Miasto jak się patrzy

KATEGORIA: Kultura

Poznań na przestrzeni wieków rozbudowywał się i zmieniał. Powstawały kolejne dzielnice, reprezentacyjne budynki, układy przestrzenne. Te decyzje urbanistyczne z odległych czasów oddziałują na naszą teraźniejszość. Sprawiają, że w jednych miejscach przebywa nam się wygodnie, a w innych niekoniecznie. Są z nami na dobre i na złe. Warto zatem zastanowić się z czego wynikały i dlaczego dzisiejszy Poznań wygląda właśnie tak. 

Wystawa Miasto jak się patrzy spróbuje odkodować Poznań
, wyczytać z jego historycznych widoków jakim potrzebom i wyzwaniom próbowali sprostać budowniczy i jaki był efekt ich starań. Będzie można zobaczyć kilka charakterystycznych etapów rozbudowy, kilka różnych „pomysłów” na miasto i zastanowić się, jak zmiany przestrzeni miały rozwiązywać problemy, zarówno te codzienne, materialne/realne, jak również te ideowe.

W ramach wystawy wcielicie się w rolę wędrowca zbliżającego się do Poznania. Poszukacie odpowiedzi na nurtujące pytania: Co pojawiająca się na horyzoncie sylwetka miasta nam komunikuje? Zaprasza, wzbudza respekt, zachwyca, niepokoi? Co „mówi” do nas miasto? Zobaczycie historyczne widoki i panoramy Poznania i na tej podstawie spróbujecie dowiedzieć się jak najwięcej o ówczesnym mieście. Jak żyli jego mieszkańcy, na jakie potrzeby odpowiadało, przed jakimi zagrożeniami starało się chronić, komu przypodobać.

Zapraszamy do Bramy Poznania od 14 stycznia do 25 marca 2018 r.
Szczegółowe informacje: Miasto jak się patrzy

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK