańskiej

KATEGORIA: Poznań

W międzynarodowych zawodach SAE Aero Design East rozgrywanych w Lakeland na Florydzie, w których uczestnicy mają za zadanie zaprojektować i zbudować samolot mogący podnieść jak największy cieżar -  studencka reprezentacja Politechniki Poznańskiej uplasowała się na III miejscu w klasie Regular. W tej kategorii rywalizowały 33 zespoły z całego świata.

Model Regular zaprojektowany przez drużynę z Politechniki Poznańskiej podniósł ostatecznie w locie obciążenie 11,86 kg. W klasie Micro w klasyfikacji generalnej niewiele zabrakło do miejsca trzeciego, ostatecznie "Pszczoła" zajęła IV miejsce. W kategorii prezentacji technicznych w klasie Micro, w gronie 20 ekip, zajęła III miejsce.

AeroDesign jest serią zawodów, organizowanych przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu Society of Automotive Engineers (SAE). W konkursie biorą udział studenci uczelni technicznych z całego świata. Uczestnicy zawodów mają co roku do przygotowania projekt, polegający na zaprojektowaniu i zbudowaniu samolotu. Wielkość samolotu i napędzającego go silnika ograniczona jest przez regulamin.

Szczegółowa relacja z zawodów dostępna jest TU

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK