PRIMAL SCREAM - ROCKS

Łąki Łan

KATEGORIA: Koncert

Data 18 listopada 2016 r. godz. 19:00
Miejsce Centrum Kultury Przeźmierowo
Informacja
To bez wątpienia jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju. Ich występy mają w sobie coś z żartu, performance’u i zabawy formą koncertu rockowego. Lecz niech to nikogo nie zmyli! Łąki Łan to doskonali muzycy, którzy grają całkiem serio. Wspólnie wypracowali doskonałe brzmienie, w którym łączą funk, rocka, disco i coraz mocniej akcentowaną elektronikę. Ich sceniczna energia potrafi rozruszać nawet najbardziej opornych słuchaczy, a w kompozycjach i aranżacjach słychać szerokie horyzonty muzyczne.

Korzenie zespołu Łąki Łan sięgają początku wieku i jam sessions w warszawskich klubach. Od samego początku deklarowała ona swą miłość do przyrody, szczególnie łąk i trawy, co odzwierciedlały zarówno surrealistyczne teksty, jak i osobliwe kostiumy rodem z atlasu entomologicznego. 

Ich pierwszy album, zatytułowany „Łąki Łan”, ukazał się w 2005 roku. Godzinna dawka eklektycznej muzyki łączyła w sobie funk, rocka, country, bluesa, elementy disco i techno. Album nie odbił się zbyt szerokim echem, lecz zespół znakomitymi koncertami zyskiwał coraz szersze grono fanów. Druga płyta „Łąkiłanda” (2009) zyskała szeroki rozgłos i przyniosła warszawiakom nominację do Fryderyka w kategorii „muzyka alternatywna”. Album okazał się bardziej spójny, grupa skupiła się na brzmieniach funkowych i elektronicznych, choć przebrzmiewały na niej także bałkańskie i bluesowe rytmy. Silniejszy zwrot w stronę szeroko pojętej elektroniki przyniosła wydana w 2012 roku „Armanda” na której słychać nawet echa trip hopu, a najnowsza płyta „Synthonia” (2016) kontynuuje elektroniczny trend.

Niezależnie od proporcji gitary i syntezatorów, Łąki Łan zadziwiają pomysłowością, dopracowanymi brzmieniami i przede wszystkim energią, którą zarażają słuchaczy swoich koncertów.