Lotto Plaża Wolności Poznań 2018

KATEGORIA: Festiwal

Data 11-20 maja 2018 r.
Miejsce Plac Wolności
Informacja
Tuż po długim weekendzie majowym do Poznania powraca jedna zulubionych sportowych imprez mieszkańców Wielkopolski. Między 11 a 20 maja kibice będą świadkami dziesiątej – jubileuszowej edycji Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. Siatkówka, piłka ręczna i piłka nożna w odmianie plażowej zdominują centrum Poznania.

Ponad 500 ton piasku wysypanych zostanie na Placu Wolności. Wszystko po to, aby miejsce to mogło zmienić się w arenę sportowych zmagań. Lotto Plaża Wolności Poznań dziesięć lat temu rozpoczęła swoją działalność od turnieju siatkówki plażowej. Przez kolejne lata impreza ta rozrastała się, zarówno pod względem kolejnych dyscyplin sportu, jak i dodatkowych dni rywalizacji na najwyższym poziomie. 

Pierwszy weekend na Placu Wolności zdominuje siatkówka plażowa. Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, w piątek i sobotę (11-12 maja) odbędą się turnieje amatorskie, w których każdy będzie mógł wziąć udział. minują centrum Poznania.

W programie znajdą się zawody żeńskie oraz męskie z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi. W niedzielę odbędzie się turniej gwiazd, podczas którego na arenę wybiegną najlepsze siatkarki i siatkarze w kraju. Sportowcy, których w trakcie sezonu halowego podziwiać można głównie w telewizji, zmierzą się ze sobą w centrum Poznania. Zwieńczeniem siatkarskich zmagań podczas Lotto Plaży Wolności
Poznań 2018, będą Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet i mężczyzn (14-15 maja).

Od środy 16 maja na Placu Wolności królować będzie piłka ręczna plażowa.

Ostatnie dwa dni Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 zdominuje piłka nożna plażowa. W harmonogramie tej dyscypliny są między
innymi rozgrywki na poziomie międzynarodowym. 

Oprócz atrakcji typowo sportowych, organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPR w Polsce, WZPN oraz POSiR.

Ta strona wykorzystuje cookies tylko do analizy odwiedzin. Nie przechowujemy żadnych danych personalnych. Jeśli nie zgadzasz się na wykorzystywanie cookies, możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK