HOPE - MIŁO

wydarzenia sportowe w poznaniu

KATEGORIA: Sport

11 Poznański Półmaraton, Liga Triatlonowa, Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie i  dwie duże międzynarodowe imprezy jeździeckie to najważniejsze wydarzenia, o których poinformowano na konferencji prasowej, dotyczącej imprez sportowych w  Poznaniu.

Wiceprezydent Tomasz Lewandowski przybliżył też plany inwestycji w infrastrukturę sportową miasta:
"W pierwszym kwartale tego roku ogłosimy 3 przetargi na baseny osiedlowe. Plany dotyczą pływalni na osiedlu Piastowskim, w parku Kasprowicza oraz na Winogradach"

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta, wiceprezydent miał także okazję wręczyć stypendium, medaliście Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim Janowi Szymańskiemu.

"Dziękuję za sportową promocję naszego miasta. Mam nadzieję, że na najbliższych zimowych igrzyskach uda się powtórzyć sukces z Soczi. Na pewno cały Poznań będzie trzymać kciuki za łyżwiarzy, ale również pozostałych polskich sportowców startujących w południowokoreańskim Pjongczang." -mówił wiceprezydent Tomasz Lewandowski.

Główny zainteresowany także miał okazje podziękować za wyróżnienie oraz podzielić się ambitnymi planami na najbliższą zimową olimpiadę:

"Bardzo bym chciał podziękować za te wszystkie nagrody, również za stypendium, które jakby nie patrzeć pomaga sportowcom w funkcjonowaniu. Ciężko jest łączyć pracę z wyczynowym sportem. Budujemy formę, aby na igrzyskach ponownie pokazać się z jak najlepszej strony. O powtórzenie sukcesu będzie bardzo trudno, ale dam z siebie wszystko!"

TEKST I ZDJĘCIE: Wojciech Matecki

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK