INTERPOL - SLOW HANDS

Miejski rower nadal dostępny

KATEGORIA: Poznań

Władze miasta podjęły decyzję o pozostawieniu miejskich rowerów na ulicach. Mieszkańcy mogą z nich korzystać aż  do 17 grudnia.

W poprzednich sezonach zawieszenie funkcjonowania jednośladów następowało w listopadzie. Ten rok okazał się jednak dla sieci Poznańskiego Roweru Miejskiego rekordowy. W ciągu 9 miesięcy sprzęty wypożyczono ponad milion razy, co w zestawieniu z minionym sezonem daje 2,5-krotny wzrost. To właśnie w wyniku szerokiego zainteresowania użytkowników, sieć rowerowa będzie nam służyć przez kolejny miesiąc.

Zgodnie z zapowiedziami, planowana jest dalsza rozbudowa systemu PRM. Ma powiększyć się on o 200 rowerów i 20 stacji. Obecnie trwa ustalanie ich nowych lokalizacji. Znajdą się m.in. na Naramowicach i Świerczewie.

Zarząd Transportu Miejskiego bierze pod uwagę także wprowadzenie jednośladów czwartej generacji, których nie będzie trzeba zostawiać w stacji. Ich wypożyczenie i zwrot następują w dogodnym dla użytkownika miejscu.

TEKST I ZDJĘCIE: Angelica Czajka

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK