ORANGE - COOL MEXICANS

Współczesne problemy ochrony praw człowieka

KATEGORIA: Wydarzenie

Data 12 grudnia 2017 r. od godz. 10:00
Miejsce Sala Lubrańskiego Collegium Minus UAM
Informacja
Współczesne problemy ochrony praw człowieka to pierwsza ogólnopolska konferencja naukowa organizowana przez Sekcję Praw Człowieka Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego Pro Publico Bono, działającego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Celebrując coroczny Dzień Praw Człowieka (ustanowiony przez ONZ; obchodzony 10 grudnia), organizatorzy konferencji podejmą dialog na temat rozumienia koncepcji praw człowieka we współczesnym świecie, problemów z jej realizacją, ochrony praw człowieka, a także jednostkowych i systemowych przypadków ich łamania. Konferencja ma interdyscyplinarny charakter, do udziału zapraszamy zarówno prawników, jak i historyków, politologów czy socjologów. Wezmą w niej udział studenci i doktoranci kilku polskich uczelni, a także zaproszeni przez nas w charakterze ekspertów pracownicy naukowi oraz działacze w dziedzinie ochrony praw człowieka.
 
Poruszone zostaną m.in. takie tematy jak:
- prawa socjalne jako prawa człowieka,
- mowa nienawiści, dyskryminacja systemowa, ochrona przed dyskryminacją,
- zbrodnie przeciwko ludzkości,
- koncepcja generacji praw człowieka,
- prawo do obrony,
- współczesne odrodzenie tendencji nacjonalistycznych a prawa człowieka.
 

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK