VANCE JOY - MESS IS MINE

Łąki Łan

KATEGORIA: Koncert

Data 18 listopada 2016 r. godz. 19:00
Miejsce Centrum Kultury Przeźmierowo
Informacja
To bez wątpienia jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju. Ich występy mają w sobie coś z żartu, performance’u i zabawy formą koncertu rockowego. Lecz niech to nikogo nie zmyli! Łąki Łan to doskonali muzycy, którzy grają całkiem serio. Wspólnie wypracowali doskonałe brzmienie, w którym łączą funk, rocka, disco i coraz mocniej akcentowaną elektronikę. Ich sceniczna energia potrafi rozruszać nawet najbardziej opornych słuchaczy, a w kompozycjach i aranżacjach słychać szerokie horyzonty muzyczne.

Korzenie zespołu Łąki Łan sięgają początku wieku i jam sessions w warszawskich klubach. Od samego początku deklarowała ona swą miłość do przyrody, szczególnie łąk i trawy, co odzwierciedlały zarówno surrealistyczne teksty, jak i osobliwe kostiumy rodem z atlasu entomologicznego. 

Ich pierwszy album, zatytułowany „Łąki Łan”, ukazał się w 2005 roku. Godzinna dawka eklektycznej muzyki łączyła w sobie funk, rocka, country, bluesa, elementy disco i techno. Album nie odbił się zbyt szerokim echem, lecz zespół znakomitymi koncertami zyskiwał coraz szersze grono fanów. Druga płyta „Łąkiłanda” (2009) zyskała szeroki rozgłos i przyniosła warszawiakom nominację do Fryderyka w kategorii „muzyka alternatywna”. Album okazał się bardziej spójny, grupa skupiła się na brzmieniach funkowych i elektronicznych, choć przebrzmiewały na niej także bałkańskie i bluesowe rytmy. Silniejszy zwrot w stronę szeroko pojętej elektroniki przyniosła wydana w 2012 roku „Armanda” na której słychać nawet echa trip hopu, a najnowsza płyta „Synthonia” (2016) kontynuuje elektroniczny trend.

Niezależnie od proporcji gitary i syntezatorów, Łąki Łan zadziwiają pomysłowością, dopracowanymi brzmieniami i przede wszystkim energią, którą zarażają słuchaczy swoich koncertów.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK